Foto: Ashot Jegikjan

Väike planeet

Ashot Jegikjan

Keset pöördelisi muutusi maailmas on oluline hoida usku inimlikku headusse ja tervesse mõistusse. Tutvusime armeenlasest Tallinna maalikunstniku Ashot Jegikjaniga aprillis Toompea meeleavaldustel ning avaldame siinkohal tema väikese mõistujutu. Endast pajatab muusiku haridusega kunstnik nii: „Elan Eestis juba 36 aastat. Eestimaa on mulle väga armas. Kunstnikul on hea elada seal, kus ta saab luua ja jagada oma kunstilist sõnumit teistega. Tavaliselt ma maalin seda, mida vaatan ka ise. Ma maalin nagu hingan. Ma hingan nagu Sinagi. Elu on targem kui mina. Ja see on hea. Oo jaa! Elu on see, mis on, ja see lummab mind. Enne veel, kui jõuad aru saada, kuidas käituda tuleb – on elu möödas. Elan nagu oskan. Maalin nagu maalin. Olen õnnelik, et olen kunstnik. Ja see ongi tõelus. Ja see ongi rõõm!“
0 Jagamist
0
0

Ühel päeval 2021. aasta jaanuari alguses otsustasid Tšehhi Vabariigi President ja välisminister lennata kuuma õhupalliga. Kui nad olid pilvede kohal juba piisavalt kõrgel, haaras mingi ootamatu oranž tuul neist kinni ja tõstis veelgi kõrgemale. Järsku viis see oranž tuul nad väikesele planeedile. Planeet oli Tšehhi suurune ja selle nimi oli Väike Tšehhi.

Presidendi ja ministri üllatuseks rääkisid selle planeedi inimesed tšehhi keelt. Sama tšehhi keel nagu Tšehhi Vabariigis, ainsa erinevusega, et selle planeedi elanikud nimetasid leiba juustuks ja juustu leivaks.

Neile öeldi, et umbes 400 aastat tagasi lendasid neli tšehhi perekonda kogemata asustamata planeedile ja nendest sai alguse terve rahvas ning nüüd elab see rahvas õnnelikku elu!

Tšehhi Vabariigi President ütles omalt poolt planeedi elanikele, et praegu, alates 2020. aastast, möllab planeedil Maa kohutav viirus nimega koroona. Seda nime kuuldes hakkasid Väikese Tšehhi planeedi asukad valjult ja lõbusalt naerma!
“Mis siin naljakat on?…”, küsis President üllatunult.  
Selle planeedi suurim mõttetark selgitas olukorda: “Tõsi on see, et kümme aastat tagasi ilmus meie planeedile see idiootne võltsviirus, mida nimetatakse koroonaks. Alguses olime kõik selle viiruse ees hirmul, segaduses ja paanikas. Enamik elanikke hakkas kandma maske, pesema kauplustes alkoholiga käsi, hoidma kahe meetri kaugusele, arstid hakkasid tegema viiruseteste, arreteerisid inimesi nende kodus, hakkasid leiutama ohtlikke vaktsiine. Iga tund räägiti raadios, televisioonis, meedias mõttetutest numbritest nagu olümpiamängudel ja tundus, et inimesed läksid hulluks. Ja see jama kestis peaaegu aasta.  

Jumal tänatud, et meie planeedil oli üks piiskop nimega Beniamis, kes sukeldus vaimse maailma sügavusse, meie Issanda Kristuse Uude Testamenti ja sealt sai teada, kuidas seda viirust täielikult ja lõplikult võita. Piiskop selgitas, et ainus ja tõhus viirusest vabanemise strateegia on selle täielik ignoreerimine ja eitamine. Peame julgelt astuma ususammu. See nõuab toiminguid, mis tunduvad olevat loogika vastased. See tähendab, et teha pole vaja absoluutselt midagi – peame täielikult loobuma kõikidest kaitsemeetmetest. Nagu ütles Catherine Austin Fitts: „Lõpetame surma pärast muretsemine! Parem mõtleme, kas oleme vabad.” Viirus on üksnes sõna meedias. Viirus ei ole mateeria – ei aatomite ega molekulide kujul. Viirus on sõna. Selle viiruse vastu pole vaja midagi ette võtta ja see kaob koheselt meie planeedilt. Sellele viirusele ei tohiks reageerida. Elada tuleks nii, nagu elati kaks aastat tagasi, kui polnud veel viirusest midagi kuuldud. Ei mingeid maske, ei viiruseteste, ei vaktsiine, ei numbreid ega viirusevastaseid meetmeid. Ja siis kaob viirus koheselt meie planeedilt! 
Armastage üksteist!
Me tegime seda ja viirus kadus justkui nõiaväel – see kadus meie planeedilt kohe!

Kuu aega hiljem naasid Tšehhi Vabariigi President ja välisminister oranži tuule abil, maandudes Praha lähedal asuvale põllule. Küsimusele „Millise tuulega te tulite?“ vastasid nad: “Oranži!”

Presidendi ja ministri saabumise auks planeedile Maa korraldati Prahas pressikonverents, mille käigus kinkisid baleriinid ja lapsed neile rohkelt oranže heinamaalilli. Pressikonverentsil edastasid President ja minister rahvale Väikese Tšehhi planeedi piiskopi Beniamise meetodi, millega on võimalik viirusest täielikult vabaneda. Tšehhi Vabariik võttis selle meetodi kasutusele samal õhtul. Järgmisel päeval kadus viirus riigist täielikult. Kohe pärast seda võttis terve planeet Tšehhi Vabariigist eeskuju ja see rumal viirus kadus ka meie planeedilt täielikult.
Kuuldavasti lõi välisminister esimest korda elus laulu nimega “Oranž tuul” ja esitab seda erinevate riikide ministeeriumides.
Tšehhi President meenutas, et pärast pressikonverentsi läks ta valitsuse puhvetisse, istus laua taha ja palus juustutükki, kuid talle toodi tükk leiba.


                                      ***

Piiskop Beniamise kiri meie planeedile
Usaldage armastuse Isandat. Kui Armastus ja Mõistus oleksid meie planeedi juhid, võtaksid nad kohe vastu seaduse “Terves maailmas on viiruse testimine keelatud!”

See on AINUS viis, AINUS strateegia, kuidas viirusest täielikult vabaneda.

See on AINUS väljapääs viiruse maagiast.

KUI ARSTID JA MEDITSIINITÖÖTAJAD EI TEE ENAM VIIRUSETESTI, KAOB SEE VIIRUS KOHE MEIE PLANEEDILT.

Armastuse ja rõõmu nimel
                             _____________________

Ashot Jegikjan and music flows like river, 2017, õli.

Ashot Jegikjan (s 1955 Armeenias Jerevanis) on alates 1985. aastast tegutsenud vabakutselise kunstnikuna Eestis ning esinenud regulaarselt isiku- ja grupinäitustega. Ta on illustreerinud ja kirjutanud raamatuid (“Kirjad Hamletile” 1994; “Kirjad Viinist” 1999) ning jutte ajakirjadele Vikerkaar, Sirp, Tallinn jt. 1997. aastast on Ashot Jegikjan Eesti Kunstnike Liidu liige. Ta on ühtlasi ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Ashot Jegikjanil on muusikaline kõrgharidus, mille ta omandas 1973-1978 Jerevani Muusikaakadeemias. Pärast lõpetamist töötas ta kaheksa aastat Armeenia Raadio ja Televisiooni Sümfooniaorkestris löökriistamängijana.

Kunstnikuna on Jegikjan end tutvustanud mummuistina. Selgituseks on kunstnik öelnud: “Tihti küsitakse minult, mida tähendab mummuism. Sellele küsimusele võib vastata nii: sõna “mummuism” tuleb eestikeelsest sõnast “mumm”; mummud on ringid, on inspiratsiooni ümmargused lained, ümmargused asjad… sfäärid, muusikanoodid. Mummuism on lainel olemine.”

Vt ka: http://ashotjegikjan.blogspot.com/

Artikli päises Ashot Jegikjani maal “See, mida sa armastad, saab täiuslikuks”, mummuism, 2019, õli.

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

0 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Aeg ülendada üksteist vabadusse ja usaldusse

Läbime intensiivset inimeseksolemise kõiki tasandeid transformeerivat ajajärku ning vajame selle käigus sügavat käimasolevate protsesside mõistmist nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Arusaamist ruumimõõtme avardumise vajalikkusest ning sellega kaasnevast vastutusest ja uue, kõrgema teadlikkusega maailma loomise võimalikkusest. Kui väline maailm tekitab ahistatuse tunnet, on see impulsiks liikuda veelgi sügavamale, et avada omaenda potentsiaali senisest avaramas mõõtkavas. Tiina Varatalu tekstid on sel teekonnal inspireerivad suunanäitajad: "Inimteadvus avardub uude plaani ja see, mis enne ajas endast välja, lämmatas, tühistas, on suuremas kontekstis hõlmatav, lahenev."

Kriis on võimalus muutusteks

Keset pöördelisi muutusi maailmas on oluline hoida usku inimlikku headusse ja tervesse mõistusse. Tutvusime armeenlasest Tallinna maalikunstniku Ashot Jegikjaniga aprillis Toompea meeleavaldustel ning avaldame siinkohal tema väikese mõistujutu. Endast pajatab muusiku haridusega kunstnik nii: „Elan Eestis juba 36 aastat. Eestimaa on mulle väga armas. Kunstnikul on hea elada seal, kus ta saab luua ja jagada oma kunstilist sõnumit teistega. Tavaliselt ma maalin seda, mida vaatan ka ise. Ma maalin nagu hingan. Ma hingan nagu Sinagi. Elu on targem kui mina. Ja see on hea. Oo jaa! Elu on see, mis on, ja see lummab mind. Enne veel, kui jõuad aru saada, kuidas käituda tuleb – on elu möödas. Elan nagu oskan. Maalin nagu maalin. Olen õnnelik, et olen kunstnik. Ja see ongi tõelus. Ja see ongi rõõm!“

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.