Foto: Sten Roosvald

Kes aias, kes aias?

Pildikesi pühapäevaselt meeleavalduselt: sunnimeetmeid kohandavat tervishoiutöötajat ei maksa millegagi pahandada, võib teine muidu veel solvuda. Selline olukord võib tekkida, kui 347 SE peaks läbi minema. Siis peaks lootusetuimalegi sinisilmale kohale jõudma, milliste olukordade ärahoidmise nimel tuhanded inimesed Toompeal ja Vabaduse väljakul meelt avaldasid.
0 Jagamist
0
0

Pühapäev, 11. aprill, tõi endaga palju värvikaid sündmusi. Ühiskondlik transformatsioon kogub tuure ning paljugi ebameeldivat peab selle käigus tulema avalikuks – puust ja punaselt. Katsume võtta seda kõike läbi huumoriprisma, mis sest, et kohati kisub ikkagi väga tõsiseks ka… Kui miskit väga jaburaks läheb, on üks hea võte kujutleda, et oleme sattunud action-filmi võttele, aga selle erinevusega, et me ise kirjutame stsenaariumi ja ise valime endale selles näitemängus rolli.

Järgnevalt meie hea autori Urmas Volmeri tekst terviseameti etteaste kohta sel drastiliste meetmetega pühapäeval:

Kes aias, kes aias,
terviseametnik aias.
Mis seljas, mis seljas,
politseivorm on seljas.

Käi läbi, käi läbi,
käi läbi rahvahulkade
ja otsi sõnakuulmatuid
ja võta kohe kaasa.

Tere tulemast Eesti Mittevabariiki 11. aprillil 2021. Võiks arvata, et tegu on halva naljaga, aga sama mees või mõni tema „nimekaim“ (nägu polnud eriti näha ja nimesilt rinnas puudus, oli vaid kiri HEALTH BOARD) saatis politseiautosse ja hiljem jaoskonda fotograafi, kes julges esitada ebamugava küsimuse.

Seisin fotograafi lähedal, kui avaldasin neljasele seltskonnale sinistes mundrites meestele arvamust, et nad võiks ise ka kahemeetriste vahedega hanereas käia, olles inimestele heaks eeskujuks. Mehed nii ei arvanud, öeldes, et neile see reegel ei kehti. Seepeale küsis fotograaf HEALT BOARDi mehelt, kes ta on ja soovis ametitõendi esitamist. Kuna see oli liig mis liig, andis ametnik peaviipega teistele sinimundritele märku ja ütles fotograafi poole viibates, „viime ta ära“, mispeale toimetati mees platsil seisvasse politseibussi.

Mõni aeg hiljem, kui teda, või mine võta kinni, sest bussikongi sisse ei näe, ehk hoopis videos nähaolevat meest platsilt minema sõidutati ja selle põhjuse kohta pärisin, vastas rohelises kiirreageerijavormis politseinik, et ta olevat solvanud terviseametnikku.

Olgu see siis edaspidiseks õpetuseks, et sunnimeetmeid kohandavat tervishoiutöötajat ei maksa millegagi pahandada, võib teine muidu veel solvuda. Selline olukord võib tekkida, kui 347 SE peaks läbi minema. Siis peaks lootusetuimalegi sinisilmale kohale jõudma, milliste olukordade ärahoidmise nimel kokku tuhanded inimesed Toompeal ja Vabaduse väljakul meelt avaldasid.

Seaduse vastu võtmisest aga pole meie austatud võimuladvikul ilmselt vähimatki tahtmist või siis luba taganeda, sest miks muidu on vastav vormiriietus juba tellitud ning oma nime varjavatele ametimeestele selga antud juba ajal, kui vastav seadusandlik akt pole riigikogus veel teise lugemisenigi jõudnud.

***

Olgu siinkohal ülaltoodu tasakaalustamiseks toodud Herdis Elemendi pilt ja tekst, samuti pühapäevaselt meeleavalduselt:

Rõõmsad ja rahulikud Vabaduse Väljakul

Herdis Elmendi foto

Vanaproual on taskus näha pudel, millest ta piserdas pühitsetud vett, ise vaikselt õnnistusi lausudes. Ta on seni käinud kõigil kaheteistkümnel päeval koos eestlastega vabaduse eest seismas.

Meie armastusest pakatavat lauluringi aga turvas eriüksuslane, kellel erinevalt politseist oli mundril nime asemel number. Lehvitasin talle rõõmsalt koos sooja sõnaga. Seni liikumatuna seisnud number 48 tõstis vaikides pöidla ülespoole.

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

Pildikesi pühapäevaselt meeleavalduselt: sunnimeetmeid kohandavat tervishoiutöötajat ei maksa millegagi pahandada, võib teine muidu veel solvuda. Selline olukord võib tekkida, kui 347 SE peaks läbi minema. Siis peaks lootusetuimalegi sinisilmale kohale jõudma, milliste olukordade ärahoidmise nimel tuhanded inimesed Toompeal ja Vabaduse väljakul meelt avaldasid.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.