Kas Eestimaa päästab rahva referendum?

Veiko Huuse

Eestimaa ja eestlane pole olnud vaba ja suveräänne viimased 800 aastat. Eestimaad ja rahvast on tahetud hävitada või orjastada mitme erineva võõrriigi türannide poolt. Kuula intervjuust, miks me tänaseni pole ikka täielikult vabad.
0 Shares
0
0

Kas Eestimaa päästab rahva referendum?

Veiko Huuse intervjuu Sulev Roosmaga. Kas rahva referendum oleks lahendus? Sulev Roosma saab mõne kuu pärast 90-aastaseks. Ta on olnud meistersportlane purjetamises ja jääpurjetamises, ta on olnud 70 aastat spordiklubi Kalev liige, ta on insener, leiutaja, teadlane, vesiehitaja. Ta on olnud Pirita purjespordikeskuse sadama ehituse projektijuht ja vastutav töödejuhataja ning tegi kõik selleks, et seal toimuksid 1980. aasta olümpiamängud. Sulev aitas korraldada Tallinna vanalinna taastamist (Poola restauraatorid tegid taastamistöid), mis on tänaseks ka Maailmapärandi nimekirjas. Sulev oli Tallinna vanalinna päevade idee üks algatajatest koos Arne Mikuga, millest kasvas välja laulev revolutsioon. Sulev on Mereturismi Assotsiatsiooni president ja mereturismi valdkonna teerajaja, ta on sadamate turvalisuse eest võitleja, ta on taasiseseisvunud Eesti esimene kaugsõidu laevakapten, ta on olnud Eesti valitsusjuhtide ja presidentide nõuandja, töötas aastaid koos Arnold Rüütli ja Lennart Meriga, ta on ettevõtja, tegelenud aastakümneid Eesti poliitika ja põhiseaduse täitmise uurimisega. Sulevit on tema tegevuse käigus üritatud mõjutada igasuguste vahenditega, kuna tema tegevus ei ole meeldinud võimul olevatele inimestele.

0 Shares
You May Also Like

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Looduslaps linnas

Ühel hetkel aga tekkis 13-aastasel perepojal Arturil küsimus selle kohta, et kas nad ikka on õnnelikud, nagu vanaisa pidevalt väitnud oli. „Kui soovid teada, mine linna,“ oli vanaisa talle kerge muigega vastanud. Seepeale Artur asuski rännakule suure linna poole, süda täis avastamisindu.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.