Foto: Volar Studio

Materialistliku maailmakäsitluse agoonia

Tiina Varatalu

Teistega tegelemisest on saanud agoonia. Justkui oleks silme ees kuju võtmas see vana ütlemine: “Põrgutee on sillutatud heade soovidega, sest keegi ei suudaks ennast motiveerida nii põhjalikule teekonnale, soovides halba…”
0 Jagamist
0
0

Meil on tekkinud väga huvitav “sõda”.
Täiesti enneolematu olukord.
See on sisuliselt materialistliku maailmakäsitluse agoonia.
“Teistega” tegelemise maailmavaate agoonia.
Teisi tuleb hoida, teiste nimel, teised on süüdi, teised on ohtlikud, teisi võib manipuleerida, kahjutuks teha, kaitsta, nende eest mõelda, otsustada jne.

TEISI.

Tekivad uskumatud olukorrad.
Organiseeritud pealekaebamine, sulgemine, kõik on kõigi süüdistustele justkui avatud ja paradoksaalsel kombel just süütunded aktiveerivadki haigestumist — kõige raskemad ja kitsendavad olukorrad ilmnevad teadvusele läbi süü- ja häbitunnete, mille eest masssüüdistamise korraldaja ise väidab ju neidsamu teisi kaitsvat.
Elujõud aga alustab muidugi kitsendustest välja murdmist põletike, kasvajate, palavike, agressiivsuse ja muidugi ka koroona näol…
Ühe käega kägistan, teisega päästan.

Eks see omakorda justkui keedab ka alateadvuses juba olemasolevad süütunded pinnale.
Ses mõttes puhastus.
Trumpideks süütunnete aktiveerumisel muidugi hoolimatus, egoism, ebakompetentsus, pahasoovlikkus jne.
See kõik alandab ja tekitab vangistatuses elujõu vabadusse murdmist, mida siis omakorda agressiivsusena süüdistada.

Teisi.
Keda vaimses plaanis ju polegi…
Igaüks on üks ja ainus ja kõik on ühes.
Universaalne ja unikaalne.
See on inimolemus ja nii on loodud ju ka see inforuum…

Aga inimesed ei saa justkui inertsist üle?
Ei taipa veel?
Teistega tegelemisest on saanud agoonia.
Justkui oleks silme ees kuju võtmas see vana ütlemine: “Põrgutee on sillutatud heade soovidega, sest keegi ei suudaks ennast motiveerida nii põhjalikule teekonnale, soovides halba…”

Seda on vaja läbi näha, mõista.
Teist pole vaimses mõttes olemas.
Meist keegi pole “teine” oma elus ega reaalsuses ja nii ei tohiks eneseväärikas suhtluses, küpses suhtluses ka suhtuda.
See on manipulatiivne alavääristamine, kus “teist” võetakse kui nukku oma tahtele allutada.
See on vanemlik kohtlemine, mis on lubatav vastutusvõimetus lapsepõlves, lähedases armastavas hoolimises või ka Mõistuse Meistri oskusõpilasena, aga väga kohatu iseseisvate vahel, kus väärikas kõrvuti kõndimine oleks omal kohal.

See on muidugi alles avanev eneseteadlikkus, milles kohaneda, selgineda, tasakaalu leida.
Arusaamises, et inimene on siiski teadvus.
Et olemuse terviklikkus ja tasakaal ei vaja tervenemiseks mitte manipuleerimist, vaid sügavamat teadlikkust.

Minu/Sinu jaoks võib  ju olla keegi teine, kolmas või koguni viimane, aga see on materialistlik perspektiiv, mis petab inimest, justkui ta saaks teisi kabetada endakeskselt vaatekohalt.

Vaimne perspektiiv samast on — igaüks on üks ja ainus ja kõik on ühes…
See on igaühe unikaalsuse ja universaalsuse teadvustamine.
See on väärikas suhe, kus pole kohta pähe istumisele ega süüdistustele.

Aga selge see, et vaimses mõttes küpsed suhted on väga varase idanemise faasis.
Seda väärtuslikum iga tähelepanelikkus selles vallas.

Sügavas tänus igaühele, kes seda mõistab.
Sügav eluline mõistmine on hindamatu aare.

Armas lugeja!

Täname Sind, et jälgid Fonte.Newsi! Oleme pakkunud sõltumatut ajakirjandust alates detsembrist 2020. Meie visioon on peagi kasvada ka rahvusvaheliseks uudistekanaliks. Selleks, et meie töö saaks jätkuda sõltumatul kujul ja senises rütmis (keskmiselt üks artikkel päevas), on meil just Sinu toetust vaja.

Oleme läbipaistvad – selleks, et Fonte.News püsiks elujõuline, on vaja 700 regulaarset püsitoetajat summaga vahemikus 10-25€ kuus. Kui Sul on võimalik meid toetada ja Sa väärtustad meie tööd, siis palun kliki siia. Iga toetus on teretulnud ning aitab kaasa uue ühiskonna loomisele. Kui Sul on küsimusi toetuse kohta, siis palun pöördu aadressil anna.siitan@fonte.news Anna poole. 
0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

Teistega tegelemisest on saanud agoonia. Justkui oleks silme ees kuju võtmas see vana ütlemine: “Põrgutee on sillutatud heade soovidega, sest keegi ei suudaks ennast motiveerida nii põhjalikule teekonnale, soovides halba…”

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.