Konstantin Päts

Juba kaua aega surnud Konstantin Pätsi pea järgi tehtud sarnane pea kujutis paigutati Estonia Teatri taha, Tammsaare parki. Nii vähemalt räägiti peavoolumeedias ja see ju ometi ei valeta. Selle kujutise all on kiri Konstantin Päts. Tänases maailmas ongi nii, et elus hingega inimene kannab nime mille sarnane nimi on tema fiktsioonil – elektroonilisel inimesel – ja kui veab, siis ka mõnel tema sarnasel erinevast materialist tehtud kujutisel(kivi, plast, savi, vask, puu, betoon, metall,…).

Jalutasin juhuslikult Tammsaare pargis, kui seal monumendi juures oli rahvakogunemine ja mõned inimolendid rääkisid Konstantin Pätsi suurtegudest Eestimaa ja Eesti rahva heaks. Ülistavad kõned olid. Lisaks lauldi ja lipud lehvisid. Nägin ka ERR kaameramehi ja palju meediasõdureid(ajakirjanikke). Mind ajas esinejate jutt segadusse, sest mina tean ühte ainust Konstantin Pätsi, kes oli reetur, müüs maha Eestimaa ja reetis Eesti rahva. Tean ka seda, et Konstantin Pätsi käsul tapeti Eesti Vabadusvõitleja Artur Sirk. Minule teada olev Konstantin Päts organiseeris salaja Eesti Vabariigi põhiseaduse väljavahetamise ja viskas prügikasti Eesti rahva poolt heaks kiidetud põhiseaduse, kus oli sees mitu olulist punkti Eestimaa ja rahvuse kaitseks, millest üks oli: “Eesti rahval on kõrgeim otsustusõigus.” Konstantin Pätsi poolt asemel pandud põhiseaduses, mis täna ongi Eesti Põhiseaduseks, on selle punkti asemel “Eesti rahvas on kõrgema võimu kandja.” Seega, Eesti rahvas muudkui kannab võimu aga ei otsusta. Kes Eestis korra võimule sai, see jääbki, vahetades kavalate “poliitiliste mängudega” valitsuse teatepulka käest kätte. Eesti rahvas ei otsusta midagi, tal pole ka selleks põhiseaduslikku õigust.

Selline on minule teada olev Konstantin Päts. Kui see monument “Pea” on kellegi teise, sarnase nimega, auks tehtud, siis olgu see nii. Kuid küsimus jääb ikkagi ülesse. Kui see Konstantin Päts on see sama, kellest mina rääkisin ja kes pettusega võimule tuli Eestis 1938a., et miks talle selline mälestusmärk tehti? Kas sellega propageeritakse kurjust, hirmu, reeturlikkust, valet, pettust või midagi muud? Vabaduse ja harmooniaga see mälestusmärk pole kuidagi seotud?

Igaljuhul, jälgime mängu edasi.

0 Jagamist