Foto: Elizaveta Dushechkina

Julgus armastada – tagasitee hapra haavatava inimlikkuseni

Kristjan Puusild

Armastada kedagi, tähendab võtta ette pikk ja vaevaline tee projektsioonide, peegelduste, kompensatsioonide ja tingimuste tagusesse vastuvõttu ja kohalolusse, mis püsib ja kannab, mitte ei kuku kildudeks.
0 Jagamist
0
0

Armastuse teemal sõna võttes peab olema ettevaatlik, sest see puudutab meid kõiki. Igaühel on armastuse kohta mingit laadi kogemused, arusaamad, ettekujutused. Olen armastust palju uurinud, nii psühholoogia, kirjanduse kui filosoofia kaudu. Tänaseks on mul arusaam, et armastus koosneb nii paljudest komponentidest ning võib avalduda sellistes vormides, et on riskantne selle kohta luua üldistavaid väited. Mistahes väide armastuse kohta võib tekitada vastakaid tundeid, luua mõtteainet ja ka vaidlusi. Samas tekib ka võimalus mõista, ühenduda, kohtuda. Selle teksti eesmärk ei ole kuulutada tõde armastuse kohta ega ka mitte vaidlema hakata, vaid jagada enesereflektsiooni, mis võiks kõnetada ning seeläbi avada ruumi armastusega kohtumiseks eneses.

0 Jagamist
Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Ärkamine kaassõltuvusest

Kõik kuritegelikud režiimid ükskõik millisel mandril ükskõik millisel ajajärgul on saanud eksisteerida üksnes rahva vaikival heakskiidul. Kõik kõrvalekalded vabast ja harmoonilisest elukeskkonnast on saanud juhtuda kodanikujulguse nappuse tõttu.

Hinge ühinemine ja väljumine eraldatusest

HINGE ASPEKTIDE ÜHINEMINE, FRAKTAALIDE ÜLETAMINE. HINGELE on praegu kõige olulisem ühendada kõik aspektid/lõhestatud teadvuseosad iseendas. Hinge eesmärk on Tähe sünd. See algab nii, et kõigepealt hakkavad toimuma sisemised tuumaprotsessid ja luuakse Hinge KESE, kus polaarsused saavad ühendatud. See on ka Kõrgem Süda, mille ümber energia/maailm hakkab keerlema.

Ebatavaline dialoog “sarvilisega”

Ilmusid välja erinevad „valgust“ promovad gurud ja kanaldajad, heaolu lubavad poliitilised tegelased, kelles hiljem pettuti. Seejärel tegid ärganud inimesed valiku mõne teise väljapaistva tegelase kasuks, kelles hiljem taas pettuti. Sama mustrit üha korrati ja korrati... Miks? – tekkis ränduril küsimus.