Foto: Rainer Mäemets

Ettevaatust, naised vabaduses!

Katrin Kivi

Naiste ja meeste vahelise suhte tervendamine senisest kõrgema reaalsuse loomise eeldusena on üks võtmeteemasid uuenevas maailmas. Oluline teadvustamist ja läbivalgustamist vajav aspekt sealjuures on naiste vabadus selle kõige sügavamas tähenduses (ja kindlasti mitte võitleva feminismi vaimus!) – programmilistest sõltuvustest ja turvalisena näivast mugavustsoonist väljumine, säilitades oma ürgnaiseliku võime luua Elusat Elu selle lõpututes vormides, varjundeis ja pulsatsioonides. Sellise loomise üks väljundeid on vabadusest ja armastusest kantud paarisuhe. Usaldus ja sügav hingearmastus ning teadlik loobumine kõigist kontrolli-, hirmu- ja manipuleerimismustritest on mehe ja naise paarisuhte alus uuenevas maailmas. Katrin Kivi on juba üheksa aastat korraldanud väelaagreid naistele ning jagab oma sügvaid taipamisi teemal naised ja vabadus.
5 Jagamist
5
0
0

Olen ise naine, kes tegelikult eelistab meeste seltskonda. Võib-olla sellepärast, et elu on viinud mind ametitele ja tegevustele, kus on enamasti naised ning ma otsin meesenergia tasakaalustavat jõudu. Ma ei ole kunagi arvanud, et üks naistekamba kogunemine võiks kuidagi olla äge. Aga elul olid muud plaanid. Kui alustasin 2013. aastal esimese joogalaagriga, mõistsin kohe, et sellest tahab kujuneda hoopis naiste väelaager. See juhtus väga loomulikul moel. Naistena hakkasime tajuma, kui palju ilu ja inspiratsiooni me saame üksteisele jagada, kui palju julgustamist ja toetust! Kui palju õrnust ja haavatavust! Kui võimas on seista silmitsi oma suurima häbiga ning vastu saada hinnangu asemel imetlust. Kui vabastav on kogeda ennast lõpuks ilma maskideta, puhtas olemises. Palju on olnud hetki, kus me naerame koos pisarateni ning hetk hiljem avastame end meeleliigutusest nutmas. Näen ka seda, kuidas me naistena saame tervendada enda naisliine, olles üksteisele ema-tütre rollide peegeldajad.

Tavalised naised oma ebatavalisuses

Vahel ma mõtisklen, et kust küll need naised on välja ilmunud! Ilma igasuguse võlts-spirituaalsuseta, ehedad ja siirad. Ühest küljest lihtsad, tavalised naised, nagu igaüks meie seast, väärikate ametitega oma igapäevaelu kogemas. Teisest küljest sellise sügavusega, et hingevärinal tahaks aupaklikkusest kummarduda maani. Praegugi neid ridu kirjutades tulevad liigutuspisarad silma..

Sellised me oleme – NAISED! Lihtsad ja keerulised, müstilised ja mängulised!

Naised ja vabadus…

Muutuvas maailmas muutub ka naiseks olemise roll sügavamal tasandil. Läbi iseenda kogemuste julgen öelda, et naiste üks suurimaid väljakutseid on vastu võtta VABADUS. Ma ei räägi siinkohal välisest vabadusest! Väline valikute vabadus on igaühe sünniõigus. Kõige suuremad piirangud paneme endale peale oma sisemaailma hirmudega.

Öeldakse, et mees ihkab vabadust, naine ihkab olla seotud (hoitust ja turvalisust). Nüüd me õpime üksteiselt vastupidist: naistena õpime me meestelt vabadust ning mehed õpivad meilt ühenduse loomist (hoitust, turvalisust, pühendumist). 

Mis see vabadus siis tegelikult on?

Ma olen endalt korduvalt küsinud, mis see vabadus tegelikult on? Ma vahel ei teagi, sest naisena on igatsus hoidmise järele mõnikord karjuvalt suur! Aga seni, kuni ma vabaduse koodi lahti ei muugi, ei saagi välismaailm mulle muud peegeldada kui turvalisuse puudust. Sellised on kord juba universumi seadused. 

Mõnel ilusal päeval aga valdab vabaduse olemus mind täielikult. See on FLOW seisund, kus miski muu ei loe kui täielik kohalolu. Kus õnn ja bliss lihtsalt voolab läbi iga keharaku ja sa ei pea mitte midagi selleks tegema. Aga jah, sa oled eelnevalt kõvasti harjutanud ja otsa vaadanud varjudele. VABADUS ON HIRMU- JA KONTROLLIVABA USALDUSES VOOLAMINE! Naistel on vabaduse olemust raskem mõista, kuna meie alateadvuse programm veenab meid pidevalt vastupidises: “tühja sest vabadusest, oluline, et oleksid turvaliselt hoitud, muidu juhtub see ja see ja kindlasti läheb veel hullemaks kui praegu!” Vaata korraks enda sisse: kas pole nii, et oleme valmis vabaduse turvalisuse vastu vahetama iga kell. Ja palju õnne sulle, kui sa oled juba selle mängu läbi näinud ning vabaduse maitse suhu saanud! 

Maskide all on peidus kalliskivi

Naistena on meil oma häbid ja hirmud, mida mehed ei mõista. Naised omavahel saavadki vabadust pingevabalt harjutada. Harjutame vabadust! – kõlab hästi eks.

See on tihti elumuutev kogemus, kui sa äkki saad olla maskita, mis varjas näiteks su häbi “ebasündsa” seksuaalse käitumise pärast. On väljend: ma suren selle häbi kätte! See on mega suur alateadvuse uskumus! Ja kui sa siis koged, et näe, ei surnudki, täitsa elus! Siis on see tohutu kergendus ja vabanemine ning alateadvuse muster muutub läbi uue kogemuse.

Selle teema energiate dünaamika juures on aga oluline meeles pidada tasakaalu. Naisena ei peaks me kalduma vabaduse kogemises äärmusesse, sest siis kaugeneme me oma naiselikust energiate kokkutoomise oskusest. Piisab vaid mõistmisest, kuidas väljendub vabadus meile, naistele, ning kuidas seda endasse integreerida.

Sookurgede sõnum

Ootan juba neid Kandimaa Joogatalu augustikuu sookurgede hääli mis on saanud meie naistelaagri hümniks. Kui üldiselt on vabaduse sümboliks kotkas, siis naiseliku vabaduse olemust võiks vabalt kanda sookurg – kuningannalik, emalik, graatsiline, metsik, vaba!

Foto: Rainer Mäemets

Katrin Kivi on moedisainer, BlissJooga looja ja õpetaja ning hingamisterapeut, kes korraldab regulaarselt retriite Kandimaa Joogatalus Lääne-Saaremaal.

Järgmine võimalus kogeda Katrini armastavat kohalolu ruumiloojana on 4.-8. augustil naiste väelaagris Saaremaal:

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

5 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

Naiste ja meeste vahelise suhte tervendamine senisest kõrgema reaalsuse loomise eeldusena on üks võtmeteemasid uuenevas maailmas. Oluline teadvustamist ja läbivalgustamist vajav aspekt sealjuures on naiste vabadus selle kõige sügavamas tähenduses (ja kindlasti mitte võitleva feminismi vaimus!) – programmilistest sõltuvustest ja turvalisena näivast mugavustsoonist väljumine, säilitades oma ürgnaiseliku võime luua Elusat Elu selle lõpututes vormides, varjundeis ja pulsatsioonides. Sellise loomise üks väljundeid on vabadusest ja armastusest kantud paarisuhe. Usaldus ja sügav hingearmastus ning teadlik loobumine kõigist kontrolli-, hirmu- ja manipuleerimismustritest on mehe ja naise paarisuhte alus uuenevas maailmas. Katrin Kivi on juba üheksa aastat korraldanud väelaagreid naistele ning jagab oma sügvaid taipamisi teemal naised ja vabadus.
Meri

Vaba maailm

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“

Ärkamine kaassõltuvusest

Kõik kuritegelikud režiimid ükskõik millisel mandril ükskõik millisel ajajärgul on saanud eksisteerida üksnes rahva vaikival heakskiidul. Kõik kõrvalekalded demokraatiast on saanud juhtuda kodanikujulguse nappuse tõttu. Me oleme mõistnud, et jättes reageerimata perevägivalla või lasteahistamise ilmingutele, aitame nendele nähtustele kaasa. Kuid kas me mõistame, et inimõigustest või põhiseadusest ülesõitmine on samasugune vägivald kui isiklikel piiridel tallumine, lihtsalt teises mastaabis? Me ei tolereeri vägivalda isikutasandil. Peatugem hetkeks ja tunnetagem, mis mehhanism see meie sees on, mis sunnib meid mööda vaatama valetamisest, manipulatsioonidest, ebaõiglusest, piiride ignoreerimisest, ükskõiksusest, hämamisest, gaslightingust, vähendamisest ja veel tuhandest muust vägivaldsest nähtusest, niipea kui see kõik väljub isikutasandilt ning liigub ühiskonnatasandile? Kas vägivald, mis on ametlikult heaks kiidetud, on vähem vägivald?

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.
Silvia Ilves, Meeli Lepson, Karmen Tellisaar, Saale Kareda

Kes aitab üles otsida südametunnistuse?

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.

Veiko Huuse pöördumine

Veiko Huuse: Jälgi protsesse nüüd ja lähipäevil. Avalikuks tuleb kogu tõde ja meie, vaba rahvas, juhime koos oma maad edasi! Me seisame iseenda, oma lähedaste ja kogu maailma rahvaste vabaduse eest. Meiega on kogu universumi valguserüütlid, inglid, šamaanid, elusad hinged. Valgus, vabadus ja armastus võidab alati. Meiega on loodusvägi, maavägi ja elusate hingede vägi. Me katame kogu maa valguse ja armastusega. Vaba Eesti Looja