Miks inimene lepib ühepoolse infoga?

Miks inimesed lepivad ühepoolse – selle nähtava peavoolumeedia ja ametliku(valitsuse poolt kinnitatud) – informatsiooniga, näiteks?

Sellepärast, et mitmeid põlvkondi on inimesi juba lasteaiast alates õpetatud “Ära esita küsimusi õpetajale vaid vasta õpetaja küsimustele” või laps küsib emalt-isalt ja saab vastuseks “Ära tüüta mind oma küsimustega” või lapsele öeldakse huupi midagi või et “nii lihtsalt on ja kõik”. Laps läheb kooli ja hakkab tuupima programme, mida õpetaja käseb teha. Laps ei küsi, et miks seda vaja on õppida ja kus ma seda kasutan. Laps kasvab suureks ja läheb näiteks ülikooli. Ülikoolis kordub sama, mis keskkoolis, et üliõpilane ei küsi akadeemiku või professori käest, et miks tal seda vaja teada on.

Peale kooli läheb inimene tööle ja ta ei hakka tööandjaga vaidlema, et miks ta seda tööd peab tegema ja just nii nagu tööandja nõuab. Inimene läheb arsti juurde ja nõustub arsti määratud raviga ja ta ei esita küsimusi, et miks just see ravim on parem.

Kõik algab lapsepõlve programmeeringust ja piisab tegelikult 7 st päevast, kui inimene on juba ümber programmeeritud. Mida kauem ühte ja sama “rauda” taotakse, seda tugevamalt see inimese programmi kinnistub. Pole vahet, kui laps saab kodus teistmoodi kasvatuse kui väljaspool kodu. Kui laps käib koolis, siis ta veedab rohkem aega teises keskkonnas ja see kus ta rohkem viibib, see jääb ka mällu.

Ja need lapsed kes suureks kasvanud ja neil endil pere ja lapsed, kordavad kõiki neid tegevusi.

Loomulikult on erandeid. Näiteks, Vandenõuteoreetikud on inimesed, kes ei lepi ühepoolse infoga ja nad sukelduvad sügavale informatsiooni ookeani. Nad esítavad alati küsimusi, et miks keegi räägib just nii ja kas on ka vastupidist või teistmoodi infot antud teema kohta. Teisitimõtlejad kaevavad senikaua, kuniks leiavad teistmoodi infot ja siis otsustavad, mis tundub temale mõistlik ja loogiline. Näide: Miks 1 x 1 = 1 mitte 2 aga 1 + 1 = 2 mitte 1 ?:)

Inimesed võiksid olla rohkem uudishimulikud ja otsida vastupidist infot. Inimesed võiksid välja tulla mugavustsoonist ja vanadest programmeeringutest.

Esitake küsimusi, et miks on just nii ja mitte vastupidi.

0 Jagamist