Foto: Uudistekanal EWR - https://eesti.ca

EESTI II ELUJÕU KONGRESSI KOKKUKUTSUMISE VAJADUSEST JA PÕHIMÕTETEST

Jaak Uibu

0 Shares
0
0

Kongress on vajalik avalikkuse kaasabil kriitiliste muutuste kindlakstegemiseks ja nende korrigeerimiseks lahendusteede otsimisel ühiskonnas. Tuleb taotleda, et Kongressi suunised oleksid teenäitajaks tulevikku. Vaja on panna piir eesti rahva kidumisele, seda vajavad nii kristlased kui ilmikud. Lasteta Eesti on hääletu kevad. 

Kongressi, mis on kavandatud 2024. aasta suvel Tartus Maarja kirikus, kordaminekuks käivitatakse teemaseminarid ca kümnes valdkonnas. Teemaseminaride tulemused tehakse kättesaadavaks kogumikus enne Kongressi ja need on aluseks Kongressi PÖÖRDUMISELE.

Kongressi õhkkond võiks olla Johan Kõpu sõnul (1917) „täiesti vaba inimeste ühendus ilma ametliku iseloomuta, ilma välise võimu tundemärkideta“.

Kuivõrd 24 aastat tagasi, I ELUJÕU KONGRESSIL, osales Kongressil ca 300 inimest, siis kavandame umbes sama palju nüüdki, neist pooled võiksid olla volitatud isikud kohalike omavalitsuste poolt. Tuleb pingutada selle nimel, et kaasata Kongressile noori inimesi, kes jätkaks senist tööd suveräänse Eesti ülesehitamisel. Osalema kutsutakse teiste Eestis elavate rahvuste ühendusi.

Kongress on ühel päeval ja ei pretendeeri uute poliitikate väljatöötamisele, vaid annab suuna paremaks elukorralduseks Eestimaal.

Igaühel on võimalus anda oma panus Kongressi korraldamiseks. Võta palun ühendust Jaak Uibu’ga: e-kirja aadressil jaak.uibu@mail.ee

Loe lisaks:

https://www.eesti.ca/vajalik-on-eesti-ii-elujou-kongressi-kokkukutsumine-2024a-tartus/article60516

0 Shares
You May Also Like

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.