Foto: Reuters

La Palma vulkaan purustas rekordi, kuna jätkab laastavat purset

METRO

La Palma vulkaan purustas rekordi, kuna jätkab laastavat purset Kanaari saartel. Vahendab METRO.
0 Jagamist
0
0
The Cumbre Vieja volcano continues to expel lava and ash 85 days after starting (Reuters)

Kanaari saartel toimunud vulkaanipurse ei näita peale 85 päeva veel lõppemise märki, sellest on saanud pikim vulkaanipurse La Palma saarel.

Purse on hoogustunud ja vaibunud alates sellest, kui see 19. septembril laavat välja paiskus. Pärast seda on see hävitanud peaaegu 3000 kohalikku hoonet ja sundinud mitu tuhat inimest oma kodud maha jätma.

Pühapäeval ärkas Cumbre Vieja vulkaan pärast mitmepäevast madalat tegevust ootamatult uuesti ellu, põhjustades valju plahvatusi ja puhudes kõrgele taevasse tohutu tuhapilve.

Hispaania eksperdid olid algselt öelnud, et purse võib kesta kuni kolm kuud.

Saare kõrge valitsusametnik Mariano Hernandez kirjeldas vulkaani viimastel päevadel stabiilsena.

“Fakt on see, et kõik põhinäitajad on olnud madalad,” ütles Hispaania avalik-õiguslikule ringhäälingule RTVE. “Kuid teadlased ei ütle täpselt, millal see võib lõppeda.”

Ta ütles, et eksperdid jätkavad piirkonna maavärinate arvu ja tugevuse ning kohaliku vääveldioksiidi taseme mõõtmist.

Laupäevast pühapäevani registreerisid võimud 24 maavärinat, kuid kohalikud inimesed ei tundnud ühtegi maavärinat.

Ash covers the streets and houses in Las Manchas village as lava flows from the volcano. (AP)

Vaatamata kahjudele, ei ole purskega otseselt seotud vigastusi ega surmajuhtumeid. Suur osa alast, mida katavad laavajõed, mis sulakivimit merre paiskavad, on põllumaa.

Enamikus La Palmas on elu jätkunud tavapäraselt. Enim on kannatada saanud osa edelaküljest.

Aafrika looderanniku lähedal asuvad vulkaanilised Kanaari saared on osa Hispaaniast ja on eurooplaste lemmikpuhkusekoht sooja kliima tõttu.

Uudise algallikas METRO

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.

Mis on vabaduse hind?

Käsitleme ka kaubanduskeskustes toimuvaid sündmusi, milles väheteadlikud poetöötajad koostöös turvatöötajatega, kes tihti lisajõududena kasutavad relvastatud politseijõude, on alustanud rünnakut, et mitte öelda pogromme, kaubanduskeskuste külastajate suhtes, kes tegelikult neile kõigile palka maksavad ja sissetuleku kindlustavad. Pogromme põhjendatakse absurdimaigulise näokatmise nõudega, vaatamata teaduslikule põhjendusele, et näokattena kasutatava kanga struktuur on tuhandeid kordi suurem kui võimalik viirus. Veiko Huuse uurib koos saatekülalistega, mis võib olla selle absurditeatri tegelik eesmärk. Miks peab inimkond muutuma näotuks?

Covidism: kas uus religioon?

Kunagi ammustel aegadel valgus mööda ilma laiali üks ja sama religioonimuster. Igale maale sisenedes riietus see veidi teisiti ja ka käitus teistmoodi – vastavalt kultuurile ja inimeste arenguastmele. Leidus inimesi, kes võtsid selle mustri õpetusi arenguprotsessi astmekividena, mida saab kasutada elus edasiliikumisel ja oli ka neid, kes võtsid kõike sõnasõnalt ning nõudsid teistelt inimestelt samuti nende sõnade järgimist. Esimesed olid religioossed inimesed, kes oma käitumisega teisi ei kahjustanud. Viimased aga olid religioonifanaatikud, kes tegid elu põrguks nii iseendal kui ka teistel...

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.