Foto: Sten Roosvald

Ärkame üles!

Rahvas ei jää vait ega lähe ära. Eesti rahva seast tõusevad esile üha uued ja uued tugevad mehed ja naised, et väljendada tõde, et seista iseenda, oma lähedaste ja terve rahva säilimise ja inimõiguste eest.
72 Jagamist
72
0
0

Tõuseme rahvas ja ärkame üles
ärka, ärka, ärkame üles!

Tõuse, sest magajaid keegi ei kuule
ärka, ärka, ärkame üles!

Tõuse, sest madalaid keegi ei märka
ärka, ärka, ärkame üles!

Tõuseb nüüd tuul ja tõukab tormi
ärka, ärka, ärkame üles!

Toob meile laulud ja toob meile luule
ärka, ärka, ärkame üles!

Äratab uinunud tunded ja meeled
ärka, ärka, ärkame üles!

Puhastab määritud südamekeeled
ärka, ärka, ärkame üles!

Meil elavad metsad ja laulavad tuuled
ärka, ärka, ärkame üles!

Siin on me maa, siin on meie juured
ärka, ärka, ärkame üles!

Me jõud pole väike, koos oleme suured
ärka, ärka, ärkame üles!

Koos oma maaga me oleme suured
ärka, ärka, ärkame üles!

Filmimees Hierba-Presciosa Pablo pühapäevast, 11. aprillist: „Minu üheteistkümnes päev Toompeal. Osa inimestest ei saa aru, kuidas on võimalik, et kohale on tulnud nii vähe inimesi, kõigest mingi 500 inimest ja teised ei saa aru, mida need inimesed seal mässavad, kõik on ju hästi. Ütlen, kohe, et kuulun nende esimeste hulka ja põhjus on väga lihtne. Kui ma saabusin esimest korda Toompeale, siis ma ei teanud kümnendikku sellest, mida tean praegu.

Olen endale päris paljud asjad selgeks mõelnud ja ka kogenud. Esimeste päevadega võrreldes on ka selgeks saanud, mida see politseiriik siis endast kujutab. Ja siinkohal sügav kummardus kiirreageerijatele, K9-le, patrullpolitseinikele, ja kes iganes veel eile olid abiks, et anda selline võimas demonstartsioonesinemine. Ma loodan, et te jälgisite kõik, mis eile toimus ja ka seda tunnet, mida eile kogetu tekitas? Saage tuttavaks: see ongi politseiriik. Kõigile neile, kes lihtsalt jaurasid, et politseiriik nii ja politseiriik naa, siis nüüd oli võimalus seda ise järgi proovida. Tänud teile veelkord, poisid ja tüdrukud mundrites! Te tegite meile võrratu teene! Me mõistsime, et me politseiriiki päris kindlasti ei soovi.

See mõistmine aitab meil ennast paremini organiseerida, et teha rahumeelset teavitustööd ja ära hoida inimeste eraldamise, et valitseks ühtsus. Pühapäeval politsei poolt läbi viidud erioperatsioon aitas inimestel ka mõista, kuidas hirm neid takistab elada oma elu. Väga meisterlikult oli lavastatud ja välja mängitud see osa, kus anonüümne noormees HEALTH BOARD märgistusega vormis näitas, kuidas hakkaksid ametnikud inimestega suhtlema, kui 347 SE läbi läheb. Noormees põikles väga meisterlikult kõrvale inimeste korduvalt esitatud ametitõendi näitamise nõudest ja üritas tuntud nippidega küsijat segadusse ajada. Ja rahva viha muudkui kasvas. Inimesi hakati ära tassima kongiautodesse. Viha tõusis veelgi. Võimustruktuuridel hakkas pilt enam-vähem selginema. Eesmärk oli täidetud ja oli selge, kuidas inimesi provotseerida, et neil katus sõitma hakkaks ja seejärel saaks politsei ka juriidilise õigustuse, et plats puhtaks lüüa. Hääd seisjad, ma loodan, et me oleme piisavalt õppinud? Mina igatahes olen ja loodan, et ka teised.“

Aga rahvas ei jää vait ega lähe ära. Eesti rahva seast tõusevad esile üha uued ja uued tugevad mehed ja naised, et väljendada tõde, et seista iseenda, oma lähedaste ja terve rahva säilimise ja inimõiguste eest:

Herdis Elmendi video
Hierba Preciosa video

Ja meid on palju!

Reigo Jõe video

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

72 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.
Meri

Vaba Eesti

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Ärkamine kaassõltuvusest

Kõik kuritegelikud režiimid ükskõik millisel mandril ükskõik millisel ajajärgul on saanud eksisteerida üksnes rahva vaikival heakskiidul. Kõik kõrvalekalded demokraatiast on saanud juhtuda kodanikujulguse nappuse tõttu. Me oleme mõistnud, et jättes reageerimata perevägivalla või lasteahistamise ilmingutele, aitame nendele nähtustele kaasa. Kuid kas me mõistame, et inimõigustest või põhiseadusest ülesõitmine on samasugune vägivald kui isiklikel piiridel tallumine, lihtsalt teises mastaabis? Me ei tolereeri vägivalda isikutasandil. Peatugem hetkeks ja tunnetagem, mis mehhanism see meie sees on, mis sunnib meid mööda vaatama valetamisest, manipulatsioonidest, ebaõiglusest, piiride ignoreerimisest, ükskõiksusest, hämamisest, gaslightingust, vähendamisest ja veel tuhandest muust vägivaldsest nähtusest, niipea kui see kõik väljub isikutasandilt ning liigub ühiskonnatasandile? Kas vägivald, mis on ametlikult heaks kiidetud, on vähem vägivald?

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.

Mis on vabaduse hind?

Käsitleme ka kaubanduskeskustes toimuvaid sündmusi, milles väheteadlikud poetöötajad koostöös turvatöötajatega, kes tihti lisajõududena kasutavad relvastatud politseijõude, on alustanud rünnakut, et mitte öelda pogromme, kaubanduskeskuste külastajate suhtes, kes tegelikult neile kõigile palka maksavad ja sissetuleku kindlustavad. Pogromme põhjendatakse absurdimaigulise näokatmise nõudega, vaatamata teaduslikule põhjendusele, et näokattena kasutatava kanga struktuur on tuhandeid kordi suurem kui võimalik viirus. Veiko Huuse uurib koos saatekülalistega, mis võib olla selle absurditeatri tegelik eesmärk. Miks peab inimkond muutuma näotuks?