Foto: Meel Paliale

Emma ja Silvia – vabad hinged kevadöös

Emma Johanna Lepasoo ja Silvia Ilves on noored andekad muusikud ja emad, neid seob tõe, valguse ja vabaduse armastus. Ühel maagilisel kevadööl salvestasid nad laulust “Taas ärkamise aeg” uue akustilise live-versiooni.
41 Jagamist
41
0
0

Meel Paliale video

Loomingut tulvil kevadöös kohtusid kaks noort naist Emma Johanna Lepasoo ja Silvia Ilves, keda seob nii mõndagi, kuigi nad tunnevad teineteist vaevu mõni nädal. Äsja salvestati koos uut versiooni Emma laulust “Taas ärkamise aeg”, mille akustiline live-duo versioon jõudis kuulajateni muusikavideona eile. Kauni tšellopartii kirjutas helilooja Karl Tipp. Emma ütleb Silvia kohta nii: “Tal on ürgne anne ja meeletult hea õppimisvõime. Üsna vähese ajaga omandas ta värske partii ja esitas seda suurepäraselt südaööle läheneval kellaajal Nelipühi kiriku saalis, millest sai paariks tunniks põnev pop-up stuudio. Silvia särav isiksus lisab minu laulule uue põneva tasandi. Ootan ka ise huviga tulemust, mille Lev Urbel meile kokku aitab küpsetada.” Silvia lisab omalt poolt: “Me tunneme Emmaga teineteist alles lühikest aega. Leidsime kiiresti ühise keele nii Toompea meeleavaldusel osaledes, kui ka lihtsalt kui kaks lapsehoolduspuhkusel olevat tudengit, kes püüdlevad läbi raskuste kraadi omandamise suunas. Emma looming puudutas mind ja olin kohe nõus panustama.”

Noored ja säravad – Emma Johanna Lepasoo ja Silvia Ilves. Meel Paliale foto

“Taas ärkamise aeg” kunstiline teostus
Muusika: Emma Johanna Lepasoo
Sõnad: R. Vilu/ E. J. Lepasoo
Tšello: Silvia Ilves ​
Video: Meel Paliale
Live heli salvestus, mix ja master: Lev Urbel
Tšello arranžeering: Karl Tipp

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

41 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.
Meri

Vaba maailm

Oleme loonud rahvusvahelise keskkonna Fonte.News, et koos mõttekaaslastega üle maailma luua ja hoida visiooni inimest ja loodust väärtustava ühiskonna rajamise võimalikkusest. Rahu ja enda keskmes hoidmine keset mistahes turbulentse on ainus viis, kuidas tulla välja maailma haaranud kaosest. Me oleme loova väe kehastused siin maistel radadel ning suudame üheskoos luua senisest kõrgemat ühiskondlikku reaalsust.

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.