Kuidas saada veresuhkur kontrolli alla

Veiko Huuse

Kui inimese veri on terve, siis inimene on terve. Terve vere vaenlane on üleliigne suhkur. Kuidas hoida veres suhkur kontrolli all?
0 Shares
0
0

7 veresuhkru kõikumise põhjust

Veresuhkur (vere glükoosisisaldus) võib mitmel viisil mõjutada nii diabeediga kui ka ilma selleta inimesi. Iga inimene reageerib erinevatele veresuhkrut mõjutavatele elementidele erinevalt. On ühendeid, mida inimesed peaksid uurima, et näha, kuidas need mõjutavad oma veresuhkru taset. Näiteks võib veresuhkru tase tõusta kohvist, mustast teest ja mõnes energiajoogis sisalduva kofeiini tõttu. Paljud toidu koostisosad, keskkonnategurid ja haigused võivad muuta vere glükoosisisaldust. Nendest mõjutajatest teadlik olemine aitab teil teha targemaid valikuid, mis võivad määrata teie enesetunde kogu päeva jooksul.

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.