MORAAL

Olete ehk kuulnud kedagi ütlemas “Vaata ikka ennem ennast kui tuled mulle moraali lugema”:)

Mis on MORAAL? Moraal -moraalsus, tõlgendatakse väga erinevalt. Erinev tõlgendus tuleneb rassist, religioonist, uskumustest, teadlikusest, veendumustest, hinge-vaimu-keha tegelikust peremehest, sinu hingeprogrammist, sinu ühendusest Elu algallikaga ja paljudest muudest teguritest.

Vikipeedia ütleb: Moraalsus (ladina keelest moralis ″komme, iseloom, korralik käitumine″) on väärtuste, normatiivsete reeglite või põhimõtete süsteemi alusel kas vääraks või õigeks mõistetud käitumisviisid, otsused või kavatsused.[1] Selline määratlemine võib tuleneda kultuurilistest, religioossetest või filosoofilistest veendumustest, samuti inimese enda standarditest, mida usub olevat universaalne.[2]

Kes on see inimolend või olend, kellel on ülim õigus inimestele moraali lugeda ja pidada seda universaalseks ja ainuõigeks?

Vastus: Kõiksusel on see õigus ja see universaalne ainuõige moraal on “Tee teistele ainult seda, mida sa tahad, et sinule tehakse.”

Moraal ja Eetika on põhimõtteliselt sama või nad on koos. Igal tegevusel on tagajärg ja sa võtad vastutuse. Vastutus on eetika ja kui sa midagi teed, siis mõtle, kas see on eetiline ja järgib seda universaalset moraali reeglit.

Mina oma kogemusest ja tunnetuse põhjal tean ja kinnitan, et väga suur osa(99,99%) inimolenditest siin “Planeedil Maa” pole moraalist kinni pidanud. Mina seal hulgas. Mina tegelen moraalsusega iga päev ja püüan sellest kinni pidada, parandada:)

Ma toon mõned näited inimestest, kes loevad moraali aga ise sellest kinni ei pea:

Tervisenõustajad: Nad räägivad tervislikust eluviisist, toitumisest, liikumisest aga nad ise kasutavad kiirgavaid nutiseadmeid, kodus kasutavad kodukeemiat(mitte isevalmistatud looduslikke puhastusaineid), kasutavad tööstuslikku kosmeetikat ja hügieenivahendeid nahal, liiguvad üsna tihti autoga saastades loodust, kodudes kiirgab wifi ruuter, paljud elavad linnas (aju mikrolaineahi), jne. Nad loevad moraali aga nad ise tervislikult ei ela:)

Toitumisnõustajad: Räägitakse Vegan dieedist, Keto dieedist, vee dieedist, intervalliga dieedist, jne, aga ise nad on tihti alkoholiga sõbrad, “pühapäeva” suitsetajad, psühhotroopsete ainete kasutajad, ultratöödeldud toidu sööjad, suhkur, ja lisaks kõik see, mida nimetasin eelnevalt Tervisenõustaja infos kosmeetika ja kodukeemia osas. Ära söö liha aga mürgist kosmeetikat(deodorandid, lõhnad, shampoonid, jne) võid nahale panna nii palju kui jaksad:)

Nõustajad: Need on sellised inimolendid, kes jagavad absoluutselt igal teemal “nõu” aga ise teevad vastupidi:)) Üks näide: Üks väga agar kodanik on maruvihane taevas toimuva keemiapritsimiste peale. Ta helistab keskkonnaametisse ja mujale riigiametitesse pea iga kord kui “taevas triibutamine” toimub. Ta selgitab , et see tapab tema ja ta pere tervist ja loodust. See sama inimene on aga ehe näide sellest, kuidas inimene üldse süüa ei tohiks, sest tema toidulaud kubiseb “surnud ja ultratöödeldud” toidust ja ta keha näitab ka seda välja. Need triibud taevas on isegi ohutumad kui tema toidulaud. Kuigi jah, keemiatriibud on üliohtlikud kogu elukeskkonnale.

Kokkuvõtteks tahan öelda, et “Teadmainimesed” – kelleks ka mina ennast pean – jagavad oma teadmisi heade kavatsustega, vähemalt mina teen seda nii. See info jagamine ei tohiks muutuda moraali lugemiseks nii “et see on ainuõige”. Nagu ütlesin ennem, et on üks moraal “Tee teistele ainult seda, mida sa tahad et sulle tehakse!” Kui sellest kinni pead ja lepid tagajärgedega, siis on kõik hästi.

Siit Moraal – pole kellegi teise asi sulle moraali lugeda, kui see pole sinu kõrgemaks hüvanguks.

Mis on sinu kõrgem hüvang? Saad teada, kui kuulad seda lugu: https://fonte.news/blog-post/kuidas-paaseda-vanglaplaneedilt-maa/

0 Shares