Vabadus

Belinda Tiina

Vabadus on vabadus oma madalamast meeletegevusest, kes sinu elu juhib. Meel ei ole halb ega vale, aga egomeel on väga piiratud. Tema uskumused on tema vanglaks.
62 Jagamist
62
0
0

Väline maailm luuakse läbi sisemise maailma. Enne on alati seespool ja siis see saab väliseks. Seetõttu vabadus ei saa olla väliste tingimuste muutmine selliseks, nagu sina tahad. See ei sõltu sellest, kas keegi teeb midagi nii, nagu sulle meeldib ja sina tahad. See ei ole üldse väline asi, vaid sisemine asi. Vabadus on vabadus oma madalamast meeletegevusest, kes sinu elu juhib. Meel ei ole halb ega vale, aga egomeel on väga piiratud. Tema uskumused on tema vanglaks.

Vabadus algab sellest, et sa teadvustad iseennast. Sa suudad ennast kõrvalt vaadata. Millega see inimene, kelleks ennast pead, tegeleb igapäevaselt? Mida ta usub? Mis on see, mida ta loeb, kuulab ja vaatab? Mida ta toetab oma energiaga? Vaata iseennast teise inimese pilgu läbi. Kas see on meeldiv inimene? Kas ta on teistele eeskujuks vaimsel teel? Kas ta lubab teisel olla ja teha oma valikuid ilma õpetamata ja kritiseerimata? Või kas ta mõistab hukka, kritiseerib ja näitab kõikidele, kus nad eksivad? Kuidas tema eluvool puudutab neid inimesi, kellega ta kokku puutub?

Kui õpid ennast kõrvalt vaatama täiesti ausalt, alles siis teed esimese sammu oma vabaduse suunas. Niikaua, kuni sa ei tunnista endas olevaid blokke ja näitad näpuga teisele, ei ole sa teinud esimest sammu oma vabaduse suunas.

Vabadus ei tähenda olla ülivaimne ja teada kõiki vaimseid teooriaid. See ei tähenda üleolekut. Vabadus on siis, kui see kõik jätab sind täiesti neutraalseks. Kuigi tahtsin alguses öelda – külmaks –, siis see pole täiesti õige, kuigi teekonna alguses sulle nii tundub. Sind lihtsalt ei huvita enam olla ülivaimne ja teistest mingis mõttes parem. Sa lased ennast täiesti lõdvaks ja lihtsalt oled. Sul on ükskõik, mida keegi mõtleb või sinust tahab. Pole vaja ennast välja vabandada ega õigustada. Ja elu võib lihtsalt olla ja voolata.

Niikaua kuni elad egomeele programmides ehk oma madalamas meeles, elad sa reaktsioonides. Sa vaatad midagi TVs ja lähed närvi. Sa ei suuda sellega leppida. Kuidas nad küll võivad nii teha? Või hakkad sa teisele õpetama oma teadmisi, mida sa ise kusagilt õppisid või kuulsid, pidades seda ainuõigeks, aga sa pole veel loonud isegi ühendust oma Hingega. Sa kordad ainult seda, mida kuulsid.

Vaba ei ole sa ka siis, kui teised inimesed mõjutavad sind ja panevad sind end halvasti tundma. Kas ema suudab sind alati endast välja viia? Kas sinu partner ei tee nii, nagu sa ootad? Kus on siis sellistes olukordades tegelikult lahendus? Esimene samm: OLE VAIKUSES. Teine samm: LUBA OLLA. Kolmas samm: ÄRA TEE KOGU AEG LÕPLIKKE JÄRELDUSI. Seda me oleme teinud terve elu. Otsustanud ühe hetke sündmuse ajel, millega on lõplikult tegu. Unustades, et inimese vaade on väga piiratud. Sündmused mängivad end välja ajas ja alles hiljem saad sa teada, milleks mingi asi vajalik oli. Aga meil pole püsivust ega aega. Kogu aeg on vaja tormata, joosta, otsida. On palju neid kes aina otsivad vastuseid sellele, mis toimub ja mis tulemas on. Nad loevad kõiki kättesaadavaid allikaid ja ikka tunnevad end rahulolematuna. Ja siis sa käid ja su peas toimub analüüs ja võrdlemine, mida keegi rääkis ja sa mõtled, kus on siis tõde. Aga samal ajal on sinu tõde sinu sees ja ootab, et sa välise jooksmise lõpetaksid ja sissepoole pöörduksid. See on nii sellepärast, et sa peaksid liikuma sissepoole, mitte kogu aeg väljast otsima. Küsima iseendalt, mitte teistelt. Sinu sees on kõik teadmised.  

Sinul on intuitsioon ja sisemine tunnetus, mis hakkab kõnelema alles siis, kui sa seda kuulama hakkad. Kui palju sa tõepoolest tahad vabaks saada? Kui palju tahad endalt eemaldada neid blokke, mis on sind kinni müürinud teatud tasandile, kust sa edasi ei saa liikuda? Kui palju sa sellega tegeled? Või otsid sa süüdlasi väljastpoolt ja tegeled võitlusega selle kõige vastu, mis sulle ei meeldi?

Vabadus tähendab seda, et sa muudad energiaväljasid enda ümber rahulikuks, kuni torm ja lainetused vaibuvad. Isegi välise tormi ajal saad sa olla tormisilmas, keskmes ja jääda rahusse. Sa tead, et kõik möödub ja kõik muutub. Sa vaatled ja kui midagi ilmub, mis sulle ei meeldi, siis kuulad ennast, vaatled ja lased minna kõigel, mis sinu sisemist rahu takistavad.

Sa ei hoia kinni ühestki inimesest, sest sa mõistad sügavamal tasandil, et see on täiesti mõttetu tegevus. Need, kes peavad minema, lähevad nagunii. Ja need, kes tulevad, need tulevad. Aga sinu vabadus ei sõltu sellest, kes su ümber on. Kui oled loonud ühenduse oma Keskme/Südamega, siis saad iga kord, kui lainetus hakkab tekkima, minna kohe sinna ja olla taas ühenduses ja neutraalsuses.  

Sul pole vaja oma energiat anda asjadele, mis sind reageerima panevad. Samuti pole sul vaja käia ja otsida ja korda luua. Sul pole vaja iga päev vaadata uudiseid igast kanalist, et teada, mis just praegu toimub. Sa tõmbad oma energia sealt välja ja vabastad selle iseenda väljast ja siis saavad olukorrad hakata muutuma. Sina ise oled see, kes seda kõike enda küljes kinni hoiab. See, mida sa vihkad ja ei salli ja mis sind närvi ajab, on liimitud su külge. Sina oled see, kes peab selle endast vabastama. Kui oled teinud selle esmase töö iseendaga, alles siis hakkavad ka sündmused muutuma.

Vabadus tähendab ka vabadust mobiiltelefonist, arvutist, TVst jne. Sa võid täiesti rahulikult ennast sellest välja tõmmata iga hetk, kui sa seda tahad. Sa ei pea kõike lugema ja kõike teadma. Sa valid ka seda, mida ja keda sa kuulad ja kes aitab sind tõeliselt sisemiselt muutuda. Sest see on ainus tee, mis viib sind ka sisemise vabaduseni.

Vabaduses elamine tähendab aeglast ja väga vaikset elu. Selles puudub tormamine, kogu aeg telefoniga rääkimine, pidev uudiste kuulamine. See on sügav sisemine rahu ja ühenduses olemine oma Tuumaga/SÜDAMEGA. Süda juhib sind, see on nüüd sinu GPS. Sa tead seda absoluutselt sada protsenti, et kõik, mis sinu ellu tulema peab kõrgemal tasandil, see ka tuleb. Kõik inimesed, kellega sa kohtuma pead, nendega sa ka kohtud. Sa ei otsi ega tõmble kogu aeg, et midagi saada. Sa oled sellest vaba.  

Vabadus tähendab ka teadvustada, kui midagi veel mõtetesse tuleb ja hakkab sind eksitama või kõrvale tõmbama. Kui sa elad vaikuses, siis näed seda kohe ja lased sel minna, sest näed, millega on tegemist.

Varem juhtis su elu madalam egomeel. Ta ütles sulle kogu aeg, mida teha. Ta ei lasknud sul hetkegi puhata, sa pidid kogu aeg midagi tegema ja kuhugi minema. Muidu jääd veel äkki millestki ilma. Ja sa pidid kontrollima kõike ja kõiki. Vabana sa lased sellel võltskontrollil minna. Ja sa lased minna kõigil neil, kes tahavad su elust lahkuda.

Vabana sa tead, et elu on täielikult õiglane ja igaüks saab seda, mida ta endast välja annab. Sa oled seda oma elus näinud ja tead, et nii on see alati. Sina ei pea olema kättemaksja ja näpuga näitaja ja sa ei saagi see olla, sest sa ei näe teiste sisse. Nii kui su näpp kellelegi suunama hakkab, pööra ots ringi ja vaata endasse. Alguses on vaja olla väga tähelepanelik ja aus iseenda suhtes ja vaadelda ennast kõrvalt iga hetk. Hiljem see muutub üha kergemaks ja sa näed oma sisemisi ajendeid kohe. Kuni neid enam üles ei kerki. Sa saad vabaks.

Vabaks oma madalamast egomeelest, kes sind köidikutes hoidis läbi uskumuste, kriitika, rahulolematuse, kontrolli, hirmu. Iga kord, kui tunned, et oled ohver, oled sa köidikutes, sest sinus on mingi uskumus, mis on võtnud sinult võimu ja jõu ja ka sisemise vabaduse. Sinul on valik vabaneda kõikidest piiravatest uskumustest. Sa ei pea teiste uskumusi üle võtma.  

EI OLE ÕIGET EGA VALET. KÕIK LIHTSALT ON.

SINA LIIGU SINNA, MIS SINUGA RESONEERUB.

AUSTA KÕIKE JA OLE TÄNULIK.

JAGA JA ANNA JA SULLE ANTAKSE.

TÄNA JA ELU TEEB SULLE ÜHA UUSI KINGITUSI.

OLE VAIKUSES JA KUULA OMA SISEMISI SOSISTUSI.

OLE RAHUS JA SINU INTUITSIOON KÕNELEB.

Armastusega.

Belinda Tiina tekst ilmus esmalt FB-lehel Kohalolu

62 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.
Meri

Vaba maailm

Fonte.News on Eestimaal loodud rahvusvaheline uudiste avaldamise keskkond. Koos mõttekaaslastega üle maailma loome uue ühiskonna ja Fonte.News on uue ühiskonna info levitaja.

Hingamislaulupidu kui galaktiline sündmus

Hingamislaulupeo looja Heiki Tomson: „Kui igaüks hingab oma hinge hingamist, siis sügavus, millega on võimalik kõike muuta, nii isiklikus plaanis kui rahvuse plaanis kui ka võib-olla kogu inimkonna jaoks – selle potentsiaal on tohutu!“

Ärkamine kaassõltuvusest

Kõik kuritegelikud režiimid ükskõik millisel mandril ükskõik millisel ajajärgul on saanud eksisteerida üksnes rahva vaikival heakskiidul. Kõik kõrvalekalded demokraatiast on saanud juhtuda kodanikujulguse nappuse tõttu. Me oleme mõistnud, et jättes reageerimata perevägivalla või lasteahistamise ilmingutele, aitame nendele nähtustele kaasa. Kuid kas me mõistame, et inimõigustest või põhiseadusest ülesõitmine on samasugune vägivald kui isiklikel piiridel tallumine, lihtsalt teises mastaabis? Me ei tolereeri vägivalda isikutasandil. Peatugem hetkeks ja tunnetagem, mis mehhanism see meie sees on, mis sunnib meid mööda vaatama valetamisest, manipulatsioonidest, ebaõiglusest, piiride ignoreerimisest, ükskõiksusest, hämamisest, gaslightingust, vähendamisest ja veel tuhandest muust vägivaldsest nähtusest, niipea kui see kõik väljub isikutasandilt ning liigub ühiskonnatasandile? Kas vägivald, mis on ametlikult heaks kiidetud, on vähem vägivald?

Mis on Sinu jaoks püha?

Väljaande Fonte.News looja Veiko Huuse intervjueerib muusikut ja teadmameest Tarmo Urbi. Intervjuus räägitakse tervisest, loodusest, hingest, vaimust, needusest, poliitikast, eestlaste päritolust, Eestimaa saatusest ja idiootidest.