Värsked mõtted maa kujust ja maailmasse suhtumisest

Värskeid mõtteid maa kuju, masside manipuleerimise, maailmasse suhtumise, enda defineerimise teemadel:

Kui mõista seda kuidas massidega manipuleerimine käib, mis protsessid taustal toimuvad, kuidas tekib karjaefekt, siis ei ole väga mille üle üllatunud olla. Suur osa sellest toimib just nii tänu haridussüsteemile, mis õpetab kuuletuma, käsku täitma, võtma vastu normid, mis sügavamal vaatlusel on mõistusevastased, inimesele kahjulikud (vabadust piiravad) ja pikas plaanis jätkusuutlikkust kahjustavad.

Rahvusvahelisel tasandil “ühte mängu mängimist” kinnitab Antarktikaga seotud kokkulepe, mis on ilmselt ainuke kokkulepe, mida ükski riik pole rikkunud.

Lihtsam manipuleerimise näide on see, kuidas ajaloo osas on valitsevale klassile kasulikku mõtteviisi sisendatud.

Näiteks on massiliste kuritegude puhul kindlad süüdlased valitud (nt Hitler). Tegelikult teostasid kuritegusid miljonid käsutäitjad, kes oma peaga ei mõelnud ja kujutasid ette, et nemad ei vastuta.

Sellest paraku koolides süvitsi ei räägita, et kui oluline on see, et igaüks võtaks oma enda tegude eest vastutuse ja kui kriitilise tähtsusega on ebainimliku käsu mitte täitmine, sellele avalikult vastu seismine ning teadlikkust tõstva info levitamine.

Orjade, käsutäitjate olemasolu säilitamine on kriitiliselt tähtis neile, kes on valinud siin maa-tasandil elades esimesele kohale maksimaalse võimu säilitamise ja materiaalse külluse, kõikvõimaliku mõõdetava üleoleku teistest.

Inimesed käivad seda teed või alluvad seda teed käijatele erinevatel põhjustel. Peamiselt teadmatusest. Suur osa on hirmul (mis on armastuse seisundi puudumisest tingitud). Lisaks on suur roll egol, mida iseloomustab enda tehtud vigade mitte tunnistamise põhimõte.

Täiendan eelmist mõttekäiku sellega, et on oluline mõista, et kui on juttu heliotsentrismi, maa kui gloobus kontseptsiooni kahtluse alla seadmisest, siis ei ole minu meelest mõistlik sattuda konksu otsa nagu seda on kettakujuline maa, maa kui maailma naba teooria 1:1 uskumine.

Kutsun üles olla avatud ja pimesi mitte uskuma jääda, mida keegi kuskil on mõelnud, öelnud, kirjutanud, joonistanud, genereerinud.

Ennast kindlasti ei defineeri lamemaalaseks.

Tõearmastaja.

Anarhist (aga seda terminit kasutada vaid juhul kui on selgelt väljendatud , et see tähendab valitsejate puudumist. Reeglid on olemas alati (loodusseadused alustuseks)).

Paljud head mõisted on lörtsitud ja seega tuleb teadlikult suhtuda, et võidakse väga valesti aru saada ning teha valesid järeldusi ning sellest tulenevalt võivad leida aset vildakad tegevused.

Kuna palju olulist infot on veel teadvustamise ootel, siis on mõistlik rõhutada kui oluline on enesehoid ja teadvustada seda, et eksimine on inimlik ja vältimatu osa lõputu arenemise teel. Siit peegeldub see ebainimlikkus, et haridussüsteem juurutab eksimuste tegemise karistamist. Kui õppimisega seoses anda hinnanguid, siis hinnata toimunud muutust, teadmiste omandamisest tulnud vabaduse määra kasvu. Seejuures teadvustada individuaalsust ning sellest tingitult teistega võrdlemise absurdsust. Põnevat ja armastusküllast avastusretke (mida võib nimetada eluks) kõigile!

0 Jagamist