Foto: Annika Urm

Suhkruvaba magus elu on võimalik. Intervjuu Annika Urmiga, kes tegi valmis teise suhkruvaba raamatu – SUHKRUVABA.JÕULUD

Veiko Huuse

0 Jagamist
0
0

Annika Urm andis välja esimese raamatu „Suhkruvaba“ kevadel 2022. Selles on palju vajalikke õpetusi, infot ja praktilisi näpunäiteid.

Esimeses raamatus on kirjas kõik steevia kohta: miks segatakse steeviat, miks loobuda suhkrust, miks ja kuidas alustada suhkruvaba elu, mis on keto ehk Low Carb High Fat (LCHF) toitumine, mis on madalate süsivesikutega ehk Low Carb toitumine, mis on nende vahe, milliseid puuvilju tarbida jne.

Lugeda saab autori ja tema tütre Arabel Amelia Urmi (põdenud I tüüpi diabeeti üle kümne aasta) lugu sellest, kuidas nad jõudsid Low Carb toitumise juurde. Samuti raamatust palju praktilisi oskusi – nt kuidas arvestada netosüsivesikuid, kuidas vähendada magustoitudes süsivesikute hulka ja kuidas rikastada toite väärtuslike toitainetega.

Lisaks sellele on raamatus 43 suurepärast retsepti, mis on mõeldud igale inimesele, kes soovib loobuda suhkrust ja toituda tervislikult. Kõik soolased ja  magusad toidu-
retseptid on raamatus „Suhkruvaba” Low Carb ehk madalate süsivesikutega, gluteenivabad, ilma lisatud suhkruta. Neid retsepte on kodus lihtne valmistada igaühel.

Lisaks magusate tortide, kookide, mooside retseptidele leiad ka madalate süsivesikutega keto pitsa, burgeri, pasta, croissant’i, quiche’i ja leiva-saia retseptid.

Kuulsamad magustoitude retseptid on kindlasti keto kohupiimataskud, tiramisù, brüleekreem, mangotort, mandli-rullbiskviit, pavlova, panna cotta, New Yorgi juustukook, chia bubert, pannkoogid, jäätised jmt.

„Suhkruvaba“ esimene raamat annab väga põhjaliku ülevaate suhkruvaba, Low Carb vs keto toitumise erinevatest positiivsetest mõjudest ja samuti takistustest sellel teel.

Annika Urm poolt loodud raamatud SUHKRUVABA, SUHKRUVABA JÕULUD. 2022 aasta.

„Suhkruvaba. JÕULUD” on kokaraamat, mis on mõeldud kodus kasutamiseks igaühele, kes soovib valmistada Low Carb, suhrku- ja gluteenivabu toite, mis on nii keto- kui ka diabeedisõbralikud. Lihtsad retseptid ja pildid on pärit ehtsast köögist, konkreetselt inimeselt ja mõeldud just Sulle.

„Suhkruvaba. JÕULUD“ retseptiraamatus õpetatakse tegema suhkru- ja  gluteenivabu ning Low Carb jõulutoite. Siit raamatust leiad piparkookide, verivorstide, kaneelisaiade ja paljude teiste lemmikjõulutoitude Low Carb retseptid. Lisaks ka enne ja peale jõule tehtavad imelised talvetoidud nagu nt lumepallisupp, kõrvitsabiskviit ja shirataki pasta.

„Suhkruvaba. JÕULUD” on jätk raamatule „Suhkruvaba”, kus on põhjalikult kirjutatud suhkruvabast, Low Carb ja keto elustiilist – mis see on, kuidas seda teha, mida on oluline teada jne.

„Suhkruvaba. JÕULUD“ kokaraamatu retseptid on kõik ketotoitumise ja diabeedi-
sõbralikud. Kuidas saada aru, mis on keto- ja diabeedisõbralik toit? Numbrid näitavad! Süsivesikute sisalduse numbrid toidus räägivad enda eest. Raamatu eripäraks on iga retsepti juures olev süsivesikute arvestus. Kõik toidud sisaldavad 1–7 g süsivesikuid 100 g kohta (välja arvatud pirnimoos ja avokaadotort).

Low Carb suhkruvabades retseptides on süsivesikusisaldus võrreldes tavaliste suhkrut, nisu- ja kaerajahu sisaldavate magustoitudega 20–30 korda väiksem. Inimesed peavad tihti muid suhkruid (nt agaavisiirupit, datleid, kookos- või palmisuhkrut) suhkru- ja patuvabaks, kuid need pole Low Carb ning toit sisaldab endiselt palju süsivesikuid.

Golden Stevia Keto Pagari köögis on kõik toidud, koogid ja magustoidud tehtud ilma lisatud suhkruta. Autor kasutab suhkru asemel Golden Stevia suhkruasendajat – see asendab tavalist suhkrut, kookos- ja palmisuhkrut, erütritooli ja teisi suhkruasendajaid 1:10. See tähendab, et retsepti valmistamisel tuleb suhkru kogust vähendada 10 korda (nt 100 g suhkru asemel kasutad ainult 10 g Golden Stevia suhkruasendajat).

Golden Stevia suhkruasendaja inuliiniga 1:10 on puhas tervislike gurmaanide steevia, mis on segatud prebiootikumiga. Inuliinist loe lähemalt siit raamatust lk 20.

Annika Urm on loonud kogu jõulumenüü madalate süsivesikutega gluteeni- ja suhkru-
vabana. Ja seda kõike selleks, et kogu pere saaks süüa madalate süsivesikutega tervislikku toitu ühe jõululaua taga. Annika tütar Arabel Amelia põeb I tüübi diabeeti, juba 11 aastat. See raamat on abiks ja teejuhiks ka kõikidele diabeetikutele.

Kõikides retseptides on süsivesikuid (edaspidi SV) alla 10 g 100 g kohta. Seda on raske uskuda isegi kauaaegsel diabeetikul – kuidas on see võimalik? Aju lihtsalt tõrgub selle info vastu võtmisest. Soovitus – proovi ise järele! Diabeetikul on lihtne selles veenduda oma veresuhkrut mõõtes.

„Suhkruvaba. JÕULUD“ raamat sisaldab palju uusi koostisaineid, jätkame kiudainete ning shirataki nuudlite ja riisi tutvustamisega. Eelmisest raamatus leiad teavet Psyllium Huski ja seemnejahude kohta. Golden Stevia suhkruvaba missioon on asendada suhkur tervisliku Golden Stevia suhkruasendajaga, õpetada inimesi sellest toitu valmistama ning panna tundma ennast ilusa, terve ja energilisena.

Veiko Huuse Intervjuu Annika Urmiga. Annika Urm kodus, 01.11.2022.

Annika Urm tegemisi saad jälgida lisaks: https://annikaurm.com

SUHKRUVABA kokaraamatuid ja kasulikke kuivaineid saad osta: GOLDEN STEVIA E-POOD

Eestis saab tervislikke magusaineid osta Golden Stevia e-poest. Värskelt on saabunud müügile ka maailmas enim räägitud “Võlu magusainest” – Monk Fruit. Monk Fruit magusus on 1:18, lisaks on Monk Fruit/Allulose segu 1:10; Monk Fruit/Eritrütool segu 1:10 ja paljud teised. Küsi eraldi pakkumist Monk Fruit magusaine kohta e-kirja teel.

Toitumisest loe lisaks:

Dr. Berg räägib suhkru ohtudest
0 Jagamist
Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.