Ülo Vooglaid uue ühiskonna loomise võimalikkusest

65 Jagamist
65
0
0

Avaldame meediakanali Fonte.News esimese videointervjuu – sotsiaalteadlase ja filosoofi Ülo Vooglaiuga. Tartu Ülikooli emeriitprofessoriga vestlevad Fonte.Newsi vastutav väljaandja Veiko Huuse ja peatoimetaja Saale Kareda, filmis ja monteeris Erki Laansalu.

Ülo Vooglaid sündis Tallinnas 29. augustil 1935. Aastail 1949-53 õppis ta Haapsalu Pedagoogilises Koolis ja 1954-60 Tartu Riiklikus Ülikoolis (TRÜ), mille lõpetas ajaloo erialal. 1970. aastal kaitses ta filosoofiakandidaadi väitekirja (tänapäeval võrdsustatud filosoofiadoktori kraadiga) ning väitekirja kaitsmise tulemusel sai temast NSVLi üks juhtivaid massikommunikatsiooni uurijaid. Aastail 1965-75 oli Ülo Vooglaid TRÜ õppejõud ja TRÜ sotsioloogia laboratooriumi asutaja ja teaduslik juhendaja.
1986-89, laulva revolutsiooni aastatel, oli ta Pirgu Arenduskeskuse juhataja.
Ülo Vooglaid oli Riigikogu VII, VIII ja X koosseisu liige, 2004. aastal astus ta Riigikogu vanima saadikuna omal soovil tagasi, kommenteerides: “karikas ajas lihtsalt üle, sest kõik soovitused jooksid nagu vette ja vastu seina”. Pärast Riigikogust lahkumist on Ülo Vooglaiu põhitähelepanu all olnud teadustöö ja aktiivne ühiskondlik tegevus Eestis, aga ka välismaal.

1996. aastast alates on Ülo Vooglaid Tartu Ülikooli Õigusinstituudi professor ja alates 2000. aastast Tartu Ülikooli emeriitprofessor. Tema teadustöö teemadeks on olnud sotsiaalne kommunikatsioon, organisatsiooni- ja juhtimisteooria, sotsiaalse juhtimise ja iseregulatsiooni mehhanismid, innovatsiooniteooria ja -praktika, teadusmetodoloogia, andragoogika, haridusteooria ja haridusfilosoofia.

Viimastel aastatel ilmunud raamatud:

Vooglaid, Ülo 2015. Aeg & Vaim: Mõtteid, arutlusi, esseid (koostaja Ivar Tröner).
Vooglaid, Ülo 2018. Sõna on Jõud. Raadio Ööülikoolis aastatel 2001-2017 peetud loengud (koostaja Ivar Tröner).
Vooglaid, Ülo 2019. Elanikust kodanikuks. Käsiraamat isemõtlejale.

Elame ajal täis põnevaid väljakutseid. Inimesed, kes on võtnud vastutuse nii enda elu kui ka ühisreaalsuse teadliku loomise eest, kujundavad selle maailma palet. Kui Sind kõnetab Fonte.Newsi sõnum ning Sa soovid olla aktiivne kaaslooja, siis võta meiega ühendust! Selleks on mitu võimalust:
 * liitumine uudiskirjaga,
 * meie tegevuse toetamine rahalise panuse näol (lingilt Kontaktid leiad toetamise info),
 * meie artiklite jagamine ja tutvustamine laiemale lugejaskonnale erinevate kanalite kaudu,
 * kaasautorlus nii tekstide loomise kui tõlkeartiklite näol.

65 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Miks sa pole kuulnud, et arstid ei soovita vaktsineerimist?

Meediatööstusel ei olnud juba algusest peale mitte mingit šanssi teda allutanud farmaatsiatööstuse rahalaviini vastu. Ja üheks tulemuseks ongi see, et suur osa inimestest pole kuulnudki, et tegelikult on maailmas väga palju arste, kes vaktsineerimist kritiseerivad.

Kas maskid kaitsevad viiruste eest?

Avaldame meediakanali Fonte.News esimese videointervjuu – sotsiaalteadlase ja filosoofi Ülo Vooglaiuga. Tartu Ülikooli emeriitprofessoriga vestlevad Fonte.Newsi vastutav väljaandja…

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.