Meil ei ole vaenlasi

Urmas Volmer

Seisame jätkuvalt rahumeelselt oma õiguste eest. Hirm ajab hirmujuttu, ja kes seda kuulama jääb, on kadunud. Süda aga teab, mis on õige. Aina olulisem on säilitada rahu ja säilitada julgus. Ka kodanikujulgus. Julgus elada ja hingata. Julgus olla Sina ise.
111 Jagamist
111
0
0

See on kõigest hirmutamistaktika. See näitab võimuladviku nõrkust, mitte jõudu. Selle taga on just nimelt võimupoliitikud Eestis, Euroopas, maailmas. Politseiriik ei tähenda mitte politsei omavoli, vaid riigivõimule allutatud politseiaparaati ning ka seda, et võimaliku omavoli vastu pole sul kaitset.

Eesti Entsüklopeedia: politseiriik – riik, kus elu korraldamisel ei tunnustata inimeste isiklikke õigusi, kus pole tagatisi politsei ega muude ametkondade omavoli vastu, riigiaparaat on tsentraliseeritud ja bürokraatlik ning inimeste eraelu on üksikasjaliselt reglementeeritud.

Tuleb osata näha pealispinnast läbi, märgata, et kurjategijad istuvad turvalistes kabinettides ja loodavad, et rahva viha pöördub nende asemel politseinike suunas, kes on oma vormides kõigile näha.

Ei lähe läbi, kullakesed. Me teame, kes on niiditõmbajad. Me teame, et politseivormi kannavad mehed ja naised, kelle rinnus tuksub samasugune süda ja kel on kodus pered, kes samamoodi vajavad kaitset võimu omavoli eest. Toompeal seistes möödunud päevad ning suhtlemine korravalvuritega on sellele teadmisele vaid kinnitust lisanud.

Jah, inimestel on ka negatiivseid kogemusi kokkupuutest politseijõududega. Just nüüd ongi viimane aeg sellest üle saada. Me kõik oleme kunagi kellelegi haiget teinud. Ma tean, et politsei ridades on palju neid, kes panevad oma relvad maha, kui neid peaks sunnitama astuma jõuga oma rahva vastu.

Ma väga palun mõista, kes on praeguse kriisi tegelikud tekitajad ning olla valmis võtma vastu politseinikke kui oma liitlasi, sest vastasel korral loome endile ise vaenlase juurde. Vaatame videos jäädvustatud olukorda. Oleks lühinägelik ja pealiskaudne arvata, et see on mundrimeeste endi otsus või südamesoov. Ei tohiks olla keeruline näha, kes valis just selle aja ja koha ning kellele allub politsei. Vahistamine oleks võidud teha kus iganes mujal ja muul ajal, aga valiti just Toompea. Et inimesed rohkem hirmu tunneksid. Ükski politseinik ei ole meie vaenlane. Ka meie hirmunud juhid valitsuses pole seda. Nad väärivad eelkõige kaastunnet ja meie abi, et oma hirmust üle saada ning hinges valitsevast segadusest vabaneda. Eelkõige aga vajavad nad armastust, kuna just nemad tunnevad sellest enim puudust.

Siin ütlen, et ka mina tunnen aeg-ajalt hirmu, aga ma oskan seda iseendas vastu võtta ega ole selle meelevallas. Mina valitsen hirmu, mitte vastupidi. Võin seda soovijatele õpetada. Lühidalt kokku võttes kõlab see nii: tunned hirmu? Tunne julgesti! Seega mind see vahejuhtum ei hirmuta. Seisame jätkuvalt rahumeelselt oma õiguste eest. Hirm ajab hirmujuttu, ja kes seda kuulama jääb, on kadunud. Süda aga teab, mis on õige.

Kas säärane hirmutamistaktika läheb läbi? Kui Sa nüüd tunned hirmu, siis tähendab, et taktika on olnud edukas. Aina olulisem on säilitada rahu ja säilitada julgus. Ka kodanikujulgus. Julgus elada ja hingata. Julgus olla Sina ise.

***

Allolevalt videojäädvustus Veiko Huuse vahistamisest 9. aprilli hommikul. Veiko on nüüdseks juba vaba ning varsti paneme Fontes üles ka Veiko pöördumise pärast politseimajas käiku ning politseinike valgustamist.

Hierba Preciosa video

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

111 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.
Meri

Vaba maailm

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.