Foto: Hingamsilaulupidu

HingamisLaulupidu vallutab maailma

Katrin Aedma

20. augustil 2022a. toimub Eesti esimene Hingamislaulupidu, eesmärgiga tähistada kodumaa taasiseseisvumist ning ühendada erinevad hingamispraktikad eestlaste poolt armastatud ühislaulmise traditsiooniga. Lisaks saad kuulda Alar Tammingut, Tiina Lõokest, Hedvig Hansonit, Silver Seppa ja paljusid teisi.
0 Jagamist
0
0

Idee autoriks ja selle tulihingeliseks toetajaks on hingamisekspert Heiki Tomson, kes ise sai hingamistehnikate abil tagasi tasakaalu ja tervise, teadlikkust hingamisest sai tema elustiil.

Eesti Esimene HingamisLaulupidu 20.08.2022

HingamisLaulupidu vallutab maailma

HingamisLaulupidu saab alguse Põlvamaa metsade vahelt ja kasvab sealt maailma mastaabiga suunamudijaks. Kui huvi on piisavalt, siis oleme abiks, et HingamisLaulupidu saaks toimuda üle maailma erinevates riikides. 

Juba on huvi ülesse näidanud üks Skandinaavia juhtivaid hingamistöötajaid Elisabeth Finocchiaro Norrast, kes on juba pääsme soetanud ja tulemas HingamisLaulupeole, et saada nägemus, kuidas HingamisLaulupidu 2023 aastal Norras Bergenis läbi viia. Elisabeth oli kontseptsioonist ja idee praktilisusest vaimustatud! 

HingamisLaulupidu on sündmus, mis seob endas teadliku hingamise praktikad, pärimuskultuuri, muusika ja looduslähedase eluviisi.

Idee autoriks ja selle tulihingeliseks toetajaks on hingamisekspert Heiki Tomson (Teadlik Hingamine), kes ise sai hingamistehnikate abil tagasi tasakaalu ja tervise, teadlikkust hingamisest sai tema elustiil. 

HingamisLaulupidu on Eestis esimene omalaadne festival ja uue rahvatraditsiooni sünd, mida saavad toetada kõik inimesed – kes infot jagades, kes kohale tulles, kes rahaliselt, vabatahtliku tööga või mõnel muul moel toetades. Toetusvõimalused ja toetajad, kes olid nõus nime avaldamisega: https://hingamislaulupidu.ee/toeta/

Hingamine on eluvajalik ja teadliku hingamisega saab teha imesid

Iga inimese elus on 4 valdkonda, millest meie elu kvaliteet eelkõige sõltub ja nendeks on hingamine, söömine, liikumine ja mõtlemine. Söömata, liikumata ja mõtlemata saame olla päevi ja kuid, kuid hingamata ei saa olla minutitki. 

Teadliku hingamise oskus annab võimaluse tõsta elukvaliteeti väga lihtsate ja käepäraste vahenditega. 

HingamisLaulupeol on märkimisväärne praktiline väärtust tänaseks lõhenenud ühiskonna liitmisel ning rahva vaimse ja füüsilise tervise toetamisel.

Festival toimub looduslikult väga kaunis kohas ja on mõnuainete vaba! 

Võimalus ühendada meeldiv kasulikuga

HingamisLaulupeoga loome inimestele võimaluse ühendada meeldiv kasulikuga, astuda välja tavapärasest rutiinist, saada energiat meid ühendavatest rahvuslikest väärtustest, uutest teadmistest, toredatest inimestest ja lõõgastavast keskkonnast.

Kõik on väga oodatud! 

HingamisLaulupidu on kõigi jaoks, kes soovivad luua ühendust oma juurtega, leida inspiratsiooni ja mõttekaaslasi ning saada tõuget teadlikuks edasi liikumiseks! 

20 esinejat ja kirju kultuuriprogramm, Teadliku Valiku Laat ja lõkkeõhtu – tule saa sellest ise ka osa ja kutsu teisi! 

Kui iga inimene seda infot jagab, siis saab see üritus hästi õnnestuda ja kui iga inimene, kes kohale tuleb, õpetab õpitud teadlike hingamise tehnikaid edasi kasvõi ühele inimesele, siis saame me sel moel järk-järgult liikuda nii vaimselt kui füüsiliselt tervema maailma poole. 

Koduleht: https://hingamislaulupidu.ee

FB leht: https://www.facebook.com

Hingamislaulupidu

FB EVENT: https://fb.me/e/1ADpO608r

Instagram: @hingamislaulupidu 

Hingamiseni!

HingamisLaulupeo meeskond, mis tänaseks koos vabatahtlikega on juba ligi 100 inimest! 

Toetades HingamisLaulupidu, toetad Eesti rahva vaimset ja füüsilist tervist mõjutades inimeste teadlikkuse tõusuga positiivselt kogu maailma!

SOETA PÄÄSE

Samal teemal

Lisainfo ja intervjuude kokkulepped:

Heiki Tomson, tel. +372 509 9920, email: info@hingamislaulupidu.ee, https://hingamislaulupidu.ee/

0 Jagamist
Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?