Foto: Metro

7,3-magnituudine maavärin käivitas Indoneesias tsunami hoiatuse

Metro

7,3-magnituudine maavärin käivitas Indoneesias tsunami hoiatuse. Indonesias elab üle 270 miljoni inimese.
0 Jagamist
0
0
Indonesia is a huge group of islands inhabited by more than 270 million people (Picture: Metro.co.uk)

Massiivne maavärin tekitas teisipäeval, 14. detsember 2021, kogu Indoneesias paanika, kuna inimesed põgenesid oma kodudest ja neil kästi valmistuda tsunamiks.

Hoolimata 7,3-magnituudisest maavärinast pole veel teatatud inimohvritest, kuid indoneeslaste ohutuse tagamise ajal oli murettekitavaid olukordi.

Riik tühistas tsunamihoiatuse mõni tund pärast Florese saare lähedal toimunud merealust maavärinat.

Piirkonnas võivad tekkida saatuslikud maavärinad, kuid esialgsete aruannete kohaselt on see juhtum põhjustanud vähe või üldse mitte kahju.

Saarestiku viimane suurem maavärin – oluliselt väiksem 6,2-magnituudine maavärin – tappis mullu jaanuaris Lääne-Sulawesi provintsis vähemalt 105 inimest ja sai viga ligi 6500 inimest.

USA geoloogiakeskuse andmetel tabas teisipäevane juhtum 18,5 kilomeetri sügavusel mere all ja asus 112 kilomeetrit (74 miili) põhja pool Maumere linnast, mis on Ida-Nusa saare suuruselt teine ​​​​linn. Tenggara provints, kus elab 85 000 inimest.

Pärast esialgset tsunamihoiatust, tühistas Hawaiil asuv Vaikse ookeani tsunamihoiatuskeskus ja hiljem Indoneesia agentuur hoiatuse.

Riikliku katastroofide leevendamise agentuuri pressiesindaja Abdul Muhari ütles, et piirkonna elanikud tundsid maavärinat tugevalt.

Telesaadetel oli näha, kuidas inimesed jooksid hoonetest minema, mis löögist värisesid.

Flores Timuri ringkonna ülem Anton Hayon ütles, et kahju ei ole teatatud.

“Palusime rannikualade inimestel rannajoontest eemale, eriti põhjapoolses osas… kuna 1972. aastal oli seal suur tsunami,” ütles ta.

Hr Hayon lisas, et elanikud on tsunamiõppusega varemgi liitunud ja teavad, mida teha.

Indoneesiat, suurt saarte rühma, kus elab 270 miljonit inimest, tabavad sageli maavärinad, vulkaanipursked ja tsunamid, kuna see asub tuleringil – Vaikse ookeani vulkaanide ja murdejoonte kaarel.

Uudise allikas METRO

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.

Mis on vabaduse hind?

Käsitleme ka kaubanduskeskustes toimuvaid sündmusi, milles väheteadlikud poetöötajad koostöös turvatöötajatega, kes tihti lisajõududena kasutavad relvastatud politseijõude, on alustanud rünnakut, et mitte öelda pogromme, kaubanduskeskuste külastajate suhtes, kes tegelikult neile kõigile palka maksavad ja sissetuleku kindlustavad. Pogromme põhjendatakse absurdimaigulise näokatmise nõudega, vaatamata teaduslikule põhjendusele, et näokattena kasutatava kanga struktuur on tuhandeid kordi suurem kui võimalik viirus. Veiko Huuse uurib koos saatekülalistega, mis võib olla selle absurditeatri tegelik eesmärk. Miks peab inimkond muutuma näotuks?

Covidism: kas uus religioon?

Kunagi ammustel aegadel valgus mööda ilma laiali üks ja sama religioonimuster. Igale maale sisenedes riietus see veidi teisiti ja ka käitus teistmoodi – vastavalt kultuurile ja inimeste arenguastmele. Leidus inimesi, kes võtsid selle mustri õpetusi arenguprotsessi astmekividena, mida saab kasutada elus edasiliikumisel ja oli ka neid, kes võtsid kõike sõnasõnalt ning nõudsid teistelt inimestelt samuti nende sõnade järgimist. Esimesed olid religioossed inimesed, kes oma käitumisega teisi ei kahjustanud. Viimased aga olid religioonifanaatikud, kes tegid elu põrguks nii iseendal kui ka teistel...

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.