Eesti esimene hingamislaulupidu

Hingamislaulupidu on sündmus, mis seob endas teadliku hingamise praktikad, pärimuskultuuri, muusika ja looduslähedase eluviisi. Hingamislaulupeo ellukutsujad Heiki Tomson ja Tiia Lõoke kutsuvad teid toetama uue kohtumispaiga loomist, mis annab võimaluse jagada tervist edendavaid teadmisi ning ühenduda ürgse looduse ja Eesti kultuurilooga.
32 Jagamist
32
0
0

Eesti esimene Hingamislaulupidu „Kas Sa armastad puhast õhku?“ leiab aset 20. augustil 2021 imekaunis Valgemetsa puhkekülas Põlvamaal. Tegemist on sündmusega, mis ühendab endas teadliku hingamise praktikaid, pärimuskultuuri, muusikat ja looduslähedast eluviisi. Eesmärk on luua iga-aastane traditsioon, kus jagada tervist edendavaid teadmisi vormis, mis oleks kättesaadav paljudele inimestele nende võimetele vastavalt ja lihtsasti mõistetavalt. Hingamislaulupidu on koguperesündmus, millel osalemiseks ei pea olema varasemat teadliku hingamise praktikate kogemust.

Terve viimase aasta on avalikkuse tähelepanu olnud COVID-19 viirusel kui ülemiste hingamisteede haigusel. Läbi hingamisharjutuste ja nende järjepideva praktiseerimise on võimalik tugevdada oma kopse ja pakkuda igaühele jõukohast lisatuge oma füüsise hoidmisel ning seeläbi ka hingamisteede viiruste ennetamisel.

Hingamislaulupeol on võimalik puhtas looduses õppida Eesti parimate hingamistöö ekspertide käe all, osaleda mitmekesistes aruteludes, tutvuda pärimuskultuuri erinevate väljendustega ning kuulata nii eesti kui ka muu maailma algupärast muusikat. Tervisetoodete laat, kus osalevad väikeettevõtjad ja käsitöölised nii lähipiirkonnast kui ka üle Eesti, avab võimaluse täiustada oma teadmisi tervisliku toitumise, ökoehituse, erinevate pärimuskultuuri väljenduste ja palju muu osas. Sellega paralleelselt viiakse läbi meistriklasse ja praktilisi töötube, kus on võimalik omandada väärtuslikke tööriistu, näpunäiteid ja nippe oma elukvaliteedi muutmiseks ning pärimuskultuuri integreerimiseks igapäevaellu. Hingamislaulupeo toimumiskohaks on Põlvamaal asuv kaheteistkümne hektari suurune puhkeküla.

Festival algab 20. augustil kell 11.00 ja lõpeb kell 22.00 – kokku 11 tundi elamusi, väärt sisu, imelisi inimesi ja mõnusat olemist vabas õhus. Vaata festivali ajakava siit.

Töötubasid viivad läbi Tiia Lõoke, Alar Tamming, Heiki Tomson, Virge Kuivjõe, Madis Meister. Margit Raias ja Pille Trepp. Vaata programmi siit.

Päeva oluliseks osaks on muusika, esinema tulevad hinnatud Eesti muusikud nagu Hedvig Hanson, Triinu Taul, Rändaja, Lepaseree, Karolin Kõrre, Kadri Lepasson ja kauge külaline Eduardo Agni Brasiiliast. Hingamislaulupeo ühislaulmise kavas on nii erinevad rahvaviisid, ürgsed joiud kui ka üldtuntud eestikeelsed lood. Olulist rolli kogu sündmuse juures omab võimalus tugevdada kogukonnasidemeid kriisijärgsel ajal, tuues kokku sarnaste huvide ja kattuvate väärtustega inimesed.

Loe Hingamislaulupeost rohkem nende kodulehelt.

Hetkel on Hingamislaulupeole müügis 500 piletit. Covid-19’ga seotud piirangute ja neist johtuva ettearvamatuse tõttu pole suuremat kogust pileteid praegu võimalik müüa. Olude selginemisel lisandub täiendav piletimüük alates 15. juulist.

50 sooduspassi tulevad müüki 1. juunil. Kui soovid osaleda, tasub oma koht kindlustada siin!

Raha tagasi garantii

Kui Eestis kehtivate piirangute tõttu peaks festival sel aastal ära jääma, makstakse piletiraha 100% tagasi või saad selle edasi lükata järgmisel aastal toimuvale festivalile.

Seega riski pole!

Festivali piletid:

  • Pileti soodushind viiekümnele kiiremale osalejale 33 eurot (täishind 55 eurot).
  • Võimalus on osta ka paarispilet kahele, mille hind on 55 eurot (kõigest 27,5 eurot osaleja kohta)
  • Olemas ka perepilet 88 eurot (täishind 176 eurot)!

Osta pilet kohe siit: https://hingamislaulupidu.ee/piletid/

Hingamislaulupeo ellukutsujad Heiki Tomson ja Tiia Lõoke kutsuvad teid Hooandja kaudu toetama uue kohtumispaiga loomist, mis annab võimaluse jagada tervist edendavaid teadmisi ning ühenduda ürgse looduse ja Eesti kultuurilooga:

„Selleks, et üheskoos turgutada oma tervist, luua ja tugevdada omavahelisi suhteid ning nautida oma rahvapärimust, vajame just Sinu toetust. Hooandjate abil saame õiglaselt tänada kõiki muusikuid ja esinejaid ning kindlustada seda, et Valgemetsas tunneksid kõik osalejad ennast turvaliselt ja hoitult. Tänutäheks saad hooandjana endale valida sümboolse kingituse ning soodustuse osalemaks Hingamislaulupeol.”

Aitäh Sulle kaasloomise eest!

Kohtumiseni Hingamislaulupeol “Kas Sa armastad puhast õhku?” Valgemetsas juba 20. augustil 2021!“

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

32 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.