Foto: Illustratiivne "Intervjuu Saatanaga"

Intervjuu Saatanaga tema pensionile jäämise eelõhtul

Revo Jaansoo

Selles loos on läbi satiiri hästi välja toodud tänapäeva maailma tegelike kujundajate mõtted ja plaanid.
0 Shares
0
0

Ta ei vaadanud üldse nii, nagu olin oodanud. Läbisin vaikse toa ja leidsin eest portreteeritud vanema härrasmehe, kes oli laitmatult ja üsna formaalselt riides – peenelt kedratud villane mereväe sinine ülikond, veidi heledam sinine lips, tärklisega krae ja kätised. Ta tundus üsna mugav ja pöördus lahkelt. Ta naeratas, kui ma edasi liikusin.

Sa tundud üllatunud, nurrus ta. Tema hääl oli kõrvadel kerge. „Sa ei oodanud sarvi ja saba, eks,” muigas ta.

0 Shares
You May Also Like

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?

Ärkamine kaassõltuvusest

Kõik kuritegelikud režiimid ükskõik millisel mandril ükskõik millisel ajajärgul on saanud eksisteerida üksnes rahva vaikival heakskiidul. Kõik kõrvalekalded vabast ja harmoonilisest elukeskkonnast on saanud juhtuda kodanikujulguse nappuse tõttu.