Äriidee

Tarvi Kaasiku

Bilderfeller: Ma näen, et projekt „Viirus“ on laitmatult õnnestunud, kuid mõrad – nii palju mõrasid on tekkinud! Asi hakkab käest minema!
48 Jagamist
48
0
0

On aasta 1990. Suurpankur Bilderfeller on kõnelemas uuest äriideest noore ärimehe Jokkeriga.

Jokker: Sul oli huvi kujundada inimeste väärtused just selliseks, et nad sind ja su sõpru teeniksid. Mul on sulle asjakohane idee välja pakkuda.

Bilderfeller: On tõesti, see huvi on mul endiselt alles. Räägi lähemalt.

Jokker: Hästi. Kuna paljud inimesed vaatavad kodudes televiisorit, otsustasin seda meie huvides ära kasutada. Ma hakkan edastama läbi televiisori just sellist infot, mis paneb neid sinu tahtmise järgi käituma.

Bilderfeller: Sellisel juhul sa pead küll nad vareseks hirmutama!

Jokker: Saab tehtud! Mõtlen vastavad sündmused välja ning edastan seda tõena. Siis hirmule toetudes hakkavad nad sinult vastu võtma kõike, mis näiliselt vähendaks nende hirmu. Nii saab neisse sisendada uusi väärtusi… uut normaalsust. Just sellist normaalsust, nagu sina seda tahad.

Bilderfeller: Kuramuse pihta! Hea idee! Aga… see ei toimi. Sa tead, et selleks pead omama suurt vaatajaskonda ning eelkõige nende usaldust.

Jokker: Pole probleemi! See muidugi on pikem protsess ja nõuab suuri investeeringuid, kuid olen selle kõik läbi mõelnud.

Bilderfeller: Usaldus – see on üks hinnalisemaid eesmärke! Kuidas kavatsed selleni jõuda?

Jokker: Esmalt loon ühe kanali, mille kaudu siis hakkan edastama rahvale just sellist infot, mis neile meeldib. Loon ka mõned sellised tõsimeelsed uudised, mis kõnelevad sellest, mis maailmas toimub. Kujundan teemad just selliselt, et need näivad olevat olulised, kuid tegelikult on ebaolulised. Jätan need sinna olulisuse piiri peale, et inimesed saaksid igakord vahetult enne uudiseid mõelda: äkki täna tuleb midagi olulist. Tõeliselt olulised asjad jätan rääkimata ja selle, mis maailmas tegelikult toimub, jätan samuti uudistest välja. Aeg-ajalt usalduse teenimiseks viskan neile mõne kasuliku info ka, mida neil reaalselt vaja läheb ja mis reaalselt kasu toob, kuid 90% näidatavast saab olema lihtsalt nende aja suunamine ebaolulise suunas. Nii omandavad nad ka uue reaalsustaju, kus nad arvavad, et maailmas midagi suurt ei toimugi ning seejärel hakkavad võtma igavust ühe normaalse nähtusena.  

Bilderfeller: Kõlab ideaalselt! Kaua võtab aega selleks, et saaksid hakata edastama lausvalet tõe pähe?

Jokker: Umbes kümme aastat. Viis esimest aastat söödan neile sisse ainult neile meelepäraseid asju koostöös maailma juhtivate psühholoogidega. Nii saavutan suure vaatajaskonna. Järgmised viis aastat saavutan usalduse tipu, kuniks uudistes enam ei kahelda.

Bilderfeller: Tee see ära! Investeeringutes pole küsimustki, võimaldan sulle kõik vahendid eesmärgi saavutamiseks! Kas sinu projekt kannab ka mõnda nimetust?

Jokker: Jah, projekti nimi on „Meedia“.

15 aastat hiljem, 2015. aastal teevad suurpankur ja ärimees vahekokkuvõtte saavutatust. 

Bilderfeller: Hämmastav! See on tõesti hämmastav! Nad usuvad kõike! Absoluutselt kõike!

Jokker: No mis ma ütlesin! Paar päeva tagasi mõtlesin katseks välja ühe uudise Maa lähedalt mööduvast meteoriidist… Tulemuseks oli see, et ma lausa kümblesin selles üleilmses hirmuenergias! Mul on paari aasta jooksul tulemas ka ühe viiruse projekti teostamine – vot siis hakkab nalja saama! Küll näed! 2009. aasta katsetus juba kõneles sellest, et nad on suuremaks projektiks valmis. Naljaninad, tapsid gripihirmus süütud loomakesed ära.

Bilderfeller: Oled osav, tõesti. Tänu sinu projektile „Meedia“ kümbleb meie vereliin täielikus paradiisis, kus põnevus ei lõpe eal! Või kuidas kaitsega on? Kas „tulemüür“ toimib?

Jokker: Jah, toimib laitmatult! Kuna meediamaastikul on nii palju sebimist, erinevaid nägusid, erinevaid väljaandeid, ei pea rahvamass võimalikuks asjaolu, et kogu meediat juhivad mõned üksikud. On küll juhtumeid, kus mõned inimesed on selle asjaolu välja nuhkinud, kuid reageerisime kiirelt ja lasime meie meediasõpradel tembeldada nood hulluks, kõige efektiivsemaks sildiks osutus „vandenõuteoreetik“, mille töötasid välja meie juhtivad psühholoogid Luure Keskagentuurist.

Bilderfeller: Ideaalne… lihtsalt ideaalne!

On aasta 2021 ja aset leidis järjekordne kohtumine Bilderfelleri ja Jokkeri vahel…

Bilderfeller: Ma näen, et projekt „Viirus“ on laitmatult õnnestunud, kuid mõrad – nii palju mõrasid on tekkinud! Asi hakkab käest minema!

Jokker: Jah! Asi on segane mulle ka, ennekuulmatu! Usaldus meie meedia suhtes on langenud ning vaatajaid on 40% võrra vähem ja see üha enam jätkab langust! Meie uudisteankrud teevad küll ideaalselt nägu, justkui oleks neil endiselt palju vaatajaid, kuid see ei toimi! Langus on ikka kasvavas tempos! Ühtlasi üleüldine usaldus – see on mõrasid täis!

Bilderfeller: Mis on selle põhjuseks?

Jokker: Alternatiivmeedia. See kogub üha enam poolehoidu ja hävitab meie pinnase!

Bilderfeller: Kes on autor? Kes on projektijuht? Miks see meie meedia vaatajad enesele haarab?

Jokker: Paistab et tegu ei ole projektiga, kuna see võrsub erinevatelt pinnastelt. Enamasti igal erineval väljaandel erinev juht… Kuid seevastu sisu on enamjaolt ühesuunaline.

Bilderfeller: Kuidas see võimalik on? Mida nad edastavad? Kuidas saab suund sama olla, kui on erinevad juhid?

Jokker: Saab, sest enamus neist edastavad seda ühte…. Tõde. Ja seda tõde edastatakse erinevates vormides. Ja see tõde on saanud meile saatuslikuks!!! Saatsin sinna alternatiivmeedia maastikule küll erinevaid agente, kes sihilikult ajavad jama ja loovad kõigile silmnähtavat valet läbi naeruväärsete asjade, kuid see ei kanna vilja.

Bilderfeller: Ah sedasi… Kas see Marsile mineku idee on veel jõus muidu?

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

48 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.