Kui toidad oma aju õigesti, on su keha, hing ja vaim terved

Inimesi on õpetatud tuhandeid erinevaid teid pidi tervislikult toituma, et olla terve. Fookus on suunatud sinu kehale ja räägitakse, et see ja teine on sinu nahale, seedimisele, neerudele, maksale, rasva kaotusele, jne, hea. Väga vähesed teadmainimesed räägivad ajust ja aju toitmisest.

Kas oled kuulnud tervisenõustajat või personaaltreenerit soovitamas sulle aju toitu või aju dieeti? Nad räägivad sellest, mis on sinu kehale mõistlik, mitte aju toitmisest.

Püüan oma selles postituses niimoodi seletada, et tavaline inimene aru saaks minu mõtetest.

Olete kuulnud mõnda inimest rääkimas, et meil on füüsiline keha, hing ja vaim? Need kolm asja teevad koostööd. Sinu keha töötab nende kolme harmoonias. Kui harmooniat pole, siis on inimene kas haige või surnud.

Kehal on aju, mis on keha toimimiseks sinu keha Algallikas – mõtete/ideede keskus. Ilma puhta algallikata pole su keha puhas ja terve. Hing on energia, mis annab energiat ajule ja vaimule. Vaim on sinu energeetiline keha. Hinge energia hoiab koos sinu vaimuga ühendust inimese keha ümbritsevate energiate kaudu kogu universumi ja Maa eluprogrammi algallikaga. Hinge energia hoiab töös sinu aju, mis annab käsklusi kõigile sinu kehaosadele-organitele, suunab sind tegutsema. Aju ei saa tegutseda ilma hingeta ja vastupidi.

Mida puhtam ja tervem on sinu hingeenergia, seda paremini töötab sinu aju ja energiakeha. Toit on energia. See mida sa sisse hingad on ka energia. Teised inimesed jagavad ka oma energiat oma kohalolekuga, sinuga rääkimise teel ja läbi meediaruumi. Loodus on energia. Seega, kõik mis on energia on toit sinu hingele ja ajule.

Kuidas sa nüüd oma aju toidad? Mõtle veidi. Näiteks: kujuta ette friikartulit. Kui sa sööd friikartulit, surnud kärsatatud toit, siis sinu aju on friikartul! Kas friikartulist tuleb mingit tarka juttu ja kasulikku energiat, mis aitaks ajul Hingeenergiat sinu kehas takistusteta jagada ja tarku käsklusi edastada? Mina arvan et mitte. Kui toitud surnud toidust, annab aju järgmise käsu süüa jälle surnud toitu, jne, kuniks oled surnud enneaegselt. Veel näide: Sa seisad veeallika juures, et janu kustutada ja sinna satub naftatilk. Kas sa jood seda vett? Inimese füüsiline keha koosneb suuremast osast veest ja kui lased sinna vette süstida laboratoorse keemia või aine, mille koostsiest sul pole õrna aimugi, usaldad pimesilmi, siis on su keha vesi – eluvesi – rikutud, see jõuab ju kõik ajju.

Poes käimine ja toidu ostmine on tegelikult tõsine tööpäev ja ajurünnak:)) Iga toidu kohta sa peaksid lugema läbi pakendi info ja oleme kindel, et sa tead kõiki koostisaineid ja et need oleksid sinu ajule kasulikud. Ära osta toitu, kui sa pole kindel. Sa ju ei taha et sinu ajju satub ootamatult “nafta tilk”?

Kui sa hakkad toitma oma aju elusa toiduga, mitte oma kõhtu suvalise toiduga, et nälga kustutada, siis sinu aju on elus ja vahendab sulle elu algallikast selliseid mõtteid ja ideid, mis teevad sinu elu kergemaks, rikkamaks, tervemaks ja õnnelikumaks. Õige suhtumisega ajju ja selle õige toitmisega on sul rohkem aega ja pikem eluterve elu.

Kõik inimese terviseprobleemid on tekkinud aju valest toitmisest. Toit, nagu ma ennem ütlesin, on see, mida sisse hingad, sööd, jood, kuuled inimeste sõnu, loed infot meediast, seisad kellegi läheduses, jne.

Mis sa siis tegema peaksid?

Hakka toitma oma aju mõttega, et mida puhtam ja elusam on toit, seda tervem on sinu aju ja seda tervemad on sinu mõtted ja seda tervem on sinu keha-hing-vaim, ja seda tervem on sinu elu ning sul on palju vaba aega, et nautida harmoonilist elu.

Fonte.News on avaldanud palju artikleid toitumise kohta ja liikumise kohta. Vaata kategooriate alt “Tervis”, “Toit”, “Vaimsus”, “Eneseareng”, “Inspireerija”.

Igaljuhul on inimesel vaja süüa elusat toitu, paastuda, liikuda, magada piisavalt, õppida juurde uusi teadmisi, olla sotsiaalne, vältida tundmatuid aineid, loobuda suhkrust-alkoholist-tubakast-gluteenist, eemalduda negatiivsetest inimestest, väljuda peavoolumeedia kanalitest. Tuleb võtta targalt toidulisandeid, nagu näiteks: C vitamiin, D vitamiin, Oomega-3, Oomega-7(Igaljuhul vältida Oomega-6), tsink, magneesium, B vitamiine, vürtse(kaneel, Cayanne pipar,…), GABA, NAC, Melatoniin, kollageeni, prebiootilised toiduained, probiootikume, ….. Pea meeles, et kõike tuleb teha targalt ja muutused vajavad kannatust ja distsipliini.

Võiksid uurida ka Keto toitumise kohta, sest see on ajule parim toitumine, minu ja teadmainimeste kogemuste põhjal.

Olen lugenud palju tarku raamatuid ja viimane raamat, mis eile kätte juhtus, dr. Daniel G. Amen “Mälupääste” kinnitab minu teadmisi toitumise ja just ka Keto toitumise kohta. Soovitan seda raamatut või selle autori raamatuid lugeda.

Armasta ennast läbi aju:)

0 Jagamist