Dokumentaalfilm “Varjatud Maailm” jõuab koos autoriga Eestisse

Iti Teder

0 Jagamist
0
0

PRESSITEADE

16.05.23

Relvatööstust paljastav dokumentaalfilm jõuab koos autoriga Eestisse

Dokumentaalfilm “Varjatud maailm: Globaalse relvakaubanduse saladused” paljastab ülemaailmse relvakaubanduse šokeeriva reaalsuse – ainsa majandusharu, mis loeb kasumit miljardites ja kaotusi inimeludes. Raamatul baseeruva filmi autor, ülemaailmse relvakaubanduse korruptsiooni ekspert Andrew Feinstein on kohal ja vastab pärast filmilinastust publiku küsimustele.

Andrew Feinstein

Andrew Feinstein töötas Nelson Mandela juhtimisel Lõuna-Aafrika Vabariigi ANC parlamendis. Feinsteini asutatud Shadow World Investigations tegeleb peamiselt, kuid mitte ainult, ülemaailmse relvakaubanduse suurkorruptsiooni, ettevõtete kuritegude ning militarismi juhtumite murranguliste uurimistöödega. Juhtumiuuringuid toovad esile hägused piirid äri ja riigi vahel tuues tähelepanu õiguslikele ja poliitilistele reformidele, mida on vaja kriminaalse ja institutsionaalse korruptsiooni söövitava mõju peatamiseks.

“Olen väga põnevil, et saan Eestis filmi näidata ning publikuga kohtuda. Ülemaailmse relvakaubanduse toimimine ja selle sügav mõju meie poliitikale on ülioluline teema, eriti praegu Ukrainas käimasoleva konflikti taustal,” sõnab filmi autor, relvatööstuse korrupistiooniekspert Andrew Feinstein.

Filmis jagavad kogemusi ülemaailmselt tunnustatud altkäemaksu, korruptsiooni ja pettustega seotud uurimiste prokurör Helen Garlick; endine relvade ja sõjavarustuse edasimüüja Riccardo Privitera, kes kannab praegu 7-aastast vanglakaristust seoses Portugali ja Poola vahelise petturliku sõjalise varustuse tehinguga; hävituslennukite F-16 kaasprojekteerija, Pentagoni endine kaitseanalüütik Pierre Sprey; Pentagoni militaaranalüütik Franklin C. Spinney; “The Poorer Nations” raamatu autor Vijay Prashad; “Dirty Wars” filmi ja raamatu autor Jeremy Scahill; Suurbritannia rahvusvahelise arengu endine minister Clare Short; Sydney ülikooli rahvusvaheliste julgeolekuuuringute keskuse direktor James Der Derian ja USA armee Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja (1997-2000) Wesley Clark jpt.

RICCARDO PRIVITERA

Sündmuse korraldaja, Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute magistrant Iti Teder lisab, et ajal, mil maailm keskendub rahu asemel sõjale pidades sõda lausa iseenesestmõistetavaks, on väga oluline avada relvatööstuse tagamaid. “Mul on hea meel koos Eesti publikuga teemat avalikult lahata saades otsekoheseid vastuseid ülemaailmse relvatööstuse korruptsiooni juhtivalt eksperdilt.”

Filmilinastus ja sellele järgnev arutelu toimuvad inglise keeles. Sündmus leiab aset neljapäeval, 25. mail kell 19:00 Tartus, Genialistide Klubis ning reedel, 26. mail kell 19:00 Tallinnas, Kinos Artis. Piletid on müügil Kino Artise kodulehel ja Genialistide Klubis enne filmi algust. Piletihind on 5 eurot.

Treiler: youtu.be/CuwQlsTXYw8

Lisainfo: shadowworldinvestigations.org/shadow-world-film/

Kontakt: Iti Teder, tel. +372 5466 7689, epost: iti.teder@ut.ee

0 Jagamist
Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?