Foto: Erki Laansalu

Kes aitab üles otsida südametunnistuse?

Veiko Huuse

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.
0 Jagamist
0
0

Eestimaa on imeline maa. Sadu aastaid on seda maad üritatud hävitada võõramaalaste poolt, aga see pole õnnestunud. Kuid nüüd on oht, et meie oma Eesti inimene tahab hävitada Eestimaa looduse ja eestlase vabaduse. Kas me laseme tõesti sellel juhtuda kellegi võimu ja rahajanu pärast? Kas meil on ainult naised ja mitme lapse emad julged, ja valmis kaitsma enda, laste ja meeste vabadust?

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.

Need nimetatud julged naised seisavad oma vabaduse ja õiguste eest. Nad on emad oma lastele ja abikaasad oma meestele ning neile läheb väga korda Eestimaa tulevik. Vestluses kuuled nende endi kogemustest ametnikega, kes ise ei tunne seadusi. Nad ei lõpeta Toompea lossi ees seismist enne, kui Eesti valitsusjuhid hakkavad kuulama rahvast ja hakkavad rahvaga suhtlema.

Erki Laansaslu video

Kogu maailmas on toimunud ja toimuvad suured muutused. Tehnoloogiad ja maailmavalitsejate tegevus tahab inimestelt ära võtta vabaduse mõelda, hingata, rääkida, otsustada iseenda eest, arvamust avaldada, kohtuda inimestega, tegelda ettevõtlusega. Tehnoloogia võimaldab suhelda interneti teel, aga inimesi tsenseeritakse ja pannakse sõnu suhu. Inimesed on hakanud ära unustama, mis on südametunnistuse järgi elamine. Inimesed ei taha või ei oska kuulata. Sõna “kommunikatsioon” on kaotanud tähenduse. Ausus on defitsiit.

Inimestevaheline terve suhe tagab edu ja õnne. Selles ei kahtle keegi. Inimestevahelised suhted on täpselt nii palju erinevad, kui palju on maakeral inimesi. Tuhandeid aastaid tagasi oli maal harmooniline ja õnnelik elu. Sellest ei ole palju räägitud, üksnes vähesed teavad seda. Harmooniline ja õnnelik elu on võimalik ja see sõltub inimeste omavahelisest suhtest. Me oleme indiviidid ja kujundame oma suhte oma harjumuste või harjumuste muutmise järgi.

Kõik inimesed on seotud seadustega, mida nad sageli ei mõista ega saa ka tühistada. Nii nagu kehtib gravitatsiooni seadus, mida ei saa tühistada, nii on ka teised loodusseadused. Loodusseaduste järgi liiguvad energiad ja impulsid. Inimese mõtted tekitavad impulsse, mille tulemusel tegutsetakse ja nende tegude kaudu me loome reaalsust. Lühidalt ja lihtsalt öeldes, me jagame energiat ja sellest energiast tekivad impulsid ja protsessid, mis alluvad loodusseadustele.

Abielu, kooselu, äripartnerite vaheline koostöö, rahva ja valitsuse vaheline suhe õnnestub või kukub läbi täielikult selle järgi, kuidas osapooled üksteisesse suhtuvad. Ehk milliseid impulsse tekitavad. Kõik kurjad mõtted ja teod, mis suhtes ette tulevad, seatakse ja sulatatakse loodusseaduste ja energiate poolt kindlasse vormi ning põimitakse seejärel peenelt inimese omaduste kogumisse, mida nimetatakse iseloomuks. Samamoodi liidetakse ühte kõik heatahtlikud motiivid ja teod. Sellepärast ei määra suhte olemust mitte ainult ühe või teise teod, vaid ka tema mõtted. 

Inimestevaheliste suhete harmooniline kooskõla oleneb täielikult sellest, kui palju on inimene valmis muutma oma harjumusi, et need oleksid vastavuses sellega, mida ta kõige enam soovib ja on valmis vastu võtma. Kõik inimsuhted kujunevad ja püsivad selles osalevate inimeste harjumuste järgi.

Terve suhe toob ja loob kõigile, kes on sellega seotud või sellest mõjutatud, häid impulsse ja protsesse. Ebaterve suhe on selline suhe, mis kahjustab kedagi või toob mingitlaadi kannatust või õnnetust ühele osapoolele.

Kuidas saab ebatervet suhet päästa? Inimene kes rikub suhet, muudab oma mõtlemist või muudetakse suhte osapooli. Edukaid ja jätkusuutlikke suhteid saavad luua inimesed, kelle mõistus, väärtushinnangud ja tegutsemine on loomupäraselt harmoonilised.

Kui ütled, et mõni juht on edukas, sest ta oskab inimesi valida, oleks õigem öelda, et ta on edukas, sest ta oskab loomupäraselt kooskõlas olevaid inimesi ühendada. 

Veiko Huuse on meediaväljaande Fonte.News asutaja, elutreener, Looja

Veiko Huuse kohta loe rohkem:

veikohuuse.com

veikohuuse.ee

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.
Meri

Vaba maailm

Fonte.News on Eestimaal loodud rahvusvaheline uudiste avaldamise keskkond. Koos mõttekaaslastega üle maailma loome uue ühiskonna ja Fonte.News on uue ühiskonna info levitaja.

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“