Foto: Veiko Huuse

Vaba Eesti looja Veiko Huuse kõne Pronkssõduri juures 9. mail 2021

Veiko Huuse

Meie elu on täpselt selline, millised on meie mõtted, keskkond, toit ja vesi. Meis kõigis on olemas see jumal, kellesse uskuda, me kõik oleme loojad ja loome elu koos. Me saame vastu alati seda, mida teistele anname. Kui me jagame armastust ja andestust, oleme ausad enda ja teiste suhtes, on meie elu aus, õnnelik ja täis armastust. Jagage teistele ausust, armastust ja andestagem. Oleme tänulikud!
0 Jagamist
0
0

Armsad eestlased ja Eestimaa kodanikud!

Seisan täna pronkssõduri monumendi ees. Väga paljud ei pea seda monumenti vajalikuks. Aga paljudele on see olulise tähtsusega, mida tõestavad lillede kuhjad monumendi ees.

Ajaloost teame, et ükski poliitiline riikidevaheline liit, Venemaa okupatsiooni ajal ja Euroopa Liit, ei ole andnud inimestele vabadust. Aeg on sõlmida liit Eestimaa elanike vahel ja loome koos suveräänse isemajandava Eestimaa.

Käes on kevad. Kevad on looduse ärkamise aeg. See kevad on erinev varasematest. See kevad on tõe ja inimkonna ärkamise aeg. Kõik, mida inimene suudab oma peaga välja mõelda, see kõik on võimalik.

Mõelge selgeid ja tarku mõtteid, sest nii saabki olema.

Pronkssõdur on eestlase Enn Roosi loodud monument, see loodi vabaduse sümboliks ehk Võitja monumendiks

Mõelgem täna ja edaspidi nii, et see on meie kõigi jaoks Võitja monument.

See Pronkssõduri monument avati Tõnismäel 22. septembril 1947.

30. aprillil 2007 toodi Pronkssõdur siia Tallinna Kaitseväe Kalmistule. See monument on ajaloos toimunud sündmuste oluliseks sümboliks. Igaühel meist on mingid mälestused ja teadmised nendest sündmustest.

Kas meile on räägitud ajaloo kohta tõde? Miks olid ja on sõjad, konfliktid ning mis oli ja on nende kaugem eesmärk? Kes tegelikult olid ja on nende sõdade, konfliktide, maailma muutmise plaanide organiseerijad?

Teame seda, et paljud süütud inimesed kannatasid kellegi raha- ja võimuahnuse tõttu.

Teame ka seda, et me ei muuda mineviku sündmusi olematuks.

Teame seda, et ainult meie endi tegevusest ja vastutuse võtmisest sõltub meie elu ja tulevik. Kõige tähtsam on teha tarku otsuseid nüüd ja praegu, meie endi ja laste tuleviku nimel! Kõige tähtsam täna on koostöö, kommunikatsioon ja armastus.

Millist tulevikku sina soovid?

Meie elu on täpselt selline, millised on meie mõtted, keskkond, toit ja vesi. Meis kõigis on olemas see jumal, kellesse uskuda, me kõik oleme loojad ja loome elu koos. Me saame vastu alati seda, mida teistele anname. Kui me jagame armastust ja andestust, oleme ausad enda ja teiste suhtes, on meie elu aus, õnnelik ja täis armastust. Jagage teistele ausust, armastust ja andestagem. Oleme tänulikud.

Kõik mõtted, sõnad ja teod määravad täna meie oleviku ja tuleviku.

Palun mõelgem hetke vaikuses kõigile nendele inimestele, kes on kaotanud elu sõdades, konfliktides, nälja, vaesuse ja haiguste tõttu.

Nüüd mõelge vastupidises suunas, et meie elu on hirmudeta, haigusteta, sõdadeta, konfliktideta, vaesuseta, valedeta. Me elame õnnes ja armastuses harmoonilist elu. Selline on vaba elu Vabas Eestis.

Andesta endale ja teistele, ole aus enda ja teiste suhtes, armasta ennast ja teisi.

Me ei lase ajalool korduda ja kellelgi võtta ära meie vabadust raha- ja võimujanu tõttu. Eesti rahval oli, on ja jääb kõrgeim otsustusõigus! Otsustame nüüd teisiti ja nii, et vabadus, õnn ja armastus jääb igavesti meie maale!

Loogem koos, rahvusest, religioonist ja soost olenemata, õlg õla kõrval Vaba Eestit, vaba maailma!

Elagu sõprus, vendlus ja armastus. Elagu Vaba Eesti. Me kõik oleme võitjad!

Veiko Huuse kõne Pronkssõduri juures 09. mai 2021

Eelarvamuste, hirmude, rahvuste ja rahvaste lõhenemise aeg on läbi. Me oleme vabad inimesed ja meil on vabadus meenutada sündmusi, vabadus arvamust avaldada, vabadus elada nii, et austame rahvuste kultuure, tavasid, religiooni, kui need toetavad Eestimaa arengut, suveräänsust, terviklikkust ja selle maa elanike vabadust. Käes on kevad ja aeg on ühendada rahvused koostööle ühise esmärgi nimel – VABADUS.

Veiko Huuse on Vaba Eesti looja: vabaeesti.ee

Veiko Huuse kohta rohkem infot tema kodulehtedelt:
veikohuuse.com, veikohuuse.ee

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

0 Jagamist
Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.