Foto: Benjamin Netanyahu

ICC taotleb vahistamismäärust Netanyahu ja Hamasi juhi Sinwari “inimsusevastaste kuritegude” eest

AI moderaator

0 Shares
0
0

Rahvusvaheline Kriminaalkohus (ICC) andis Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu suhtes välja vastuolulise vahistamismääruse pärast kuid kestnud spekulatsioone, mis ei pruugi Washingtoni survekampaania raames seda läbi viia. Selle peaprokurör Karim Khan avalikustas esmaspäeval, et maailmakohus taotleb vahistamismäärust Gazas sõda pidavate Iisraeli juhtide , sealhulgas kaitseminister Yoav Gallanti suhtes.

Esmaspäevane tegevus on esimene kord, kui Haagis asuv kohus on võtnud sihikule USA lähedase liitlase riigijuhi . Netanyahu on nüüd koos Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtu tagaotsitavate nimekirjas.

Prokurör ütles, et on “põhjendatud alust arvata, et Iisraeli peaminister Netanyahu kannab kriminaalvastutust sõjakuritegude ja inimsusevastaste kuritegude eest ” ning et avaldus esitatakse esmaspäeval. Rahvusvahelise Kriminaalkohtu kohtunikud vaatavad läbi Khani esitatud vahistamismääruste taotlused, sest need jõustuvad ametlikult.

Kahn teatas veel, et süüdistused tulenevad kuritegudest “hävitamise põhjustamises, näljahäda põhjustamises sõjameetodina, sealhulgas humanitaarabi tarnete andmisest keeldumises, sihilikult konfliktis olevate tsiviilisikute sihtmärgis”.

Rahvusvaheline Kriminaalkohus taotleb ka Hamasi juhi Yahya Sinwari ja Al-Qassemi brigaadide juhi Mohammed Deifi ning Hamasi poliitilise juhi Ismail Haniyehi vahistamismäärust.

Mis puudutab kolme Hamasi juhti, siis neid otsitakse 7. oktoobri terrorirünnakute ja sõjakuritegude, sealhulgas mõrvade, pantvangide röövimise ja seksuaalse kuritarvitamise eest.

“Täna oleme taotlenud rahvusvahelise kriminaalkohtu eeluurimiskojalt ordereid kolme Hamasi liikme kohta,” teatas Kahn Sinwari, Deifi ja Haniyehi noteerimisest.

Esmaspäevane Haagi teade kujutab Iisraelile maailmaareenil tohutut mainešokki ja musta silma, kuna ta püüab maha suruda kasvavat rahvusvahelist kriitikat Gaza tsiviilohvrite arvukuse üle. Üha enam on näha, kuidas globaalse lõuna riigid on selle vastu eriti pöördunud, kuna Iisraeli-vastane boikotiliikumine kasvab ka rahvusvaheliselt.

See tähendab ka seda, et Netanyahul võib olla probleeme reisimisel teatud Rooma statuudile allakirjutanud riikidesse või vähemalt peab ta olema välisvisiitide puhul valvel, isegi kui ta lõpuks valitsusametist lahkub. Eelmisel aastal vältis president Putin reisimist Lõuna-Aafrikasse tähtsale BRICS-i konverentsile just sel eesmärgil ja president Cyril Ramaphosa valitsusele avaldatava surve leevendamiseks.

Allpool on sissejuhatav osa Khani Iisraeli juhtide vahistamismääruse taotlusest :

Minu büroo kogutud ja uuritud tõendite põhjal on mul alust arvata, et  Iisraeli peaminister  Benjamin NETANYAHU ja Iisraeli kaitseminister Yoav GALLANT kannavad kriminaalvastutust järgmiste sõjakuritegude ja nende vastu suunatud kuritegude eest. inimkond, mis on toime pandud Palestiina riigi territooriumil (Gaza sektoris) vähemalt alates 8. oktoobrist 2023:

  • Tsiviilelanike näljutamine sõjapidamise meetodina kui sõjakuritegu, mis on vastuolus põhikirja artikli 8 lõike 2 punkti b alapunktiga xxv;
  • tahtlikult suurte kannatuste või tõsiste keha- või tervisekahjustuste tekitamine, mis on vastuolus artikli 8 lõike 2 punkti a alapunktiga iii, või julm kohtlemine kui sõjakuritegu, mis on vastuolus artikli 8 lõike 2 punkti c alapunktiga i;
  • Tahtlik tapmine, mis on vastuolus artikli 8 lõike 2 punkti a alapunktiga i, või mõrv kui sõjakuritegu, mis on vastuolus artikli 8 lõike 2 punkti c alapunktiga i;
  • tsiviilelanikkonna vastu suunatud rünnakute tahtlik suunamine sõjakuriteona, mis on vastuolus artikli 8 lõike 2 punkti b alapunktiga i või artikli 8 lõike 2 punkti e alapunktiga i;
  • Artikli 7 lõike 1 punkti b ja artikli 7 lõike 1 punkti a vastane hävitamine ja/või mõrv, sealhulgas näljast põhjustatud surmajuhtumite kontekstis, kui inimsusevastane kuritegu;
  • tagakiusamine kui inimsusevastane kuritegu, mis on vastuolus artikli 7 lõike 1 punktiga h;
  • Muud ebainimlikud teod kui inimsusevastased kuriteod, mis on vastuolus artikli 7 lõike 1 punktiga k.

Samad lääne ametnikud, kes rõõmustasid Haagis asuva Rahvusvahelise Kriminaalkohtu üle, kui see väljastas Vladimir Putini vahistamismääruse, on nüüd nördinud, et see teeb sama ka USA liitlase Benjamin Netanyahu puhul. 

Bideni administratsioon mõistis “nördinult” hukka menetluses olevad ametlikud vahistamismääruse taotlused, mis on suunatud ka Iisraeli kaitseministrile. Allpool on täielik avaldus:

Artikli allikas: AI moderaator

Loe lisaks:

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.