Foto: Raimond Valgre Juubelikontsert 110. Mart Sander, Inga Lunge, Silvia Ilves, Triin Lellep, Heli Vahing, Tiina Adamson. 07.10.2023 Vene Kultuurikeskus. Foto autor: Annika Urm

Mart Sanderi triumf Raimond Valgre Juubelikontserdil 110 – publiku aplaus ei tahtnud kuidagi lõppeda

Annika Urm

Raimond Valgre sündis 07. oktoober 1913 ja tema 110 aastat tagasi sünni auks toimus 07.10.2023 a. Tallinnas Vene Kultuurikeskuses suur kontsert. Mart Sanderi esitluses kõlasid maailmas esmakordselt seni avaldamata Raimond Valgre lood.
0 Jagamist
0
0

Raimond Valgre suri noorelt, 36 aastaselt (31.12.1949), aga selle aja jooksul suutis ta luua palju kauneid romantilisi laule ja muusikat. Ta oli andekas “Helivõlur”.

Raimond Valgre päev enne surma: „Öelge, palun, kas minu elu pole olnud tõesti asjata, kas midagi minust jääb järele?“

Raimond Valgre
Raimond Valgre

Raimond Valgrest jäid maha kaunid laulud ja helid. Tema tuntumad laulud on “Muinaslugu muusikas” ja “Saaremaa valss”. Juubelikontserdil kõlasid maailma esiettekandes ka seniavaldamata lood, näiteks “Do-re-mi”. Kokku kõlas kontserdil mitmekümned Raimond Valgre laulud.

Raimond Valgre juubelikontsert 110, 07.10.2023 Vene Kultuurikeskus. Mart Sander ja Bel-Etage Swingorkester, Inga Lunge, Silvia Ilves, Triin Lellep, Heli Vahing, Tiina Adamson. Foto autor: Annika Urm

Vene Kultuurikeskuses toimus Raimond Valgre laulude esitlus 07.10.2023 a. Kontserti korraldas Anni Hallik oma isikliku panuse arvelt ja armastusest Raimond Valgre loomingu vastu. Tema kontserdiideed ei toetanud ükski ettevõtja. Anni ei jätnud eitavatele vastustele vaatamata kontserti ära. Eesti ettevõtjaid ja riigijuhte ei huvita Eesti kultuur, sest raha on vaja suunata relvade ostuks ja Ukraina sõja toetuseks.

Eesti kultuur on hetkel samas olukorras nagu iga inimese isikuvabadus ja suveräänsus – igaüks peab ise hakkama saama. Kultuuri hoiavad au sees ainult tõelised kunsti loojad ja väärtustajad nagu Mart Sander, kes on pühendunud Raimond Valgre loomingu elushoidmisele ja tegi juubelikontserdil suurepärase esitluse koos Bel-Etage Swingorkesteriga. Kontserdil esinesid veel Inga Lunge, Silvia Ilves, Triin Lellep, Heli Vahing ja Tiina Adamson.

Raimond Valgre juubelikontsert ”Õnne, Raimond!” oli kahes vaatuses ning kestis kaks ja pool tundi. Raimond Valgre loomingut esitati kronoloogilises järjestuses tema nooruses loodud esimestest lugudest kuni tema viimase eluaasta loominguni. Mart Sander oskas imeliselt kogu kontserdi ajal tuua välja Raimond Valgre eluloo läbi laulude ja jutustuste oma mõnusas huumoris, mis liigutas kuulajaid pisarateni ning publiku aplausid ei tahtnud kuidagi lõppeda. Esinejad külvati publiku poolt üle kaunite sõnade, emotsioonide, armastuse, õnnepisarate ja lilledega.

Raimond Valgre lood jäävad kõlama igavesti.

Publiku kommentaarid:

Artikli allikas: Kontserdil osalenud Annika Urm

Kuula kontserdil kõlanud lugusid:

Mart Sander
Tiina Adamson
Silvia Ilves
Silvia Ilves

0 Jagamist
Seotud artiklid

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.