Foto: Toomas Altnurme

Eesti kunstikuu Abu Dhabis

Toomas Altnurme

Selle aasta novembris toimub 2. Eesti kunstikuu Abu Dhabis, Araabia Ühendemiraatides. Korraldaja kunstnik Toomas Altnurme.
18 Jagamist
18
0
0

Eesti kunstikuu Abu Dhabis 2

Estonia art month exhibition 25 November – 8 December 2021

Selle aasta novembris toimub 2. Eesti kunstikuu Abu Dhabis, Araabia Ühendemiraatides. Sellest võtavad osa kunstnikud Toomas Kuusing, Kerttu Siplane, Einar Vene, Hannes Võrno, Katrin Karu, Raivo Kelomees, muusik Emma Johanna Lepasoo ja kunstikuu korraldaja kunstnik Toomas Altnurme. Esimene Eesti Kunstikuu Abu Dhabis toimus viis aastat tagasi. Kunstikuu toimub koostöös Abu Dhabi Art Hub’iga. Seekord ollakse Al Khateem’i kunstiresidentsis, mis paikneb Abu Dhabi ja Al Aini linnade vahel kõrbes.

Nagu ka 2016. aastal, korraldatakse kunstikuu lõppedes näitus, seekord Abu Dhabis ArtHub Galeriis. Kuigi Art Hub ootab suhestumist kohaliku kultuuri ja loodusega, on kunstnikud oma tegevuses vabad. Esmapilgul on kõrb „igav liiv ja tühi väli“, kuid maastiku mitmekesisus ja muutlikkus on tuntav ka seal. Eesti kunstnikud on valmis seda kogema. Avatud on Dubai EXPO 2021, mis peaks äratama maailma koroonaunest ja avama Emiraadid ja ka Eesti suhtluseks. Eesti kunstikuu annab selleks oma panuse.

“Kõrbe ilu” – Eesti kunsti kuu Abu Dhabi kunstikeskuses 25 november 2021.

Abu Dhabi kõrb

Kutsume teid külastama Eesti kunstnike näitust “Kõrbe ilu”. Avamistseremoonia toimub 25. novembril 2021 kell 19.00 (Eesti aja järgi 17.00) Art Hub Gallerys, WTC Mall Level 1. Abu Dhabis.

2021. aasta novembris võõrustab Abu Dhabis asuv Art Hub kaheksa Eesti kunstnikku, kes on kutsutud tööle Art Hubi Al Khateemi residentuuri. Nad uurivad ühe kuu jooksul Emiraatide kultuuri ja maastikku. Näituse avamisel on kohal Katrin Karu, Raivo Kelomees, Toomas Kuusing, Kerttu Siplane, Einar Vene, Hannes Võrno, muusik Emma Johanna Lepasoo ja kunstikuu kaaskorraldaja kunstnik Toomas Altnurme.

Eesti kunstnikud Eesti kunstikuul Abu Dhabis november 2021

Eesti kunstnikud on pärit suhteliselt külmast ja niiskest piirkonnast, kus november on esimese lume aeg. Kuiv maastik annab erinevaid võimalusi. Nad kasutasid erinevaid lähenemisviise Emiraatide kultuurile ja keskkonnale. Enamasti olid nad inspireeritud Al Khateemi kõrbest, nad kogusid ümbruskonnast materjale, et jäädvustada kohalikke värve, puudutada ja tunda kõrbetekstuure ning rakendada neid oma maalidel. Nende teosed mediteerivad inimese eluetappe, on inspireeritud muinasjuttudest ja mütoloogiast, kalligraafiast ja araabia kirjast. Nad väljendasid tundeid, jutustasid lugusid, jõu ja õrnuse harmoonia. Nende maalid on ühes koloriidis ja erksates värvides, püüdes tabada hetke ja kõike, mida nad ümbruskonnas, kohalikus kultuuris ja maastikus leidsid.

Toomas Altnurme

Pildi autor Toomas Altnurme

18 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Vabaduse kaitseks

Kui üks inimene esitab maskikandmise nõude teisele inimesele, on nõude esitaja automaatselt kaasosaline võimalikus inimsusevastases kuriteos. Loomulikult ei saa lükata vastutust maskikandmise nõudmise eest mingisuguse korralduse kaela, sest korralduse kehtestajad pole süüdi selles, et inimene ei mõista korralduse tähendust. Vastutab alati see, kes otsustab seda täita ja teistelt sama nõuda.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.
Meri

Vaba maailm

Fonte.News on Eestimaal loodud rahvusvaheline uudiste avaldamise keskkond. Koos mõttekaaslastega üle maailma loome uue ühiskonna ja Fonte.News on uue ühiskonna info levitaja.