Foto: Stevia ja Monk Fruit. Veiko Huuse

Miks looduslik Stevia ja Monk Fruit on keelatud aga Covid vaktsiin ja valge suhkur on lubatud

Veiko Huuse

Stevia ja Monk Fruit avastati inimese poolt tuhandeid aastaid tagasi. Mõlemad taimed on inimkonnal kasutusel olnud nii toiduna, maitseainena ja ravimina. Need taimed võiks oma raviomaduste poolest nimetada “Elupäästjateks”. Tuhandeid aastaid pole olnud ühtegi surmajuhtumit Stevia ja Monk Fruit tarbimise tõttu vaid inimesed on tervemad ja õnnelikumad.
0 Jagamist
0
0

Euroopa Liidus on naturaalse loodusliku Stevia lehe pulbri ja Monk Fruit pulbri müük keelatud. Euroopa Liidu riikide Toidu- ja Põllumajandusametite ning Terviseametite ametnikud põhjendavad keeldu sellega, et neid taimi pole piisavalt kaua uuritud ja pole piisavalt tõendeid tervise ohutuse kohta!

Stevia ja Monk Fruit avastati inimese poolt tuhandeid aastaid tagasi. Mõlemad taimed on inimkonnal aktiivsel kasutusel olnud nii toiduna, maitseainena ja ravimina. Need taimed võiks oma raviomaduste poolest nimetada “Elupäästjateks”. Tuhandeid aastaid pole olnud ühtegi surmajuhtumit Stevia ja Monk Fruit tarbimise tõttu vaid inimesed on tervemad ja õnnelikumad.

Mis on Monk Fruit? Miks on paljudes riikides keelatud?

On võimatu rääkida Monk Fruitist, rääkimata kohast, kust see alguse sai – muinasjutulistest Guilini mägedest Guangxi provintsis Hiinas. Nende tohutute lubjakivimetsade uduga kaetud nõlvad pakuvad ideaalset keskkonda Monk Fruiti viinapuude õitsenguks. Monk Fruit ise kehastab oma kodu olemust – harmoonilist ja ainulaadset.

Monk Fruit aed

Enamik Monk Fruiti kohta käivaid legende puudutab inimesi, kes seda esimest korda kasvatasid ja sellele nime andsid – budistlikud meistrid kutsusid Luo Haniks. Tangi dünastia ajal (618–907 pKr) oli Guilin valgustatuse poole püüdlevate buda munkade jaoks tavaline sihtkoht. Neid munkasid tunti Indias Arhatitena ja Hiinas Luo Hanina. Imeilus maastik ja pehme kliima pakkusid nende vaimseks arenguks ideaalset tausta.

Monk Fruit on saanud oma nime budistlike munkade järgi, kes seda esimest korda kasutasid.

Kui mungad mediteerisid ja elasid Guilini udustel mägedel, kohtasid nad vilja, mida nad hindasid ja kasvatasid selle magususe ja raviomaduste tõttu. Nad olid esimesed, kes valmistasid puuviljadest tervendavat toonikuid ja töötasid välja põhilised põllumajandustehnikad, et tagada puuviljade säilimine. “Luo Han Guo”, nagu seda Hiinas nimetatakse, tähendab sõna-sõnalt “mungavilja” ja tänapäevani elab legend selle nimes edasi.

Veel üks lugu sellest, kuidas Luo Han Guo oma nime sai, on seotud Buddha endaga; Kohalikud räägivad lugusid Buddha kõhtu meenutavatest ümaratest viljadest, pälvides sellega oma nime ja vooruse.

Monk Fruit on kõrvitsate suguvõsa liige ning kurgi ja meloni kauge nõbu. Ümmargune ja rohekas, sellel on habras kest, mida tolmutavad peened karvad ning see pärineb väga spetsiifilisest ja haruldasest kliimast, mida leidub Põhja-Tais ja Lõuna-Hiinas.

Monk or Buddha fruit

Kuna seda on raske säilitada ja transportida ilma kääritamata, on ebatavaline, et Monk Fruiti kasutatakse värskelt. Kõige sagedamini kuivatatakse seda kuni tumepruuni värvini ja seejärel leotatakse teena, et ravida veresoonkonda, seedesüsteemi, eemaldada ummistusi, põletikke, hingamiselundeid, diabeedi ennetamisel ja ravil, jne.

Toores puuviljal on magus, värskendav maitse ja selge “jahutav” omadus, mis võimaldab neid kasutada põletiku vastu. Kuivatamisel kasutatakse seda ka pulbri kujul magusainena diabeedi raviks või kehakaalu langetamiseks.

Kuigi inimesed on Monk Fruit’ist ja selle tervendavatest eelistest teadnud sajandeid, ei kasutatud seda traditsioonilises hiina meditsiinis populaarselt, kuna see oli nii haruldane, raskesti kasvatatav ja seda kasvatati tavaliselt peresuurustes viljapuuaedades.

Käsikirjad räägivad aga selle meditsiinilisest ja tervishoiualast kasutusest, mida on uuritud alates 13. sajandist. Tänapäeval kasutatakse seda laialdasemalt ning selle tervist ja pikaealisust edendavad omadused on tuntud kogu maailmas, pälvides selle hüüdnime “Pikaealisuse vili”.

Erinevalt enamikust puuviljadest, mille magusus tuleneb fruktoossuhkrust, tuleneb Monk Fruiti magus maitse teist tüüpi ainetest, mida nimetatakse mogrosiidiks, mis maitseb ülimagusalt, kuid mille kaloreid on vähe. Monk Fruit ekstrakt on sadu kordi magusam kui tavaline suhkur ja ilma kõrvalmaitseta.

Nii munkviljade magusained kui ka suhkur annavad toitudele ja jookidele magusa maitse. Mungapuuviljade magusained on aga suhkrust 100–250 korda magusamad, seega on suhkruga sama magususe tagamiseks vaja vaid väikest kogust.

Suhkur on sahharoos, magusa maitsega, looduslikult esinev disahhariid, mida leidub taimedes nagu puuviljad, köögiviljad ja pähklid. Suhkrut toodetakse kaubanduslikult suhkruroost ja suhkrupeedist. Mungaviljade magusained saavad oma magususe munkviljades leiduvatest looduslikest ühenditest, mida nimetatakse mogrosiidideks.

Mungapuuviljade magusained ei sisalda kaloreid ega tõsta vere glükoosisisaldust nagu suhkur. Suhkrut tarbides lagundab meie keha selle monosahhariidideks, millest koosneb suhkur – fruktoosiks ja glükoosiks, kasutab seda, mida ta vajab, ning säilitab ülejäänu edaspidiseks kasutamiseks. Kuid kui me tarbime mungapuuviljade magusaineid, kasutavad neis sisalduvaid mogrosiide energia saamiseks meie soolestiku mikroobid käärsooles. Suurem osa järelejäänud ainest eritub seedetrakti kaudu ja meie uriiniga.

Munk Fruit magusaineid on ohutu tarbida. Need on üks kaheksast madala kalorsusega magusainete tüübist, mida USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) on lubanud kasutada USA toiduainetööstuses. FDA tunnistas mungapuuviljade magusaineid esmakordselt ohutuks 2010. aastal. Euroopa Liit on aga keelustanud!

Lisaks FDA heakskiidule on mungapuuviljade magusainete ohutust kinnitanud ka tervishoiuasutused mitmes riigis, sealhulgas Hiina valitsus; Austraalia Uus-Meremaa toidustandardid (FSANZ); Jaapani tervishoiu-, töö- ja hoolekandeministeerium; ja Health Canada, mis lubavad seda kasutada ainult lauamagusaine pakendites. Ülemaailmsete võimude järeldustele tuginedes on mungapuuviljade magusaineid praegu lubatud kasutada enam kui 60 riigis.

Euroopas aga ootab ees regulatiivne luba mungapuuviljade magusainete kasutamiseks toidu lisaainena. 2019. aastal avaldatud Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) teaduslikus arvamuses märgiti, et tol ajal ei olnud EFSA-l piisavalt andmeid, et teha järeldust mungaviljaekstraktide toidus kasutamise ohutuse kohta! Huvitav miks, kui taim on 13. ndast sajandist ja kasutegureid on rohkem kui inimene mõelda suudab.

Tervislik toitumismuster rõhutab tähelepanelikkust portsjonite suuruse ning mitmesuguste toitvate toitude ja jookide tarbimise osas. Mungapuuviljadest magusaineid ei nõuta tervisliku toitumise korral, kuid need on ohutu valik neile, kes soovivad vähendada lisatud suhkrutest saadavat kalorite tarbimist, ilma et peaksid magusust ohverdama.

Monk Fruit taimest magusained sobivad väga hästi toidutööstusele, pagaritööstusele, koduseks küpsetamiseks, jookidesse(smuutid, tee, kohv,..), dieediks, diabeetikutele on see parim suhkruasendaja.

Monk Fruit tervisega seotud eelised hõlmavad vähi ennetamist, soodustab kaalulangust, võitleb diabeedi vastu, soodustab pikaealisust, soodustab südame tervist, on kasulik immuunsüsteemile, leevendab hooajalisi allergiaid, tagab hormonaalse tasakaalu, parandab und, vähendab depressiooni, võitleb infektsioonidega, hoiab ära neerupuudulikuse, varustab keha kasulike vitamiinide ja mineraalidega ning palju muud.

Kust saab osta Monk Fruit suhkruasendajat? Kes müüb Eestis Monk Fruit magusainet?

Monk Fruit magusaine või suhkruasendaja on Eestis olemas. Golden Stevia e-pood pakub Monk Fruit magusainet puhtana, mille magusus on 1:18 võrreldes valge lauasuhkruga ja mitmeid magusainete segusid nagu näiteks: Monk Fruit ja Allulose segu 1:10; Monk Fruit ja Eritrütool segu 1:10; Monk Fruit vedel ekstrakt. Küsi hinda ja pakkumist ettevõttest Golden Stevia

Mis on Stevia? Miks on mitmes riigis keelatud?

Stevia „Suhkruleht” on Lõuna-Ameerikast pärinev roheline magus ravimtaim, mis ei ole üldiselt kõrgem kui 80 sentimeetrit. See kuulub päevalillede perekonda ja selle lehed on looduslikult magusad. Põliselanikud närisid lehti magusa maitse pärast ja kasutasid neid looduslikult jookide magustamiseks. Seega saab suhkrulehe lehti kasutada smuutide, jäätiste, magustoitude ja igasuguste maiustuste (nagu küpsised, muffinid, koogid) magustamiseks ning samuti tees, kohvis jms.

Stevia

Selle teaduslik nimetus on Stevia rebaudiana ja nagu eespool mainitud, on see kiiresti muutumas meie igapäevase toidu osaks. Lõuna- ja Kesk-Ameerikast pärit taim on kogu maailmas oma tähtsates kasvatuspiirkondades juba jõudnud paljudesse toidupoodidesse.

Vaatame steevia ajalugu veidi lähemalt. Palju aastaid kasutasid Paraguays ja Brasiilias Guarani inimeste nime all tuntud inimesed looduslikku magusainet („ka’a he’ẽ“), kuid alles Šveitsi loodusteadlane Moisés Bertoni kirjeldas seda teaduslikult Alto Paranás. Seejärel avastas Paraguay keemik Ovidio Rebaudi 1900. aastal sellest taimeliigist glükosiidi, mistõttu sai see nimeks S. rebaudiana Bertoni. Samal aastal avaldas ta taime esimese keemilise analüüsi. See magus glükosiid suutis magustada 200 korda rohkem kui rafineeritud suhkur, omamata seejuures inimesele kahjulikku toimet, mis on tavalisel suhkrul.

Mõne aasta pärast, umbes 1964. aastal, hakkas Bertoni tütar oma abikaasa Juan B. Arandaga edukalt taime kasvatama. Botaanik Tetsuya Sumida tutvustas seda neli aastat hiljem Jaapanis. Tänapäeval on Jaapan toote üks peamisi turge.

Paraguays algas suuremahuline kasvatamine 1970ndatel aastatel ja sellest saadik on see turule toodud Prantsusmaal, Hispaanias, Argentiinas, Colombias, Boliivias, Peruus, Koreas, Brasiilias, Mehhikos, Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja eelkõige Hiinas, mis on praegu peamine tootja.

Steevia peamiste kasude seas võib esile tuua steviosiidi ja erinevad flavonoidid. Kuid see ravimtaim sisaldab ka A- ja C-vitamiine ning mineraalaineid nagu rauda, fosforit, kaltsiumit, kaaliumit ja tsinki.
Stevia rebaudiana lehed sisaldavad kaheksa diterpeenglükosiidi (peamiselt on steviosiidi ja rebaudiosiidi) segu. Steviosiid on äärmiselt magus lämmastikuta looduslik magusaine. Puhtas olekus on see 300 korda magusam kui sahharoos.

Stevia lehe raviomadused ennetavad sadu haiguseid ja tugevdavad immuunsüsteemi. Stevia magusained ei sisalda kaloreid ega tõsta vere glükoosisisaldust nagu suhkur.

Stevia lehest tehtud magusaine on parimaid ja tervislikumaid suhkruasendajaid valge suhku asemel.

Kust saab osta Stevia magusainet? Kes müüb Eestis Stevia suhkruasendajat?

Stevia magusaine või Steevia suhkruasendaja on Eestis olemas. Tuntud steevia kaubamärk on Golden Stevia ja stevia magusainet või Golden Stevia suhkruasendajat saab osta Golden Stevia e-poest.

Rohkem infot Stevia kohta loe SIIT ja lisaks vaata:

Mis on Covid vaktsiin? Miks on lubatud?

Covid vaktsiin on ametlikel andmetel välja töötatud 2018 aastal biolaboratooriumis, mitte ei kasva looduses harmoonilises keskkonnas. Kuni tänaseni pole teada, millise riigi biolaboratooriumis see prototüüp on välja töötatud aga on märgitud Ukrainat, Hiinat ja USA-d.

Pfizer Covid vaktsiin

Covid vaktsiin töötati välja eesmärgiga kaitsta inimesi viiruse eest, mida pole tänaseni ükski teadlane ja arst oma silmaga näinud, pole isegi tehnoloogiat olemas, et viirust näha, mille eest inimesi tahetakse jõuliselt kaitsta. Vaktsiin on keemiline-tehnoloogiline vedelik, mille koostis ja tootmine on salastatud. Vaktsiin ei ravi vaid peaks kaitsma terviseametnike jutu järgi. Kaitseb millegi eest, mida pole tuvastatud.

Covid vaktsiini pole inimeste peal testitud, isegi loomade peal mitte. Puudub toote kogemus.

Covid vaktsiinid on kogu maailmas, kõigis riikides, terviseametite ja isegi riikide valitsuste poolt heaks kiidetud. Covid vaktsiine reklaamitakse peavoolumeedias ja vaktsiini soovitatakse(mõnel pool on see kohustus) teha korduvalt, et nii on inimene terve ja ei haigestu.

Covid vaktsiinide kõrvalmõjude kahju on tänaseks, selle lühikese ajaga – 2 aastaga – tõestatud miljoneid kordi aga terviseameti töötajad, arstid ja valitsusjuhid pole seda keelustanud.

Miks inimelu hävitav Covid vaktsiin on lubatud ja lausa kästakse süstida aga Stevia ja Monk Fruit on keelatud?

Covid vaktsiini kohta saad lugeda juurde:

Mis on valge suhkur? Miks on lubatud? Kas valge suhkur on mürgine?

Suhkrut nimetatakse “valgeks surmaks” ja suhkru liigtarbimine on ohtlik kogu sinu kehale.

Teaduslikult tõestatud, et kui võtad toidule lisaks C vitamiini ja sööd samal ajal või perioodil suhkrut või suhkrustatud toite, siis organism blokeerib C vitamiini ja hakkab tegelema suhkruga. See tähendab, et suhkrustatud toitude tarbimisel sinu C vitamiini eraldi manustamine on asjata! C – vitamiin on inimese immuunsüsteemi alustala ja C vitamiini inimene ise ei sünteesi.

Valge suhkur

Valge suhkur on parasiitide ja halbade bakterite põhitoit! Sellised magusained on valge suhkru omadustele sarnased: mesi, agaave siirup, pruun suhkur, roosuhkur, suhkrud segatud teiste mahuainetega, jne. SUHKUR ON SUHKUR! Sinu keha ei tee vahet, kas see on valge suhkur või agaave siirup. Suhkrustatud tooted tõstavad sinu kehas insuliiniresistentsust ja see teeb halba kogu sinu kehale.

Vähk(halbade parasiitide koloonia sinu kehas) toitub suhkrust. Suhkur on nagu alkohol, mis kahjustab sinu aju, tekitab põletikke, ummistusi, kahjustab maksa, kahjustab südant, tekib ülekaal ehk rasvumine, soodustab diabeeti, …… loetelu on pikk.

Poodides müügil olevad toidud sisaldavad palju suhkrut. Tuleb jälgida toitumisalast teavet toote pakendil. Pagaritooted(leib, sai, pirukad), karastuskoogid, kondiitritooted, lihatooted(vorst, viiner), kastmed(ketsup, majonees), jne, sisaldavad palju suhkrut.

Meestel on soovitav mitte üle 40g päevas suhkrut tarbida ja naistel mitte üle 30g päevas suhkrut tarbida. Kui vaatate toitudel toitumisalast teavet, siis seal on enamusel suhkru sisaldus märgitud 100grammi toote kohta. Näiteks: 300ml tavaline Coca-Cola sisaldab juba 40g suhkrut.

Esimesed hoiatavad 7 signaali sinu kehas, et oled tarvitanud palju suhkrut:

  1. Candida ehk kandidoos nahal ja suguelundites(naistel väljendub ka valgevoolusena). Genitaalide sügelus.
  2. Sagedane öine urineerimine.
  3. Janune/kuiv suu.
  4. Pidev näljatunne söögikordade vahel.
  5. Ähmane/udune nägemine.
  6. Oled kergesti ärrituv.
  7. Rahutu uni. Pidev öine ärkvel olek.

Suhkru halvast mõjust kehale kuula, vaata ja loe lisaks:

Dr. Berg suhkru kahjulikkusest
Dr. Berg – lõpeta suhkru söömine
Surm suhkru tõttu

Miks looduslik Stevia ja Monk Fruit on keelatud aga Covid vaktsiin ja valge suhkur on lubatud?

Iga intelligentne ja terve inimene saab aru, et maailma inimkonda püütakse suruda standarditesse ja harjumustesse, mis pole kuidagi seotud tervisliku eluga ja terve harmoonilise elukeskkonnaga.

Peavoolumeedia, kooliprogrammid, meditsiin, poliitika teevad kõik selleks, et inimene pole inimene vaid pidevat remonti vajav biorobot – meditsiinile katsejänes, sõnakuulekas käsutäitja ja rahamasin Eliidile.

“Stevia ja Monk Fruit suhkruasendajate kasutamisel suhkrute asemel igapäevases toidus sul pole ühtegi sellist ohtu ja terviseprobleemi, mida on valgel suhkrul(suhkrutel) ja vaktsiinidel(sh Covid vaktsiin)!”

Ainult sinu otsus loeb. Millist elu sa tahad ja kuidas sa oma keha väärtustad?

Veiko Huuse

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada lisaks meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

0 Jagamist
Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?