Krüptohäkkimised, pettused, mille kogusumma 2024. aasta II kvartalis ületas poole miljardi dollari: aruanne

0 Shares
0
0

Selle aasta teises kvartalis varastati häkkimiste ja petuskeemide kaudu üle poole miljardi dollari väärtuses krüptovaluutat, kusjuures kaks juhtumit moodustasid suurema osa varastatud vahenditest, selgub veahaldusplatvormi Immunefi värskest raportist.

Krüptokahjud 2024. aasta teises kvartalis ulatusid üle 572 miljoni dollari, öeldakse juunikuu aruandes . Üle 564 miljoni dollari kahju kandis 53 häkkimisjuhtumit ja ülejäänud 8,45 miljonit dollarit 19 pettusejuhtumit. Häkkimine põhjustas 98,5 protsenti kahjudest, kusjuures pettused moodustasid 1,5 protsenti. Kaks suurt häkkimisjuhtumit selles kvartalis moodustasid 360 miljonit dollarit (62,8 protsenti) kogukahjust.

Esimene oli 31. mail toimunud häkkimisrünnak Jaapani krüptovaluutaplatvormi DMM Bitcoin vastu, mis tõi kaasa ligikaudu 305 miljoni dollari suuruse kahju, samas kui teine ​​oli 23. juunil Türgi krüptobörsile BtcTurk suunatud küberrünnak, mille tulemusel varastati 55 miljoni dollari väärtuses raha. .

Tuvastati enam kui 920 miljoni dollari väärtuses krüptokahju, mis on 24 protsenti rohkem kui eelmise aasta sama perioodiga.

Kasutamise peamised sihtmärgid olid tsentraliseeritud finantseerimisüksused (CeFi). CeFi-s toimub kõik krüptotehingud keskbörsi kaudu. See erineb detsentraliseeritud finantseerimisest (DeFi), kus kaubanduses puudub vahetus.

CeFi kahjud moodustasid 70 protsenti kogukahjust, ülejäänud 30 protsenti moodustas DeFi.

“See kvartal toob esile, kuidas infrastruktuuri kompromissid võivad olla krüpto kõige laastavamad häkkimised, kuna üksainus kompromiss võib kaasa tuua miljoneid kahjusid,” ütles Immunefi tegevjuht Mitchell Amador.

” See oli ilmne selle kvartali jooksul, kus kahjum suurenes peamiselt CeFi infrastruktuuri suunatud häkkimise tõttu, edestades DeFit, hoolimata sellest, et selles sektoris oli häkkimisi vähem. Tugevad meetmed kogu ökosüsteemi kaitsmiseks on üliolulised. ”

USA Föderaalse Kaubanduskomisjoni (FTC) andmetel ei ole krüptovaluutade kaudu tehtud maksed “tavaliselt tagasivõetavad”. Seetõttu võib häkitud krüptosid olla raske taastada.

Immunefi andmed näitavad, et teises kvartalis saadi neljast intsidendist tagasi 26,7 miljonit dollarit, mis moodustab vaid 5 protsenti kogukahjust. Taastumismäär oli veidi parem kui 2023. aasta teises kvartalis taastunud 3,9 protsenti.

Pew Researchi 2023. aasta aprilli küsitlus näitas, et 17 protsenti USA täiskasvanutest on krüptovaluutasse investeerinud, seda kaubelnud või kasutanud.

Krüptohäkkerid

USA justiitsministeerium on viimase aasta jooksul vahistanud mitu inimest seoses krüptohäkkimise juhtumitega.

Mais arreteeriti kaks venda , kes väidetavalt varastasid 25 miljoni dollari väärtuses krüptovaluutat. Peaprokuröri asetäitja Lisa Monaco ütles, et duo püüdis varguse ellu viia “tehnoloogiliselt keeruka ja tipptasemel skeemi abil, mida nad kavandasid kuid ja viidi täide sekunditega.

Neid süüdistatakse Ethereumi plokiahelas tehingute kinnitamiseks kasutatavate protsesside manipuleerimises ja rikkumistes. Väidetavalt võimaldas ta neil pääseda ligi teatud pooleliolevatele tehingutele ja lõpuks varastada inimeste krüptovaluutat.

Aprillis mõisteti Shakeeb Ahmed, endine tehnoloogiafirma turvainsener, kolmeks aastaks vangi kahe detsentraliseeritud krüptobörsi häkkimise ja enam kui 12 miljoni dollari krüptovaluuta varastamise eest.

Ühe juhtumi korral ründas ta krüptobörsi Nirvana Finance ja varastas 3,6 miljonit dollarit raha. Vargus esindas peaaegu kõiki ettevõttele kuulunud rahalisi vahendeid. Selle tulemusena oli Nirvana sunnitud sulgema.

Samal ajal toovad krüptopettused suuri kahjusid ka tavakodanikele. FTC andmetel teatasid ameeriklased, et kaotasid eelmisel aastal pettuste tõttu üle 10 miljardi dollari. Tarbijad ütlesid, et kaotasid petturlike pangaülekannete ja krüptovaluutade tõttu rohkem raha kui kõik muud meetodid kokku.

“Digitaalsed tööriistad muudavad töökate ameeriklaste sihtimise lihtsamaks kui kunagi varem ja me näeme selle mõju täna avaldatavates andmetes,” ütles FTC tarbijakaitsebüroo direktor Samuel Levine.

” FTC teeb kõvasti tööd, et nende pettuste vastu meetmeid võtta ,” lisas ta.

Instituudi Marketplace Trusti 2023. aasta aruande kohaselt olid investeerimis-/krüptovaluutapettused eelmisel aastal kõige riskantsemate pettuste nimekirjas. Üle 80 protsendi nende pettuste ohvritest teatas rahalisest kahjust.

Artikli allikas: Autoriks Naveen Athrappully The Epoch Timesi kaudu 

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?
Veiko Huuse Intervjuu Einar Eilandiga

Kaasaegse infoühiskonna julgeoleku sotsiokultuurilised alused. Videointervjuud Einar Eilandiga. Oluliselt Täiendatud 29.06.2023

Veiko Huuse intervjuud Einar Eilandiga. Einar on mitmekordne magister, insener, teadlane, valitsuste nõuandja, teadustööde autor. Einar tunneb "süsteeme" läbi ja lõhki - nii enam jätkata ei tohi.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.