Hingame end vabaks!

Hingame täiel rinnal – vabalt ja rõõmuga! Hingame end täiesti vabaks kõigist piirangutest – nii sisemistest kui ka välistest! Hingamislaulupeol 20. augustil Valgemetsas on võimalik puhtas looduses õppida Eesti parimate hingamistöö ekspertide käe all, osaleda mitmekesistes aruteludes, tutvuda pärimuskultuuri erinevate väljendustega ning kuulata nii eesti kui ka muu maailma algupärast muusikat. Milliste hingamisekspertide käe all avaneb võimalus Hingamislaulupeol ennast täiendada?
20 Jagamist
20
0
0

Eesti esimene Hingamislaulupidu „Kas Sa armastad puhast õhku?“ leiab aset 20. augustil 2021 imekaunis Valgemetsa puhkekülas Põlvamaal. Tegemist on sündmusega, mis ühendab teadliku hingamise praktikaid, pärimuskultuuri, muusikat ja looduslähedast eluviisi. Eesmärk on luua iga-aastane traditsioon, kus jagada tervist edendavaid teadmisi vormis, mis oleks kättesaadav paljudele inimestele nende võimetele vastavalt ja lihtsasti mõistetavalt. Hingamislaulupidu on koguperesündmus, millel osalemiseks ei pea olema varasemat teadliku hingamise praktikate kogemust.

Õhtu kulminatsiooniks kujuneb 120 minuti pikkune üheshingamine ja ühislaulmine Indrek Tammoja ja Triinu Tauli musitseerimise saatel. Tõenäoliselt saab Hingamislaulupeol “Kas Sa armastad puhast õhku?”  toimuma teadaolevalt Eesti suurima rahvaarvuga hingamisrännak elava muusika saatel.

Heiki Tomson: „Soovime selle teadvust avardava rännakuga puhta looduse rüpes tervendada iseennast, üksteist ja kogu Eesti rahvast.“

Järgnevalt tutvustame Hingamislaulupeo hingamistreenereid, -terapeute ja juhendajaid.

Heiki Tomson

LINDA TELK kell 11.30

Heiki on hingamistreener ja -terapeut. Pühendunud hingamistöö entusiastina on Heiki läbinud Dan Brulé teadliku hingamise meisterlikkuse 8-astmelise koolituse ning õppinud Sami Mälkiä ja Sudir Tiwari juures pranayama hingamist. Samuti on ta omandanud biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise rahvusvahelise praktiku sertifikaadi õppeasutuses Body Awareness Institute.

Heiki on korraldanud ja viinud läbi teadliku hingamise töötubasid ja kursuseid nii eraisikutele kui ka firmadele Eestis, Saksamaal ja Türgis. Tema eesmärk on ühendada inimesed teadliku hingamise praktikate ja kehatöö kaudu nende kõrgeima võimaliku potentsiaaliga.

Töötuba „Seedimine korda!“

Selles töötoas õpetab Heiki pranayama hingamise tervendavat mõju. Tegu on praktilise õpikogemusega, mille raames tutvud Sa iidsete joogide hingamise – pranayamaga –, mis on tasakaalus ja tugeva tervise allikas. Kuidas aktiveerida hingamisharjutustega oma elutähtsaid organeid ja näärmeid koostööle? Vastuse saab ka küsimus, kas viirusi ja vastandumist saab hingamisega “seedida”?

Tiia Lõoke

KALEWI MAJA kell 11.30

Tiia on psühholoog, psühhoterapeut, hingamisterapeut ning TRE- ja teeta-tervendamise instruktor. Tiia on aktiivse nõustamise ja koolitamisega tegelenud juba 30 aastat. Ta on loonud kaheaastase hingamisteraapia ja -nõustamise väljaõppe – Teadliku Loomise ja Hingamistöö Akadeemia (TLHA) ja Algallika keskuse.

Töötuba „Viie elemendi hingamine“

Tiia Lõoke räägib lühidalt hingamistöö tekkeloost, tähtsamatest hingamise koolkondadest ja õpetajatest. Seejärel praktiseerime “viie elemendi hingamist”. Õpime viit erinevat hingamise viisi, mis on seotud viie elemendi: Maa, Tule, Vee,  Õhu ja Eetriga. Hingamistööd rikastab muusika ja juhendatud viie elemendi meditatsioon.

Alar Tamming

KALEWI MAJA kell 13.00

Alar on Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident, psühholoogia teadusmagister ja Eesti Carl Jungi seltsi liige. Tema lemmikteemadeks on inimese areng ja sellele kaasa aitavad muutunud teadvuse seisundid (hingamistehnikad, meditatsioon, jooga, biotagasiside, šamanistlikud seisundid, psühhedeelikumide abil esile kutsutud seisundid).  Ta on täiendavalt õppinud NLP-d, holotroopset hingamist, transaktsioonilist psühhoanalüüsi, holistilist teraapiat, osalenud ajulainete juhtimise treeningul ja mitmetel rahvusvahelistel transpersonaalse psühholoogia konverentsidel.

Alar Tamming toetab raamatusarja Transpersonaalse Psühholoogia varamu väljaandmist ja teda huvitavad eelkõige psühholoogia peavoolust eemalseisvad põnevad äärealad. Alar on Klassikaraadio saatesarja “Teekond iseendasse” autor ning ta on kirjutanud inimese sisemaailma kirjeldava raamatu “Jalutuskäik iseendasse”.

Töötuba „Super hingamine“

„Super hingamine“ on umbes poolteist tundi kestev kolmeosaline hingamisprotsess, mis kasutab erinevate hingamiskoolkondade parimaid võtteid (holotroopne hingamine, transpersonaalne hingamine, transformatiivne hingamine) ning aitab hästi kiiresti organismi viia n-ö superseisundisse, kus on tasakaalus nii mõistus, keha kui ka tunded.

“Super hingamise” puhul kasutatakse blokkide läbimiseks mitmeid tehnikaid, näiteks muusikat ja kehateraapia võtteid. Erinevalt teistest hingamistehnikatest on hingamisrütm ja teatud tegevused siin ette antud.

Virge Kuivjõgi

LINDA TELK kell 13.00

Virge on Tartu Ülikoolis lõpetanud suhtekorralduse eriala. Hingamisterapeudiks on ta õppinud Algallika Protsessi- ja Hingamistöö kolmeaastasel koolitusel ning Inspiraktiva hingamisterapeutide kooli kaheaastases õppes. Hingamiskursusi on ta korraldanud juba 13 aastat. Viimase viie aasta jooksul on Virge korraldanud reise Indiasse, kus ta põimib kokku hingamispraktikad ja kultuurikogemused.

2012. aastal algasid Virge regulaarsed tantraõpingud. 2018. aastal lõpetas ta Lin Holmquisti tantraterapeutide koolituse ja läbis Deva Vihba Püha Tantratantsu õpetaja õppe.

Tantristlike hingamispraktikate kursuste loomine, juhendamine ja hoidmine on olnud loomulik jätk tema kahele eelnevale teekonnale. Selleteemalisi õpitubasid on ta nüüdseks lisaks Eestile korraldanud ka Indias, Tais ja Lätis.

Töötuba „Tantristlikud hingamispraktikad“

Tere tulemast praktilisse tantristlike hingamispraktikate õpituppa, kus saad teada ja läbi teha praktikad, mis aitavad kehal lõõgastuda ja panna tööle õnnehormooni tootmise! Hingamine on sild meele ja keha vahel ning tähelepanu pööramine selle rütmile muutub tähtsaks oleviku ankurdajaks. Hingamine aitab nihkuda mõtlemiselt tundmisele. See haagib lahti mõtteprotsessidest ja ühendab eluenergiaga kehas.

Õpitoa atmosfäär on mänguline.  See on aeg ja ruum, kus saad nautida sõnadeta suhtlemise  kunsti ja avada südame.  Mõnusas olemises hingame koos, kuulame ja tunnetame üksteist, avame meeled ja äratame keha. Lõdvestume ja otsime üles armastuse, mis kipub vahel argimuredesse ära kaduma. Kogeme, kuidas austades iseenda ja kaaslaste piire, saame tulla sundimatusse ja voolavasse olekusse, kus tunda end turvaliselt ja hoituna. See on kohtumine, kus igaüks saab tunda end hästi. Oled oodatud sellisena, nagu oled, eelteadmised või ettevalmistus pole vajalik.

Madis Meister

LINDA TELK kell 15.00

Madis on sertifitseeritud Wim Hofi meetodi instruktor, muusik, muusikaterapeut ning erinevate energiapsühholoogia tehnikate praktik. Olles juba aastaid huvitunud inimese olemuse uurimisest, tegelenud enesearengu ja erinevate teraapiavormide õppimisega, on ta jõudnud sinnamaani, et tunneb vajadust oma kogemusi ja teadmisi teistega jagada. Wim Hofi meetod on aidanud Madisel jõuda parema füüsilise terviseni, olla emotsionaalselt tasakaalukam ja stressirohketes olukordades lõdvestunum ning suurendanud usaldust, et ta on võimeline palju rohkemaks, kui ta eelnevalt arvas.

Madis ütleb, et Wim Hofi meetodi praktiseerimine toob temas välja need kvaliteedid, mis teevad temast inimese. Meetod aitab ühenduda oma sügavama olemusega, inimeseks olemise kogemusega ja meie ürgse väega. See oli tema jaoks puuduv lüli mõistmaks, et meie kehad on templid, meie sõiduvahendid maisel teekonnal ning seetõttu vajavad pidevat hoolt ja armastust, et väljendada oma tõelist olemust ja kogu potentsiaali. Madis: “Minu ülesanne on hoida ruumi, et Sina leiaksid vastused iseendast.”

Margit Raias

KALEWI MAJA kell 15.00

Margit on hingamistöö terapeut. Ta on hingamispraktikatega tegelenud viimased seitse aastat, olles lõpetanud Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia (TLHA) ning biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi (BBTRS) väljaõppe. Margit juhendab nii grupihingamisi kui ka eraseansse.

Töötuba „Mida teha, kui on keha?“

Tegu on biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise (BBTRS) meetodi praktilise töötoaga.

Algatuseks teeme mõnusa aktiivse liikumismeditatsiooni keha pingekollete avastamiseks ja vabastamiseks. Seejärel uurime, mida kujutab endast BBTRS-i seanss.

Piret Haamer

KALEWI MAJA kell 17.30

Piret on kundalini jooga õpetaja, hingamistöö terapeut ning erinevate energeetiliste tervendusviiside praktiseerija. Vaimse ja materiaalse elu tasakaalustamiseks on Piret seotud ka personalitöö ning projektijuhtimisega.

Sügavam kogemus ja vaimustumine hingamise väest sai alguse üle kümne aasta tagasi kundalini jooga praktiseerimise kaudu. See vaimustus ja ka piiritu uudishimu on viinud Pireti edasi hingamise kui meie eluenergia alalhoidja ja võimendaja sügavama tundmaõppimiseni. Lisaks hingamistöö ja –tehnikate praktiseerimisele on Piret keskendunud joogalikele praktikatele ning erinevatele tervendusviisidele, hoidmaks eluenergiat mõnusas voolamises.

Töötuba „Joogalikud hingamised igapäevaseks praktiseerimiseks“

Hingamine meie elus on niivõrd loomulik tegevus, et me sageli unustame, kui väekas tööriist ning abiline ta tegelikult on. Hingamise kaudu saame end rahustada, enda mõttetegevust suunata, endas rohkem energiat liikuma panna, enda seedetööd reguleerida ja ka palju muud, kuid ainult siis, kui võtame enda hingamise luubi alla ning pühendume sellele teadlikult. Saame valida, kas hingamine juhib meid või meie juhime hingamist. Kui soovid võtta ohjad enda kätte ning suunata enda elu teadlikult läbi hingamise, siis on joogatraditsioonist tulenevad hingamistehnikad suurepärane viis, kuidas teha sellega algust ning enda kasvatada teadlikkust iseendast.

NB! Töötubade kellaaegade osas võib tulla veel muutusi, jälgi aktuaalset seisu Hingamislaulupeo kodulehel!

Vaata ka eelmist Fonte.Newsis ilmunud Hingamislaulupeo artiklit.

Hingamislaulupeo korraldajad tänavad südamest Põlva Vallavalitsust, Kanepi Aiandit ja kõiki eraisikutest toetajaid, kes Hingamislaulpeosse usuvad ja olid nõus seda algatust rahaliselt toetama!

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

20 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

Hingame täiel rinnal - vabalt ja rõõmuga! Hingame end täiesti vabaks kõigist piirangutest - nii sisemistest kui ka välistest! Hingamislaulupeol 20. augustil Valgemetsas on võimalik puhtas looduses õppida Eesti parimate hingamistöö ekspertide käe all, osaleda mitmekesistes aruteludes, tutvuda pärimuskultuuri erinevate väljendustega ning kuulata nii eesti kui ka muu maailma algupärast muusikat. Milliste hingamisekspertide käe all avaneb võimalus Hingamislaulupeol ennast täiendada?

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.
Meri

Vaba maailm

Fonte.News on Eestimaal loodud rahvusvaheline uudiste avaldamise keskkond. Koos mõttekaaslastega üle maailma loome uue ühiskonna ja Fonte.News on uue ühiskonna info levitaja.