Intensiivsuse ja kohalolu olulisus loidusest vabanemiseks

Olen märganud, et on väga lihtne jääda loiuks, uppuda mugavustsooni, lubada ennast lükata ning tõmmata, minna sõltuvustega kaasa, olla passiivne. Leian, et see on osalt tingitud pealiskaudsest soovist säästa energiat, proovida puhata kuna väljast pommitatakse pidevalt kõiksugu infoga.

Olen märganud, et kuigi võib olla ahvatlev anda luba passiivseks jäämisele, siis soovitud energiasäästmist ega puhkust ei pruugi tulla vaid pigem on efekt vastupidine. Seda kinnitab väljend “kes palju teeb, see palju jõuab”. Jättes tahtejõu ripakile jäädakse loiuks ja “kogu ruum imetakse energiast tühjaks”. Usun, et see on ka üks samm haigeks jäämise suunas ja tulemuseks on õnnetu olemine, kus mugavat väljapääsu kuskilt ei paista.

Kuidas sellisest kuristikust siis pääseda? Kindlasti on selliseid meetodeid hulgaliselt. Minu jaoks toimib järgnev:

Olukorra teadvustamine – Mis toimub? Kuidas ma end tunnen?

Olukorra aktsepteerimine – Jah, kõik on nagu on, sest olen lubanud sellel olukorral enda juurde tulla.

Eesmärgi/soovi sõnastamine – Näiteks: Ma soovin olla terve, soovin täita omal valikul võetud kohustused parimal võimalikul viisil nii pea kui võimalik.

Vastaval hetkel sobiva meetodi kasutamise teel tahtejõu äratamine – Ma tean enda ja teiste kogemusest, et hingamisharjutused (näiteks turvalises keskkonnas (mitte autoroolis ega vannis!) Wim Hof meetodi järgi 30x sisse-välja hingamine ja hinge kinnihoidmine väljahingamisel ja hinge kinnihoidmine sissehingamisel) äratavad totaalselt üles. Neid hingamisharjutuse ringe võib teha mitmeid (vastavalt vajadusele) ja soovi korral leiab näiteks YouTube-st juhendatud seansse erineva kergus/raskusastmega.

Tahtejõu äratamiseks sobib tegelikult igasugune tegevus, kus rakendub intensiivsus ja täielik kohalolu. Kohalolu on oluline, et mitte teha liiga endale (ega teistele). Võib joosta, talvisel ajal lund kühveldada, venitusharjutusi (joogat) teha, intensiivselt palvetada. Igaühele oma, mis parasjagu võimalik ja omasem.

Eesmärk on raputada ennast, äratada üles tahe elada. Eelmainitud hingamisharjutus on selles suhtes hea, sest see äratab keha tasandil, sest keha soovib elada ja äratamise protsess tuleb rakutasandilt ning lihtsalt paneb tegutsema ilma et lukku jäänud mõistus sekkuma peaks.

Head, turvalist avastamist ja praktiseerimist kõigile!

0 Shares