Maailma poliitilisel eliidil on reaalsusprobleemid

Veiko Huuse

0 Shares
0
0

Näiteks USA presidendi Joe Bideni debatiesinemine ei ole ja seda ei tohiks vaadelda kui isiklikku läbikukkumist, vaid kui järjekordset näidet süsteemsest institutsionaalsest lagunemisest, mis juhib populistlikku mässu kogu maailmas.

Eitades jõuliselt USA presidendi ilmset allakäiku, püüdsid liberaalid pärandmeedias panna inimesi uskuma midagi, mis ilmselgelt ei vasta tõele. Inimesed, kes väidavad, et tahavad kaitsta ameeriklasi desinformatsiooni eest ja Ameerika institutsioone hävitamise eest, töötasid aktiivselt otseses vastuseisus tõele ja õõnestasid sellega usku riigi ühte ikoonilisemasse institutsiooni – Ameerika Ühendriikide presidendi ametisse.

Selliseid märke, nagu Ameerikas hetkel näeme, on näha kõikjal maailmas. Viimati UK erakorralised valimised võitnud liberaalid on varasemalt väljendanud toetust soo kaotusele, pedofiiliale, LGBT-le ja väikelastega seksimisele. “Minu arvates pole selline suhtumine ja mõtlemine terve inimese oma – see on mingi ränk kõrvalekalle inimese DNA s ja geenides.” – Veiko Huuse

Enamik inimesi tegeleb tegelikkusega pragmaatiliselt, mitte poliitiliselt. Keskendume igapäevaelu väljakutsete lahendamisele funktsionaalselt, mitte ideoloogilise konstruktsioonina. Me ei pane uskuma, me teeme teoks. Me eksisteerime reaalses maailmas, mis on täis tegelikke väljakutseid, mida tuleb ületada, ning kasutame oma andeid ja tahtejõudu, et muuta oma elu paremaks ja saavutada oma isiklikud unistused. 

Mõnikord vajame uurimiseks eksperte, meediat, et aru anda, ja valitsust, et lahendada süsteemsed probleemid, millega me kokku puutume. Kuid poliitilise eliidi intellektuaalid, kõrgemad ärijuhid, valitsusametnikud ja suure meedia arvamusliidrid on üha enam lahutatud pragmaatilisest reaalsusest, milles elavad inimesed. 

Eliit on üha ideoloogilisem ja leidlikum. Nad näivad uskuvat, et nende roll on panna meid uskuma seda, mida nad meie ja meid ümbritseva maailma kohta ette kujutavad, selle asemel, et aidata meil toime tulla tegeliku reaalsusega, milles me elame. 

Selle asemel, et muuta meie elu paremaks, tegeleb eliit hoopis meie “paremaks” muutmisega.

Mõelge, mida eliit tahab meid uskuma panna:

Reguleerimata immigratsioon ja avatud piirid ei ole probleem . Kui te ei nõustu, olete džingoist või nativist või “kristlik natsionalist” või mõni muu halvustav termin.

Politsei on halb ja kurjategijate vahistamine on valge ülemvõim, sest kurjategijad on ebaproportsionaalselt mustanahalised. Kui juhite tähelepanu sellele, et vähem kurjategijaid vanglas tähendab rohkem kuritegevust meie naabruses – rassistlik!

Kliimamuutused ohustavad kogu inimelu olemasolu Maal ja on inimkonna ees seisev probleem number üks – olulisem kui kuritegevus, narkootikumid, nälg, eluase, kolmandatest riikidest pagulased, Hiina oht, Venemaa oht, immigratsioon või mis tahes muu teie tobedal, õnnetul väikesel meeltes mõlgub. Igaüks, kes juhib tähelepanu sellele, et USA-s oli 90 aastat tagasi soojem või et 35 aasta jooksul, mil see idee on eliidi kujutlusvõimet haaranud, ei ole ükski apokalüptiline ennustus tõeks osutunud, on “eitaja” – justkui vaidlustaks vigane arvutimudeli 90-aastase tulevikuprognoos on kuidagi sarnane 90-aastase holokausti kohutava reaalsuse eitamisega. 

Seksuaalne identiteet on “kultuuriline konstruktsioon”, kuid sugu on kustumatu – seega võib mees olla naine ja vastupidi. Igaüks, kes seda ei aktsepteeri, on vihkav “transfoob” või midagi sellist.

Lääne kultuur on institutsionaalselt rassistlik . Kui julgete küsida – milline asutus on rassistlik? – olete lihtsalt kinnitanud oma erapoolikust. Kõik peavad olema koolitatud uue rassismiga – ja seega peab iga igas suuruses asutus koolitama töötajaid DEI ideoloogias, et nad saaksid teada, et teenete põhjal edasijõudmine on müüt ja nad on oma olemuselt “privilegeeritud” ega vääri seetõttu oma töö vilju.

Hamasi terroristid ja nende toetajad Gazas on tõelised ohvrid, samas kui Iisraeli tsiviilisikud, keda nad ründasid, vägistasid ja sandistasid, on ebainimlikud.

Litaania jätkub näiliselt igavesti, kuid COVID ja eliidi autoritaarne reaktsioon paljastasid paljude jaoks, mil määral institutsioonid ei suuda teenida, vaid püüavad meid panna uskuma asju, mis sageli ei vasta tõele. Mõelge kõigile pandeemia teeseldud aspektidele: uus viirus pärines “turult”, mitte laborist samas linnas, kus USA rahastas Hiina uurimistööd sarnaste viiruste tõhustamiseks. See oli “vaktsineerimata” pandeemia. Kui kõik kannavad riidest või pabermaski, peatab see leviku; 6 jala kaugusel seismine peatab samuti leviku; kanepiambulatooriumid on hädavajalikud, aga kirikus käimine mitte; ja Anthony Fauci on teadus.

Lõhe väljamõeldise ja väljamõeldud juhtimise vahel ei vasta täpselt partisanide lõhele parem- ja vasakpoolsete vahel. Teisel pool ookeani purustati toorid ja leiboristid möllasid just seetõttu, et tooride juhtkond on kuulunud Eliiti, näiliselt – immigratsiooni ja COVID-i teemadesse.  

Irooniline on see, et Suurbritannia kaldub leiboristidega üha sügavamale teesklusse, kuna ülejäänud läänes kogeb kurssi korrigeerimist tänu toimetulekute poliitilisele kaasamisele ja mässule. Lääne institutsioonide reaalsusesse naasmiseks ei piisa ühest valimisest, vaid see peegeldab vähemalt osalist ärkamist.

Sellised sündmused, nagu kontseptuaalselt absurdsed Hamasi-meelsed protestid lääne pealinnades ja juhtivates lääne haridusasutustes, on šokeerinud Poliitilise eliidi pragmaatikuid, kes on mõistnud, et lääne kultuuril on kujunenud reaalsusprobleem.

Lõppkokkuvõttes vajab meie kultuur eliidi seas julgeid pragmaatikuid, kes oma kujutlusvõimeliste ja ideoloogiliste näidiskolleegide vastu resolutsiooni, arutluskäigu ja naeruvääristamise abil tõrjuksid.

Alustamiseks toimige järgmiselt. Olge õrn nende vastu, kes kujutavad ette asju, mis ei vasta tõele, kuid ärge mängige kaasa lihtsalt selleks, et läbi saada poliitilisest narratiivist, ära ole papagoi; ja hääletage ainult nende inimeste poolt, kes on keskendunud teie toimetuleku ja teie eesmärkide saavutamise hõlbustamisele – toeta neid, kes loovad tulemust, mitte ainult ei “puhu” õhku suuri ja ilusaid lubadusi.

Artikli toimetas Veiko Huuse. Allikas: Richard Porter – on advokaat Chicagos, USA-s.

Loe lisaks:

 

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.