Tervist, tervis:)

“Tere” või “tervist”, kuidas keegi tervitab kui kohtumisele lähed:) Kuidas aga tervitad oma tervist? Kas sa üldse tervitad?:)) Naljaks on ju iseendaga rääkida, mõttes veel aga mitte häälega:)

Aga proovige tervitada ennast hommikul kui ärkate. Teate miks see on oluline? See on sama oluline nagu te keskendute hambapesule, hommikusöögile, töö tegemisele, jne. Kogu selle virrvarr juures on inimene iseenda unarusse jätnud. Miks ta ei keskendu iseendale nii nagu ta hommikul hambapesule keskendub? Sa ütled, et hambapesu ongi iseendale keskendumine, kuid see pole päris nii. Sa keskendud hambapesule, et hambad oleksid puhtad, sest nii on kogu elu sul olnud, mõtlemata hambaid pestes sellele, et mis see pesu tegelikult sinu kehale annab? Sa pesed hambad ära, sest sa oled harjunud pesema:))

Iga mõte mis pähe tuleb, annab impulsi tegevuseks. Mõtted ehk programmijupid tulevad sinu hingeprogrammist ja hingeprogramm saab mõtted(programmijupid) elu algallikast, sinu emalt-isalt ja nende esivanematelt, loodusest, keskkonnast ja ühiskonnast sinu ümber, meediast, töökaaslastelt, sõpradelt, kontvõõrastelt, filmidest, reklaamidest, uudistest, jne jne.

Sinu mõtete viljakus ja mõtete tervis annab sinu kehale tervise. Kui sa keskendud oma mõtetele, siis sa oled keskendunud iseendale.

Tervist tervis! Hommikul kui ma ärkan: “Tere hommikust mu hing, keha ja vaim.” Sellega käivitad “arvuti”. Nüüd edasi sõltub, mis nuppe arvutil vajutad, mis infot sinna sisestad ja mis käsklusi annad. Sina oled Arvuti, see on sinu “tervis” ja iga nupuvajutus on korraldus.

Kuidas sa alustad oma hommikut? Milliste mõtetega: Närviliselt või rahulikult, rõõmsana või kurvana. Millise suhtumisega oma kehasse: Kas teed lihtsad hingamisharjutused, et hingamine oleks rahulik ja ühtlane, kas venitad oma keha kahe-kolme venitusharjutusega või mitte, kas teed hommikuvõimlemist või mitte. Millise suhtumisega oma vaimu: Kas mõtled läbi oma tegevused ja päevaplaanid, et kas need on ikka sinu isikliku elule olulised/vajalikud ja on sinu südamesoovid või avad telefonis/arvutis sotsiaalvõrgustikud, ekirja postkasti ja uurid teiste elu ja tegemisi, enne kui asud oma igapäevaseid kohustuslikke põhitegevusi tegema. Jne, jne.

See, kuidas sa suhtud iseenda tervisesse, näitab meditsiiniravimite kogus sinu kodus. Kui suur on sinu meditsiinitoodete varu? Kui sa ei tea, kus ja kas sul üldse on kodus mingeid meditsiini ravimeid, sa pole vajanud neid, siis palju õnne sulle, sa oled targalt elanud. Kui aga sul on kindel karp(kingakarp), sahtel või lausa riiul pungil meditsiini ravimitest, siis on midagi valesti. Jah, mõnel on selline terviserike(õnnetuse tagajärjel, kaasasündinud, ootamatu 1. tüübi diabeet, jne), mis vajab spetsiaalseid tooteid. Kuid elu on näidanud, et just spetsiifilise terviserikkega inimesed toituvad ja keskenduvad oma kehale ka paremini kui “täiesti terve” inimene.

Nii, et kui sul on “une pealt” teada, kuhu sa jooksed suure peavalu pärast tabletti otsima, siis on asjad halvad. Inimesed räägivad rohkem kui teevad, “et nad toituvad tervislikult”. Sa sööd võibolla tõesti hautatud köögivilju ja ei tarbi ületöödeldud toitu, kuid samas jood iga päev veini ja muud alkoholi, pidutsed öösiti, pahvid sigarit või esigaretti, siis see pole tervislik elustiil:))

Inimesed ütlevad, et tervislik toit ja toitumine on väga kallis. Neil on õigus, see on kallis ja vahest väga kallis ja see on nii kallis, kui kallis sa iseendale oled. Kuid see tervislik toit ja toitumine on päeva lõpuks tunduvalt odavam, kui see järgnev loetelu kokku, mida inimesed igapäev teevad aga ei pane tähele: sa ostad odavat poes olevat toitu või käid väljas söömas, tarbid ümbertöödeldud ja rämpstoitu/kiirtoitu, tarbid “pool” tervislikku toitu(suur osa poodides olevatest juur ja puuviljadest on kemikaale täis, mõned tervisetooted sisaldavad halbu mahuaineid ja säilitusaineid, jne), kasutad ravimeid ja vaktsiine(ametlik statistika ütleb, et inimene kulutab keskmiselt 250-300eur kuus ravimitele ja arstiabile), alkohol, sigaretid, teed iluoperatsioone, käid rohkelt jõusaalis või rühmatrennides, kulutad raha kallitele (kasututele) ilutoodetele, ostad pidevalt toidulisandeid ja vitamiine, kasutad mürgist kodukeemiat ja kosmeetikatooteid(90% tootevalikus on mürgised ained, millest inimestele ei räägita. Näiteks pesupulbrid, hambapastad, kehakreemid, huulepulgad, juukselakid ja zeleed, jne)

Kui sa tõeliselt toitud tervislikult, siis hoiad sa väga palju raha kokku, võidad väga palju aega juurde(eluiga pikeneb ja energiat on rohkem-jõuad palju rohkem teha, sul on rohkem vaba aega), sul pole vaja iluoperatsioone, pole vaja kehakaalu pärast trennides rassida, sa ei kuluta raha nendele asjadele(need on kokku väga suur kulu): odav poes olev toit või käid väljas söömas, ümbertöödeldud ja rämpstoit/kiirtoit, “pool” tervislikku toitu(suur osa poodides olevatest juur ja puuviljadest on kemikaale täis, mõned tervsetooted sisaldavad halbu mahuaineid ja säilitusaineid, jne), ravimeid ja arstiabi(ametlik statistika ütleb, et inimene kulutab keskmiselt 250-300eur kuus ravimitele ja arstiabile), alkohol, sigaretid, teed iluoperatsioone, käid rohkelt jõusaalis või rühmatrennides, kulutad raha kallitele (kasututele) ilutoodetele, ostad pidevalt toidulisandeid ja vitamiine, kasutad mürgist kodukeemiat ja kosmeetikatooteid(90% tootevalikus on mürgised ained, millest inimestele ei räägita. Näiteks pesupulbrid, hambapastad, kehakreemid, huulepulgad, juukselakid ja zeleed, jne)

Inimese kauakestev väline ja sisemine ilu, eneregia ja tervis, sõltuvad toidust ja keskkonnast. Ükski iluoperatsioon, kosmeestikatoode, igapäevane trenn, või muu väline “Boost” ei anna sulle kauakestvat ja tervislikku tulemust, kui toitud ebatervislikult ja oled mürgises keskkonnas. Õelad, kadedad, haiged ja negatiivsed inimesed kuuluvad mürgise keskkonna hulka.

Sul on ainult vaja: “Kui sa toitud tervislikult ja liigud piisavalt, teed kerget igapäevast võimlemist – Sa oled terve ja ilus. Nii lihtne see ongi.”

Terve olla on tunduvalt odavam ja lihtsam, kui haige olla aga haigeid inimesi on maailmas enam kui 90% elanikkonnast. Haiged inimesed elavad elu keeruliselt ja neil pole aega terve olla, neil pole aega tervet elu ja tervet keha nautida.

Hakkame tervitama oma tervist ja kutsume tervise oma ellu!

Tervist, tervis:)

0 Jagamist