Foto: Sten Roosvald

Tulevikuühiskond põhineb iseorganiseerumisel

Saale Kareda

Kaosest tulevad tervena läbi ning elu kannavad edasi inimesed, kes suudavad jääda keskmesse mistahes ühiskondlike raputuste keskel.
34 Jagamist
34
0
0

Oleme jõudnud ajajärku, mil vana ühiskondliku elukorralduse hääbudes saab üha rohkem võimalikuks elu loomine täiesti uutel alustel. Paljud meie seast on pikisilmi oodanud seda võimalust — luua senisest eetilisem elukorraldus — ning nüüd oleme sisenenud sellesse nn ajaaknasse, kus teadlike loojate käes on uue ühise reaalsuse loomine, millest oleneb elu edasikandmine nii Eestimaal kui ka kogu planeedil.

Oleme Fonte Newsi toimetusega seni hoidunud avaldamast spekulatsioone ja arvamusi selle kohta, mis on maailmas praegu käimas (poliitilised muutused), aga iga vähegi end erinevate infokanalitega kursis hoidev inimene teab, et telgitagustes toimub palju muutusi. Kui nimetatud protsesside tulemused juba selgemalt näha, kajastame neid sündmusi ka oma kanalil. Olenemata aga sellest, millised jõud jäävad peale võimuvõitluses suurriikide tasandil, on meie ülesanne võtta vastutus selle eest, kuidas liikuda läbi suureneva ühiskondliku kaose nii, et luua tõeliselt Elu toetav ning iseorganiseerumisel põhinev jätkusuutlik elukorraldus Eestimaal.

Absurdsuste võimendumine nn vanas ühiskonnakorralduses on ammu läinud mitu korda üle võlli ning see protsess jätkub. Kel silmad, see näeb, kel kõrvad, see kuuleb, ning kel süda, see tunneb ära — mis on tõene ja mis illusioon. Fonte.News kanalil oleme avaldanud seni artikleid ühiskonna kõige akuutsemate murekohtade teemal, mis puudutavad inimese õigust olla informeeritud ning otsustada ise oma tervise üle. Oma elu ja reaalsusloome eest teadlikult vastutuse võtnud inimene teab oma õigusi ning suudab enda eest seista. Kaosest tulevad tervena läbi ning elu kannavad edasi inimesed, kes suudavad jääda keskmesse mistahes ühiskondlike raputuste keskel.

Kogukondlik iseorganiseeruv elukorraldus on uue aja ühiskonna võtmesõna. Mida sõltumatum on kogukond vanadest struktuuridest, seda parem — ideaaljuhul oma energiaallikaga, puhta toidu kasvatamise võimalusega, ligipääsuga puhtale veele ning enesestmõistetavalt kooskõlas loodusega. Sinna juurde kuulub kogukondlik sotsiaalne sidusus (sealhulgas kahtlemata ühised väärtushinnangud), mõistlik tehniliste vahendite ühiskasutus, terviklikku elukäsitlust kandev kool lastele ning ümberõppe võimalused suurtele, samuti teadlikkus, kuidas hoida end tervena ning vajadusel tervendada end ise (või olla vastastikku toeks tervenemisprotsessis). Kui me seda elutähtsate funktsioonide nimekirja vaatame, siis meenutab see väga meie esivanemate kunagist terviklikku külaühiskonda. Paradoksaalsel kombel on just nn koroonaaeg meid lükanud selles suunas — tööd tehakse kodust, lapsed on koduõppel ning kõik, kel vähegi võimalik, on kolinud linnast välja. Tänases päevas on kogukondlik elukorraldus aga võimalik ka muudes vormides kui üksnes maapiirkondades geograafiliselt lähestikku paiknedes. Kogukondlikke struktuure luuakse lisaks traditsioonilistele nn ökokogukondadele ühtlasi linnades ning kogukondlikku elu saab mõttekaasluse alusel edendada samuti interneti vahendusel.

Eestlased on väekas rahvas, kes on üle elanud väga keerulisi aegu, ning pole mingit kahtlust, et jääme ellu ka seekord, olenemata suurtest ühiskondlikest vapustustest, mis rulluvad üle maailma. Oluline on meeles pidada, et hirmu tekitamine ja inimeste tülli ajamine on olnud vana süsteemi efektiivsemaid tööriistu ning neist vahenditest püütakse maksimumi välja väänata ka praegu. Seega usaldagem oma südant, intuitsiooni ja tervet mõistust, püsigem empaatias ja armastuses, loogem kogukondlikke struktuure iseorganiseerumise põhimõttel ning olgem üksteisele toeks! Uus ei saa enne täies ulatuses sündida, kui vanad struktuurid pole areenilt lahkunud. See on elu loomulik ringkäik, mida näeme ka looduses: vanade, end ammendanud organismide surm on paratamatu. Seega on vana ühiskonnakorralduse hääbumine ning sellega kaasnev kaos möödapääsmatu. Kui hoida fookus uue elukorralduse loomisel — kooskõlas looduse terviklikkuse ja elurikkusega ning koostöös kõigi hingestatud inimestega —, omandavad ka kõige absurdsemad detailid suures ühiskondlikus näitemängus oma mõtte. Vaatamata traagilistele toonidele on selles eludraamas vapustavalt naljakaid episoode. Ja ärgem unustagem naerda ka iseenda üle!

Elame ajal täis põnevaid väljakutseid. Inimesed, kes on võtnud vastutuse nii enda elu kui ka ühisreaalsuse teadliku loomise eest, kujundavad selle maailma palet. Kui Sind kõnetab Fonte.Newsi sõnum ning Sa soovid olla aktiivne kaaslooja, siis võta meiega ühendust!

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

34 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.
Meri

Vaba maailm

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“