Foto: Pixaby, Pexels

Kvantinterneti ajastu algus — “uus” 5G on kiviaeg!

Magnus Nirgi

Tehnikafännid kui ka tervise ja ohutuse pärast murettundvad entusiastid saavad ühiselt oodata järgmise põlvkonna läbimurde saabumist — kellele kiirus, kellele ohutus. Tehnoloogia, mis saaks välja vahetada kõik elektromagnetväljadel põhinevad sidelahendused.
0 Shares
0
0

Nii mõnigi meie hulgast mäletab aega, kui internetti minemiseks tuli sisse lülitada kummalisi hääli tegev modem. Samal ajal polnud lauatelefoni võimalik kasutada. Ilusa graafikaga kodulehe avanemist tuli oodata kümneid sekundeid. Kõrglahutusega helifaili kuulamiseks, kui midagi üldse leida õnnestus, tuli see alla laadida, milleks kulus mitu tundi. Failist heli mängima panemiseks oli vaja programmi, mis tuli ise hankida. Tarkvara ja teisi mahukamaid faile laaditi alla närveerides, et ühendus ei katkeks. Vastasel korral võis juhtuda, et tuli alustada otsast peale.

0 Shares
You May Also Like

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?
Veiko Huuse Intervjuu Einar Eilandiga

Kaasaegse infoühiskonna julgeoleku sotsiokultuurilised alused. Videointervjuud Einar Eilandiga. Oluliselt Täiendatud 29.06.2023

Veiko Huuse intervjuud Einar Eilandiga. Einar on mitmekordne magister, insener, teadlane, valitsuste nõuandja, teadustööde autor. Einar tunneb "süsteeme" läbi ja lõhki - nii enam jätkata ei tohi.