Lahendustele orienteeritud mõtteviis viib edasi

Lahendustele orienteeritud mõtteviis viib edasi!

Hea tsitaat:

The smart way to keep people passive and obedient is to strictly limit the spectrum of acceptable opinion, but allow very lively debate within that spectrum. That gives people the sense that there’s free thinking going on, while all the time the presuppositions of the system are being reinforced by the limits put on the range of the debate.” ~Noam Chomsky

Tsitaadi lühikokkuvõte tõlgituna:

Lubatud arvamuste skaalal aktiivne arutelu annab tunde, et tegu on vabadusega. Tegelikult on see kaval viis hoida masse kuulekana ja passiivsetena. Näiteks Arvamusfestivali näide ja valimistega seotud tulised diskussioonid.

Ja veel huvitavaid mõtteid:

“Capitalism is not what we have. We have Corporate Cronyism, where the Government and Corporations work together to milk civilians for every last penny, while being immune from consequences. A lot like what Communism turns into every time people try it on a large scale.”

Tsitaadi lühikokkuvõte tõlgituna:

“Meil ei ole tegemist kapitalismiga. Meil on miski, mida saab kirjeldada kui valitsuste ja korporatsioonide tiheda koostöö tulemusel lihtinimeste lüpsmisega, kus tagajärgede eest ei vastutata.

Hea on raputada lahti uskumussüsteemidest, mis ei teeni. Põnev on märgata, mis on, sellest õppida ja olla avatud võimalustele, mida elul on pakkuda. Negatiivsusse, pettumusse, süüdistamisse (ehk ohvrirolli) takerdumine ei ole mõistlik. Samuti viha, agressioon, “ma sulle veel näitan” (ehk türannirolli) meeleseisundi omaks võtmine on samuti laastav. Lihtne on ühte või teise suunda astuda, aga õnnelikumaks see ei tee. Konflikt kestab edasi kuni on mõlemas suunas tammujaid.

Kõik halb läheb halvaks ja leiab seeläbi oma otsa. Kõik hea viib edasi ja see on lõputu areng. Lased lahti halvast, siis saabki rohkem head juurde tulla.

Elu on vinge:)

0 Jagamist