Kommentaar Terve Eesti toetusavaldus sündmusele 24.02.2024

Saatsin täna hommikul “Terve Eesti Toetusavalduse” autorongkäigu korraldaja meeskonnale e-kirja. Ma ei leidnud selle sündmuse korralduse kodulehelt seotud inimeste nimesid, kuidagi kahtlane tundub see värk minu jaoks….. Lisan oma saadetud kirja siia:

“Tere Terve Eesti eest muretsejad

Mulle saadeti ühe Vaba Eesti kogukonna liikme poolt teie algatuse info 24.02.2024 autorongkäigu kohta. Iseenesest tore ettevõtmine, kui sellel oleks jõuline sõnum ja tugev vaim. Ma näen teie sündmusel mitu nõrka kohta:

Tegin ekraanipildid kahest teie murepunktist, minu jaoks väga olulisest, ja lisan siia mõned
kommentaarid:

19. punktis räägite “Eesti rahvas on kõrgeima võimu kandja” . Sellele punktile tuginedes on näha, et te pole endale selgeks teinud Eesti Rahva poolt rahva hääletusega vastuvõetud põhiseadust 1917a, mille K. Päts hiljem salaja muutis. Muudatus oli just Maailma valitseva Kabali (Päts oli vabamüürlane) sunnil ja algses põhiseaduses olid sõnad “Eestimaa kodanikul on kõrgeim otsustusõigus”. See on suur vahe juba sõnadel rahvas ja kodanik, ning ülioluline vahe kas oled võimu kandja või on sul kõrgeim otsustusõigus. LISAKS võttis Päts põhiseadusest välja riigijuhtide vastutuse ja 90 ndatel võttis tollane valitsus Karistusseadustikust välja samuti riigijuhtide vastutuse.Soovitan ka selgeks teha sõna demokraatia tähendus. See pole vabadus.

20. punktis tuginete uuesti põhiseadusele ja räägite, et Eesti Riigi ülim väärtus on vabadus. Kus on Eesti kodanik ja põliseestlane teie soovides ning nende vabadus – Riik on fiktsioon, mis vabadust sellele vaja on? Eesti Riik on vaba  riigijuhtide arusaamisel, sest AS Eesti Vabariik teeb eestlaste varaga mida iganes ja inimesed lasevad sellel ka juhtuda. Teie ülejäänud punktides on kenasti kirjas kõik need kuriteod. 

Ainuüksi nende kahe asjaolu mitteteadmine ja nendest mitte rääkimine teeb teie missiooni nõrgaks ja puudub Eestit Terveks tegev sõnum. Ilma põhiseadust muutmata pole AS Eesti Vabariigis võimalik poliitiliselt ja juriidiliselt midagi muuta.

Teie infost kõlab läbi, et te muudkui muretsete. Nagu teadmamees Tarmo Urb ütles ühes intervjuus, et “….eestlane muudkui muretseb aga tegutsejaid ja uue elu loojaid pole kusagil. Lõpetage muretsemine ja tehke valmis parem lahendus…” 

Lisaks näen, et te pole kaasanud olulisi kogukondi oma missiooni:
Põlisrahvas; Põliseestlane; Eesti-Vene Kogukond; Vaba Eesti Kogukond; Kogukondlikud Külad; Elujõulised; jpt.

Terveks saab teha ainult kõik terved ja elujõulised rakud kokku tuues. Ma näen, et seda teie sündmusel pole tahetud või ei osata teha. Missioon on täpselt nii tugev, kui tugev on selle vaim.

Arusaamatuks jääb teie missiooni lõppeesmärk. Muretsemisega ja poliitikute vigade meeldetuletamine pole lahendus Terve Eesti jaoks. Kus on teie programm kõigile teie 20 punktile? Kus saab näha teie loodud elukeskkonda, et võrrelda?

Heast sündmusest võtaksin ka ise osa aga teie sündmus mulle rõõmu südamesse ei too.”

Veiko Huuse

Täiendus 23.02.2024: Minu kirjale pole vastatud “Terve Eesti Toetusavalduse” meeskonna poolt. Nii palju siis selle meeskonna intelligentsist, moraalist ja tervisest:))

0 Jagamist