Foto: Arne Ader

Taas ärkamise aeg

Emma Johanna Lepasoo

Kallis Eesti rahvas virgu, aja ennast lõpuks sirgu! Ilmunud on uus eestikeelne ja -meelne laul “Taas ärkamise aeg”, mis on pühendatud kõigile, kes armastavad vabadust. Emma Johanna Lepasoo esitatud lugu on sündinud praeguste keeruliste ja segaste aegade vahetu peegeldusena.
0 Jagamist
85
0
0

Laul on pühendatud kõigile, kes armastavad vabadust.

Emma räägib oma laulu sünnist nii:

“Laul sündis märtsi alguses ja sai valmis samal päeval, mil tuhanded eestimaalased väljendasid autorongkäigus osaledes oma muret meie riigi põhiõiguste ja -vabaduste säilimise eest keeruliste aegade kiuste.

Ma soovin oma lauluga edastada helget sõnumit, mis paneks inimesi mõtlema ja küsimusi küsima. Ei mina, ega paljud teised ei tea täna kõiki vastuseid – vaid aeg näitab, mis on lõplik tõde praeguste keeruliste aegade valikute valguses.

Me väärime kodanikena tõde olukorras, kus tuhanded inimesed on kaotanud oma töö üsna karmide piirangute tõttu, mis ei taha kuidagi ära lõppeda ning tekitavad omakorda juurde väga palju uusi sotsiaalseid väljakutseid. Kuidas me need uued probleemid seljatame?

Ma isiklikult pooldan inimeseks olemise põhiväärtusi ja -õigusi, mis on täna ühel erilisel ettekäändel väga õhuksel jääl. Olen sügavalt mures lõhestumise protsesside pärast, mida näen enese ümber. Püüan jääda hetkel vaatlejaks, et mitte valida pooli ja ütlen seda ka oma laulus “Mingit võitlust pole vaja – rõõmsalt ära ootan aja.” Kuna ma olen sündinud ja kasvanud vabas Eestis, siis tänased protsessid on minu kui noore inimese jaoks kohati šokeerivad. Mul on sügav mure emana, millist maailma luuakse hetkel meie lastele.

Kunstnikuna saan ma peegeldada praegust aega läbi tuhandete inimeste tunnete, keda on alandatud, kes täna vaikivad või kellelt on hääl ära võetud. Avaldan südames toetust kõigile, kelle tööpõld ei paista lõppevat ja ka neile, kelle tööpõli kiratseb. Panen südamele meie riigi esindajatele, et nad teeniksid oma rahvast isetult ja võtaksid kuulda ka nende inimeste häält, kes on sügavalt mures, kuhu see kõik välja viib. Laul sündis koostöös minu heade sõprade Raineri ja Ianiga.

Oleme mõttes ja südames teie kõigiga. Loodan, et minu laul pakub teile tuge, lohutust ja lootust.”

Ärge valetage meile,
et see, mis juhtus eile
ongi sulatõsi,
kuigi käsi peseb käsi.

Aga kujutage ette
vabameelseid Balti kette,
kelle ridades on hinged,
kellel puuduvad pinged.

Tuleb päev,
mil kõik saab selgeks.
Varjud kaovad,
ilm lööb helgeks.

Mingit võitlust pole vaja,
rõõmsalt ära ootan aja, millal
Valgus kõiki tabab,
viimset magajatki rabab.

Kallis Eesti rahvas virgu,
aja ennast lõpuks sirgu!

Käsu taga paistab raha
piisavalt, et teha paha.
Õelutseme õdedega,
vastandume vendadega.

Ära lase ennast tappa,
kui juhid ajavad meid rappa.
Kallis Eesti rahvas virgu –
aja ennast lõpuks sirgu!

Palju kauneid isepäiseid
sulatada suudavad jäiseid.

Mingit võitlust pole vaja,
rõõmsalt ära ootan aja,
ootan aja:

Tuleb päev,
mil kõik saab selgeks.
Varjud kaovad,
ilm lööb helgeks.

Mingit võitlust pole vaja,
rõõmsalt ära ootan aja, millal
Valgus kõiki tabab,
viimset magajatki rabab.

Kallis Eesti rahvas virgu,
aja ennast lõpuks sirgu!

“Taas ärkamise aeg” kunstiline teostus:
Muusika, video: Emma Johanna Lepasoo
Sõnad: R. Vilu/ E. J. Lepasoo
Produtseeris: Ian Mikael Kirss
Masterdas: Peeter Salmela
Suur tänu kõigile, kes on selle laulu loomingulistes protsessides olnud südames meiega!

Allikas: Muusikaplaneet

85 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Kriis on võimalus muutusteks

Kallis Eesti rahvas virgu, aja ennast lõpuks sirgu! Ilmunud on uus eestikeelne ja -meelne laul “Taas ärkamise aeg”, mis on pühendatud kõigile, kes armastavad vabadust. Emma Johanna Lepasoo esitatud lugu on sündinud praeguste keeruliste ja segaste aegade vahetu peegeldusena.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.
Meri

Vaba maailm

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.