Ainult eestlased usuvad, et Venemaad saab sõjaliselt lüüa

Revo Jaansoo

0 Shares
0
0

Neokonservatiivse Euroopa Välissuhete Nõukogu (European Council on Foreign Relations, ECFR) aruanne näitab, enamik Euroopa riikide elanikkonnast ei usu, et Ukraina suudab sõja Venemaa vastu võita. Eestis usub aga ligi neli kümnest, et Venemaad on võimalik sõjaliselt lüüa, kirjutab Politico.

Uuring näitab, umbes kolmandik kuni pool vastanutest usub, et sõda lõpeb läbirääkimiste teel lahendusega, samas kui 31 protsenti vastanutest usub, et Venemaa võit on tõenäoline.

Küsitletud Euroopa Liidu (EL) riikidest oli ainult Eestis suurem osa vastanutest (38 protsenti), kes usuvad, et Ukraina võidab.

Seevastu enamik ukrainlasi (58 protsenti) on veendunud, et nende väed võivad võita.

Ainult 1 protsent ukrainlastest usub, et Venemaa võidab sõja, samas kui 30 protsenti usub, et kõige tõenäolisem tulemus on läbirääkimiste teel saavutatud lahendus.

Kaitsekulutuste osas leiti, et enamik riike on assigneeringute suurendamise vastu, välja arvatud Poola (53%), Eesti (45%), Rootsi (41%) ja Saksamaa (40%).

Küsitletud 14 riigis olid eriarvamusel ka Ukraina EL-iga ühinemise eeliste osas, kui üldse.

Kõige positiivsemad riigid on Portugal, Eesti, Rootsi, Hispaania ja Poola, samas kui kõige skeptilisemad on Saksamaa, Bulgaaria, Tšehhi ja Prantsusmaa, teatab Politico.

Uuring ei hõlmanud siiski kõiki riike.

Peaaegu kaks kolmandikku ukrainlastest (64%) usub, et ELi liikmesus on nende riigi tuleviku jaoks sama oluline kui NATO liikmelisus.

Toimetas Revo Jaansoo (09.07.2024)

Allikad: Fria Tider, Politico

Veiko Huuse arvates on Venemaa ja Ukraina konflikt suure mängu üks osa, nagu on see Iisraeli riigi maalt ära pühkimine, nagu oli see võlts Covid pandeemia ja nüüd ülespuhutav võlts Linnugripi pandeemia. Maailma uueks lähtestamiseks oli ja on vaja täielikku kaost ja inimeste uputamine hirmudesse. Venemaa on ja jääb “Maailma kunniks”, tahate või ei taha seda, sest see on Maa eluprogrammi niimoodi sisse programmeeritud. Tulemas on veel toidupuudus, vee puudus ja tööpuudus ajab rahva mässama. Lisanduvad suured “Looduskatastroofid” ja “poliitilised likvideerimised”. Inimesed võiksid ometi poliitikast välja tulla, looma oma turvaline elukeskkond ja alustama vajaduspõhist elu.

Loe lisaks:

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?