Maskikohustus tundub tõstvat HKP viiruse nakatumise määra, ütleb uuring

Matthew Vadum

“Maski religiooni esindajatel hakkab olema ridamisi ebamääraseid ettekäändeid. Aga loomulikult, nad hämavad, ja ignoreerivad meie poolt leitud tulemusi. Pole võimalik leida ühtegi selgitust, mis lubaks neil öelda, et maskid on nii efektiivsed ja tähtsad,” kirjutab andmekoja Rational Ground uurija Ian Miller.
287 Jagamist
287
0
0

Matthew Vadum

Kaitsemaskide kandmise kohustus, mille eesmärgiks on piirata HKP viiruse levikut, mis tekitab Covid-19 haigust, tundub hoopis levikut soodustavat, leiab andmekoja Rational Ground raport. Selle raporti koostas Covid-19 trendide andmekoda, mida juhib rohujuure tasandi andmeanalüütikute, arvutiteadlaste ja kindlustusstatistikute rühm.

Uurijad analüüsisid juhtumeid 229 päeva vältel 1. märtsist kuni 15. detsembrini ja võrdlesid valitsuste sätestatud maskikandmise kohustuse päevade arvu nende päevade arvuga, mil kohustust ei olnud.

Osariikides, kus maski kandmise kohustust rakendati, oli 9 605 256 kinnitatud Covid-19 juhtumit, mis teeb keskmiseks 27 juhtu iga saja tuhande inimese kohta päevas.

Kui maski kandmise kohustust võrreldi osariikides, kus kohustust ei olnud (kaasa arvatud osariigid, kus polnud mitte kunagi maski kandmise kohustust), teiste osariikidega sel ajal, kui seal veel ei olnud kohustus jõustunud, siis leiti 5 781 716 juhtumit, mis teeb keskmiseks 17 juhtu saja tuhande kohta päevas.

Teisisõnu on kaitsemaskide kohustusel võitluses koroonaviirusega kehvad tulemused. Osariigid, kus oli maskikandmise kohustus, näitasid keskmiselt kümme juhtu saja tuhande kohta päevas rohkem võrreldes nende osariikidega, kus piiranguid ei olnud.

“Osariigid teavitavad, et maskikandmise kohustuse ajal esineb keskmiselt kümme juhtumit saja tuhande kohta rohkem,” säutsus Rational Ground kaasasutaja Justin Hart 20. detsembril Twitteris.

15 osariiki, kes ajasid läbi ilma üleosariigilise maskikandmise kohustuseta kogu analüüsi perioodi vältel, olid Alaska, Arizona, Florida, Georgia, Idaho, Iowa, Missouri, North Dakota, Nebraska, New Hampshire, Oklahoma, South Carolina, South Dakota, Tennessee, ja Wyoming, märgib Daniel Horowitz oma selgitavas artiklis väljaandes Conservative Review.

Analüütikud andsid piirangutega osariikidele maskikandmise kohustuse alguse päevast 14 päeva pikkuse hea tahte perioodi, et jõuda täpsete uurimistulemusteni ja et oleks loetud ikkagi juhtumid, mis on tekkinud maskikandmise ajal. Perioodiga välistati nakatumised enne maski kandmist.

Maskikandmise kohustuse toetajad võivad öelda, et piiranguid hakati kehtestama enamasti alles siis, kui juhtumite arv oli juba hakanud kasvama, mis näitab, et esineb kallutatus kasvanud juhtumite arvus nendes piirkondades. Kuid sellele vaatamata “ei leitud mitte mingeid tõendeid juhtumite arvu vähenemise või paremate tulemuste osas ka nädalaid hiljem,” kirjutab Horowitz.

Andmekoja Rational Ground uurija Ian Miller avastas, et kolmes Florida maakonnas (Manatee, Martin, ja Nassau), kus lasti piirangutel lihtsalt aeguda, oli vähem juhtumeid SKP kohta võrreldes maakondadega, kus piiranguid pikendati.

Miller säutsus 20. detsembril sarkastiliselt: “on ekstreemselt segadust tekitav, kuidas see võis juhtuda, arvestades maskikohustuse pooldajate väiteid: ‘kaitsemaskid on üks ja ainus ning kõige olulisem rahvatervise kaitsevahend, mis meil on võtta’ ning ‘see pakub kaitset ka tema kandjale.’”

“Maski religiooni esindajatel hakkab olema ridamisi ebamääraseid ettekäändeid. Aga loomulikult, nad hämavad, ja ignoreerivad meie poolt leitud tulemusi. Pole võimalik leida ühtegi selgitust, mis lubaks neil öelda, et maskid on nii efektiivsed ja tähtsad,” kirjutab Miller.

Samuti pole Milleri sõnul kaitsemaski piirangud toiminud osariikides nagu California, kus need kehtestati ammu enne juhtumite arvu kasvu.

“Piirangute efektiivsust tõestavaid andmeid polegi tegelikult olemas,” järeldab Horowitz.

Leidub neid, kes kahtlevad avastatus, väites, et populatsiooni tihedus moonutab tulemusi. Kuid uuring, mis vaatles Florida osariiki ja leidis, et puudub seos maskikandmise kohustuse ja väiksema arvu juhtumite vahel, oligi juba tehtud populatsiooni tihedust arvestades, märkis Horowitz.

Florida osariigi vabariiklasest kuberner Ron DeSantis oli massimeedia jõulise rünnaku all, sest ta keeldus kehtestamast üleosariigilist kaitsemaski kandmise kohustust. Aga nendel Florida maakondadel, kes ise piiranguid vältisid, läks uuringus hästi.

Uuritud perioodi vältel kehtestasid teatud hetkel haldusmäärusega maskikandmise kohustuse 67st maakonnast 22.

Maakondades, kus rakendati määrust, oli 667 239 juhtumit, statistilise keskmisega 23 juhtu saja tuhande kohta. Maakondades, kus seda ei tehtud, oli 438 687 juhtumit, keskmisega 22 juhtu saja tuhande kohta.

“Kui vaadelda eraldi kahteteist suurima rahvastikuga maakonda osariigis, siis uuringu vältel kaheksa nendest rakendasid maskikandmise kohustust teatud hetkel ning neli ei teinud seda kunagi (Brevard, Lee, Polk ja Volusia),” kirjutas Horowitz.

“Kui need kaheksa nüüd rakendasid määrust, leiti keskmiselt 24 juhtu saja tuhande kohta päevas. Teiselt poolt, kui määrus polnud veel rakendunud (mis oli kogu aeg niimoodi neljas ning mõnede nädalate vältel seitsmes maakonnas kaheksast, välja arvatud Miami-Date), siis oli keskmiselt 17 juhtumit saja tuhande kohta päevas.”

Puuduvad tõendid, et kaitsemaskide piirangud on seotud vähenenud koroonaviiruse levikuga, väidab ta.

“Kui üldse, siis on tõsi hoopis vastupidine,” kirjutab Horowitz.

“Ja täiesti kindlalt võib väita, et see pole seotud inimeste mitteallumisega maskikohustusele.”

Avaldatud 22.12.2020 väljaandes The Epoch Times.

Tõlkinud ja toimetanud: Magnus Nirgi, 30.12.2020

Novembris 2020 avaldatud maskidiagrammid andmekojalt Rational Ground: endiselt pole tõendeid maskide toimimise kohta

Maskidiagrammide allikas: https://rationalground.com/post-thanksgiving-mask-charts-still-no-evidence-that-masks-work/

287 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Miks sa pole kuulnud, et arstid ei soovita vaktsineerimist?

Meediatööstusel ei olnud juba algusest peale mitte mingit šanssi teda allutanud farmaatsiatööstuse rahalaviini vastu. Ja üheks tulemuseks ongi see, et suur osa inimestest pole kuulnudki, et tegelikult on maailmas väga palju arste, kes vaktsineerimist kritiseerivad.

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.