Foto: jplenio

Intervjuu iseendaga

Katre Kuus

Uue ühiskondliku elukorralduse loomise kvaliteet sõltub otseselt sellest, kui sügavalt suudavad uut elu loovad inimesed ennast ise tervendada – nähes läbi iseendale valetamise kohad ning julgedes minna süvitsi vaatama ja transformeerima ka neid kõige pimedamaid nurki ja kihistusi oma hinges. Aus ja kartmatu töö enda varjukülgedega on uue ja parema elukorralduse loomise vältimatu eeldus. Avaldame siinkohal konstellööri ja terapeudi Katre Kuusi mõtiskluse sel teemal.
0 Jagamist
0
0

Miks ma pean oma minevikku tervendama?

Ei, sa ei pea! Kui sa esitad mulle küsimuse, miks su elus on just hetkel nii nagu on, siis tihti või peaaegu alati peitub vastus sinu minevikus ja nendes kohtades, kuhu sa pole veel vaadanud.

Ma olen ju andeks andnud ja aktsepteerinud ja andestanud, miks seda ikka veel vaja on?

Me libiseme tihti oma valukohtadest üle, tegelikult üldse sinna lähemalt vaatamata ja ammugi saamata taipamist, miks just tol hetkel juhtus nii, ehk see on enesepetmine ja pealiskaudsus.

Miks ma ise ei saa endas neid kohti avastada?

Sellepärast, et me oleme ise iseenda suhtes pimedad ja suudame endale rääkida musta valgeks ja vastupidi. Kui me saaksime ise vaadata sinna oma varjudesse ja pimedatesse nurkadesse, siis meil neid nurkasid ju poleks.

Kuidas ma üldse tean, et mul on nii-öelda siis mingi teema?

Kogu maailm on peegel. Kõik su sõbrad, kolleegid, kliendid, pereliikmed, ka juhuslikud inimesed tänavalt on peegel.

Kõik, mis sind veel täna vihastab, hirmutab, ärritab, kurvastab, need on sinu tervendamata kohad, kuhu tuleb vaadata.

Kas siis kontrollküsimus on see, et kas ma olen hetkel rahul ja õnnelik?

Sellega on ka nii ja naa. Kuna me suudame endale nii hästi valetada, siis läbi aegade olen ma kuulnud lugusid, et tead, ma olen nii õnnelik, kohe mitte midagi pole kurta, aga noh, eks ma igal õhtul ikka võtan selle ühe unerohu ja ühe Xanaxi ja muidu olen ma õnnelik.

Kas on ka olemas nii-öelda kiirtee, et kui ma kasutan seda tehnikat, siis ma saan kohe ja kiiresti oma traumadest terveks?

Olen nõus sellele inimesele maksma, kes ka mulle seda kiirteed näitaks.

Läbi oma kogemuse näen ma, et meie kõigi eluraamatutes on palju neid lehti, mida me oleme peatükkide kaupa kokku kleepinud, need on kohad, kuhu kuidagi vaadata ei tahaks.

Hetkel on konstellatsioon minu jaoks kõige parem ja puhtam ja tervendav meetod.

Kui meilt keegi lihtsalt midagi ära võtab, siis ei järgne teadlikkust ja nii-öelda fail jääb ikka avatuks. Kui fail on avatud, siis see endiselt mõjutab ja sealt tulevad ka kordused.

Kas töö iseendaga ka kunagi lõppeb?

Aus vastus on, et ma ei tea!

Näen seda, et ühel sinu jaoks olulisel teemal või sümptomil on väga mitu põhjust ja see on ladestunud kihtidena. Mida sügavam kiht, seda raskem see info on.

Kui suguvõsa ja selle elu teemad on tervendatud, siis on eelmiste elude failid meil ikka veel väga avatud ja mõjutavad samuti meie praegust elu.

On traumasid, mida tuleb vabastada mitmel tasandil. Hea on koos konstellatsiooniga kasutada helikausi teraapiat, MER-massaaži ja floatingut, sest tihti on vaja see ka kehatasandilt välja puhastada.

Teekond jätkub…

Konstellöör-terapeudi Katre Kuusi kontakt – https://www.facebook.com/katre.kuus

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Seotud artiklid

Kriis on võimalus muutusteks

Uue ühiskondliku elukorralduse loomise kvaliteet sõltub otseselt sellest, kui sügavalt suudavad uut elu loovad inimesed ennast ise tervendada – nähes läbi iseendale valetamise kohad ning julgedes minna süvitsi vaatama ja transformeerima ka neid kõige pimedamaid nurki ja kihistusi oma hinges. Aus ja kartmatu töö enda varjukülgedega on uue ja parema elukorralduse loomise vältimatu eeldus. Avaldame siinkohal konstellööri ja terapeudi Katre Kuusi mõtiskluse sel teemal.
Meri

Vaba maailm

Fonte.News on Eestimaal loodud rahvusvaheline uudiste avaldamise keskkond. Koos mõttekaaslastega üle maailma loome uue ühiskonna ja Fonte.News on uue ühiskonna info levitaja.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“

Ärkamine kaassõltuvusest

Kõik kuritegelikud režiimid ükskõik millisel mandril ükskõik millisel ajajärgul on saanud eksisteerida üksnes rahva vaikival heakskiidul. Kõik kõrvalekalded demokraatiast on saanud juhtuda kodanikujulguse nappuse tõttu. Me oleme mõistnud, et jättes reageerimata perevägivalla või lasteahistamise ilmingutele, aitame nendele nähtustele kaasa. Kuid kas me mõistame, et inimõigustest või põhiseadusest ülesõitmine on samasugune vägivald kui isiklikel piiridel tallumine, lihtsalt teises mastaabis? Me ei tolereeri vägivalda isikutasandil. Peatugem hetkeks ja tunnetagem, mis mehhanism see meie sees on, mis sunnib meid mööda vaatama valetamisest, manipulatsioonidest, ebaõiglusest, piiride ignoreerimisest, ükskõiksusest, hämamisest, gaslightingust, vähendamisest ja veel tuhandest muust vägivaldsest nähtusest, niipea kui see kõik väljub isikutasandilt ning liigub ühiskonnatasandile? Kas vägivald, mis on ametlikult heaks kiidetud, on vähem vägivald?

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.
Silvia Ilves, Meeli Lepson, Karmen Tellisaar, Saale Kareda

Kes aitab üles otsida südametunnistuse?

22. aprillil kõneles Veiko Huuse Keila-Joa lossis viimase paari nädala sündmustest Saale Kareda, Silvia Ilvese, Meeli Lepsoni ja Karmen Tellisaarega. Vabad ja julged eestlased seisid sel päeval juba 23ndat päeva Toompea lossi väljakul ja ootasid, millal valitsusjuhid hakkavad rahvaga suhtlema. Inimesed seisavad Toompeal oma vabaduse eest ja vabadust piiravate seaduste vastu.

Veiko Huuse pöördumine

Veiko Huuse: Jälgi protsesse nüüd ja lähipäevil. Avalikuks tuleb kogu tõde ja meie, vaba rahvas, juhime koos oma maad edasi! Me seisame iseenda, oma lähedaste ja kogu maailma rahvaste vabaduse eest. Meiega on kogu universumi valguserüütlid, inglid, šamaanid, elusad hinged. Valgus, vabadus ja armastus võidab alati. Meiega on loodusvägi, maavägi ja elusate hingede vägi. Me katame kogu maa valguse ja armastusega. Vaba Eesti Looja