Foto: Ashot Jegikjan

Kaheksa inimest liftis

Ashot Jegikjan

Pärast liftitöötaja ja tema ämma kadumist, kadus liftist ka hunt ja tema hääl. Vabaduselaul joob pargis allikavett ja tantsib.
14 Jagamist
14
0
0

Ashot Jegikjan on Armeenias sündinud ja viimased 36 aastat Eestis elav kunstnik, kirjanik, luuletaja. Talle meeldib ühiskonnas toimuvaid protsesse kirjeldada omamoodi humoorikalt. Avaldame siin tema ühe loo tänastest sündmustest maailmas.

Kaheksa inimest liftis

Lifti siseneb 8 inimest ja seal lifti töötaja ütleb neile: “Tere. Selles liftis on kuri hunt! Selle hundi hammustus on surmav! Paljud selle maja elanikud on selle hundi hammustuse tõttu raskes seisundis haiglates. Hukkus 16 inimest… Liftis peate kandma metallriietust, mille leiate lifti kapist. See on tervishoiuministri ja kaitseministri määrus. Lugege seinalt ministri määrust.”

8 inimest, kes lifti sisenesid, ehmuvad seda kuuldes… Nad vaatavad hirmunult ümberringi, kuid ei näe liftis ühtegi hunti. Neli rumalat inimest kaheksast kannavad hirmust ja ministri korraldusel rauast riideid ning neli arukat inimest mitte, öeldes, et hunt liftis on väljamõeldud paanika ja pettus.

Mõned selle maja elanikud väidavad, et selles liftis hammustas neid marutaudis hunt. Ja mõned ütlevad, et kuulsid lifti juures hundi häält. Selle maja elanikud said peagi igal hommikul maja sissepääsu juures tahvlilt lugeda numbreid: hammustatute arv ja hukkunute arv.
Pool aastat hiljem annavad tervishoiuminister ja kaitseminister määruse kõigile selle maja elanikele, et nad saaksid haiglas süsti teha liftis oleva kurja hundi hammustuse vastu. Enamik selle maja elanikke ei olnud nõus lifti hundi hammustuse vastu mõttetut süsti tegema, sest olid täiesti kindlad, et liftis hunti ei ole. Üks kunstnik sellest majast ütles naabritele: “Lifti -hunt on vaid sõna mis voolab lifti töötaja suust. Liftis hunti materiaalselt ei eksisteeri. On olemas armastus….hunti pole olemas.”

Kuu aega hiljem hakkasid liftitöötaja ja tema ämm mitte lubama majaelanikel ilma süstita lifti, lennukeid, kino ja sokipoode kasutada. Süstimata majaelanikud olid sunnitud minema oma korteritesse ja korteritest alla maja trepist. See uus liikumis stiil mõjus nende tervisele väga hästi: nad kaotasid kaalu, muutusid saledaks, nende immuunsüsteem tugevnes ja nad hakkasid tundma end palju paremini kui varem. Neid vaadates lõpetasid süstitud inimesed ka lifti kasutamise. Seda märganud Brasiilia õiguskantsler rõõmust sõi jõe sillale ehitatud suvilas korraga 12 pirni ja jõi Armeenia konjakit, sõi ka juustu.

Inimesed räägivad, et sama aasta sügisel läksid liftitöötaja ja tema ämm tihedasse, pimedasse metsa, kus hundid elavad, seeni korjama ega tulnud enam tagasi…
Pärast liftitöötaja ja tema ämma kadumist kadus liftist ka hunt ja tema hääl.
Vabaduselaul joob pargis allikavett ja tantsib.
Elu on ilus 🙂

Ashot Jegikjan
18.08.2021

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

14 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Äriidee

Bilderfeller: Ma näen, et projekt „Viirus“ on laitmatult õnnestunud, kuid mõrad – nii palju mõrasid on tekkinud! Asi hakkab käest minema!

Tähendusrändaja tähelepanek

Me läheme üle uuele operatsioonisüsteemile inimteadvuses. Inimkond on iseseisvumise eas. Sest meie ratsionaalne mõistus on jõudnud oma tarkuse teel nähtamatusse. Me oleme mõõtkavas, kus teised ei saa enam aidata nii nagu enne. Kus teised saavad aidata üksnes sinnani, kus lõpeb nähtav plaan, kus laps laseb lahti vanema käest, laev laseb lahti oma ankruköied, inimene on silmitsi oma seletamatu eluandva ja valet ohustava olemusega.

Meie olemuseks on vabadus

Meie olemuseks on vabadus. Meie aroomiks on rahu ja rõõm, tarkus, vaikus ja armastus. Tule Sinagi meiega koos kolmapäeval, 7. aprillil, Toompeale rõõmu ja armastust tooma ning Eestit vabaks laulma! Lauluringid orienteeruvalt kell 12 ja kell 13. Oled südamest oodatud looma meiega koos kõrgemat reaalsust!

Taas ärkamise aeg

Kallis Eesti rahvas virgu, aja ennast lõpuks sirgu! Ilmunud on uus eestikeelne ja -meelne laul “Taas ärkamise aeg”, mis on pühendatud kõigile, kes armastavad vabadust. Emma Johanna Lepasoo esitatud lugu on sündinud praeguste keeruliste ja segaste aegade vahetu peegeldusena.

Ärkame üles!

Rahvas ei jää vait ega lähe ära. Eesti rahva seast tõusevad esile üha uued ja uued tugevad mehed ja naised, et väljendada tõde, et seista iseenda, oma lähedaste ja terve rahva säilimise ja inimõiguste eest.