Foto: Illustratiivne. Looduse kopsud

Eesti esimene Hingamislaulupidu 20.08.2022

Pressiteade

Eesti esimese Hingamislaulupeo teine tulemine. Eelmine aasta jäi laulupidu ära COVID piirangute tõttu. Selllel aastal on palju esinejaid ja töötubasid. Registreeri aegsasti.
0 Jagamist
0
0

20. augustil 2022a. toimub Eesti esimene Hingamislaulupidu, eesmärgiga tähistada kodumaa taasiseseisvumist ning ühendada erinevad hingamispraktikad eestlaste poolt armastatud ühislaulmise traditsiooniga.

Flaier

Eelmisel aastal toimuma pidanud, kuid piirangute tõttu ära jäänud Hingamislaulupidu on sündmus, mis seob endas teadliku hingamise praktikad, pärimuskultuuri, muusika ning looduslähedase eluviisi. Ühepäevane festival saab aastase hilinemisega esmakordselt toimuma 20. augustil 2022 imekaunis Valgemetsa puhkekülas Põlvamaal. Peo idee autor ja üks korraldajatest on Heiki Tomson, kes on hingamistööga tegelenud pea 10 aastat, jõudes selleni peale ettevõtluses läbipõlemist. “Usun siiralt, et teadlik hingamine on muutnud minu elu õnnelikumaks: olen hakanud paremini magama, teadlikumalt juhtima oma ärevusi ja hirme ning tõstnud enda sooritusvõimet,” jagab ta enda kogemust.

SOETA PÄÄSE

“Soovime jagada tervist edendavaid teadmisi lihtsalt ja kõigile kättesaadavalt ning samas aidata suhestuda ürgse looduse ja Eesti kultuurilooga,” lisas pikaajalise kogemusega kultuurikorraldaja ning peo kaaskorraldaja Leelo Lehtla. Päeva jooksul toimuvad regilaulu ja pärimustantsude töötoad ning esinevad hinnatud Eesti muusikud Triinu Taul, Silver Sepp, Karolin Kõrre jt. Hingamislaulupidu kulmineerub peaesineja, armastatud laulja Hedvig Hansoni kontserdiga ning õhtuse ühishingamise ja -laulmisega.

Hedvig Hanson

Hingamistööga saab tutvust teha ning oma tervist turgutada Eesti parimate ekspertide käe all. Töötubasid viivad läbi Heiki Tomson, Tiia Lõoke, Merike Villard, Madis Meister, Piret Haamer, Katrin Kivi, Jüri Orgusaar ning ka tuntud ettevõtja, psühholoog ja mõtleja Alar Tamming. “Erinevad hingamistehnikad on sajandeid kasutatud vaimsete praktikatena kõrgemate teadvuse seisunditeni jõudmiseks. Kuni 20 sajandini olid need ainult nii-öelda väljavalitute kasutuses. Praegu on aga kõigil ligipääs iidsetele teadmistele ja müstikute ning salakoolide õpetustele. Hingamislaulupidu on üks võimalus piiluda neid seisundeid millest igapäevelus puudust tuntakse, kuid mis toidavad nii hinge, keha kui mõistust,” kutsus Tamming üles Hingamislaulupeol osalema.

Alar Tamming

Alates tänasest on võimalik soetada Hingamislaulupeo pääsmeid nii sündmuse kodulehelt kui ka Piletilevist. 50-le kiiremale kodulehe kaudu registreerujale kehtib soodushind.

SOETA PÄÄSE

Lisainfo ja intervjuude kokkulepped:

Heiki Tomson, tel. +372 509 9920, email: info@hingamislaulupidu.ee, https://hingamislaulupidu.ee/

0 Jagamist
Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.