Foto: Ingrid Joya Tsirel

Kes vastutab Sinu tervise eest?

Irje Karjus

Sinu keha on ainevahetuses materiaalse maailmaga ja sinu meel on infovahetuses keskkonnaga. Loomulikus ainelises maailmas ja loomulikus looduskeskkonnas on olemas kõik ravimid sinu kehale ja kõik vastused sinu küsimustele. Meie kehal on harukordne võime ennast ise tervendada. Isegi kui mõni organ või süsteem on ajutiselt häiritud, annab meie tark keha volitused homöostaasi loomiseks üle ajutiselt teisele organile. Iga võõras vahelesekkumine, iga kord, kui lubad oma kehasse midagi sünteetilist, häirib see keha homöostaasi ehk loomulikku tasakaalu.
157 Jagamist
157
0
0

Täiskasvanud inimene, kutsun sind mõtisklema!

Absoluutset tõde pole olemas, kuid jagada oma tõdesid ikka võime!

Me kõik oleme erakordsed kordumatud elusolendid – oma organite süsteemide, kudede, meelte, tunnete, emotsioonide, elukeskkonna sünergias ja koostoimes toimivad. Mitte keegi meist ei ole kellegi sarnane, isegi meie lapsed erinevad meist kordumatult. Kas arvad, et oled statistiline keskmine, taandad ennast normidele, kuigi sinu keha ja meel seda mitte kuidagi ei tunnista?

Mis sa arvad, kes teab kõige paremini, mis sinu kehas toimub, mida sa tunned, mis on sinule halb ja mis hea? Kas arvad, et seda peaks teadma ülikooliharidusega spetsialist, naabrinaine, sõber, võõras inimene tänavalt – kas arvad tõesti, et tema tunneb, mida sinu keha ja meel tunnevad? Kas tema oskab sulle öelda, mis on sinu kehale ja hingele hea või halb? Kuna sa andsid temale õiguse vastutada oma tervise eest? Kas sa andsid üldse? Või võttis ta selle ise, sest keegi käskis, volitas, suunas? Kuna sa andsid kellelegi õiguse omada sind, sinu keha ja meelt?

Kuidas saab see vaene perearst teada, mida sa pead tegema oma tervise heaks? Jäta ta palun rahule, ta on koormatud, üle pingutanud, stressis, väsinud, ta ei oska vastata su imelikele küsimustele. Ta on õppinud süsteemipõhist teadmist, tal isegi ei ole aega sellest süsteemist väljaspool ringi vaadata, sest inimene läheb liiga tihti oma murede ja hädadega teda kurnama.

Arvan, et iga täiskasvanud inimene peaks ise õppima tundma ja tunnetama oma sisemust – kus asetsevad organid, kus kulgevad veresooned, vedelikud, toit; mis võib põhjustada valu mingis piirkonnas, milline organ räägib sinuga, miks tulevad naha peale kirjad seestpoolt ja kuidas neid lugeda. Iga inimene peaks tundma oma emotsioone, teadvustama ennast iseendale. Inimesed peaksid teadma, et kõik meie emotsioonid mõjutavad ka kõiki meie organite süsteeme ja kudesid. On tehtud kindlaks, et stressi bioloogia mõjutab organismis kolme tüüpi kudesid või elundeid – hormonaalsüsteemis on muutused neerupealsetes, immuunsüsteemis mõjutab stress põrna, harkelundit ja lümfisõlmi, seedesüsteemis limaskesti (Hans Selye).

Meie kehal on harukordne võime ennast ise tervendada. Isegi kui mõni organ või süsteem on ajutiselt häiritud, annab meie tark keha volitused homöostaasi loomiseks üle ajutiselt teisele organile. Iga võõras vahelesekkumine, iga kord, kui lubad oma kehasse midagi sünteetilist, häirib see keha homöostaasi (loomulikku tasakaalu), olgu see kasvõi tavaline antibiootikum, palavikualandaja või valuvaigisti (lihtne paratsetamool vms). Keha on segaduses ja protestib. Ta ei saa sellest kuidagi tervemaks. Ta saab sulle tekitada tunde, et olgu, ma peidan sinu eest oma sümptomid. Kuid ta ei suuda seda näitemängu kaua mängida. Ta tahab elada. Ta läheb oma tõe teed, sa hakkad taas tundma kannatusi, et sa märkaks ja muudaks midagi. Kas haarad jälle sünteetika järele? Kas tõesti su keha polegi sulle kallis, kas tõesti surud sa maha oma sisetunde, oma keha märguanded?

Sinu keha on ainevahetuses materiaalse maailmaga ja sinu meel on infovahetuses keskkonnaga. Loomulikus ainelises maailmas ja loomulikus looduskeskkonnas on olemas kõik ravimid sinu kehale ja kõik vastused sinu küsimustele.

Kutsun sind tutvuma iseendaga, looma sidet ja seoseid oma tunnetuste ja keskkonnaga, võtma ise vastutust oma tervise eest. Sellest johtuvalt mõned nõuanded – kui tahad olla terve keha ja hingega teadlik inimolevus (kõige parem on sellega alustada, kui kannatused pole veel suureks läinud):

• Ärka hommikul ennast skaneerides – tunneta kõiki oma kudesid, rakke ja organeid. Uuri, kus on pinge, valu, blokeering, tunneta kas energia ringleb vabalt.

• Kui tunned, et kuskil on tasakaal häiritud, pööra sellele kohe tähelepanu, kindlasti ära lükka seda hetke edasi. Kõik elus võib oodata – töö, lapsed, toimetused. Sina ise oled kõige tähtsam oma elus. Hinga sügavalt kümmekond korda sellesse kohta, tunneta, kas toimub muutusi.

• Alusta hommikut ennast armastades – patsuta, silita, venita õrnalt ennast igalt poolt, naerata esimesena iseendale ja siis ka teistele.

• Igal haigustekitajal on oma sagedus (koroonal jääb see 5,5–14,5 hertsi vahele). Kui sinu sagedus ühtib haigustekitaja sagedusega ja sa juhtud samal ajal olema viiruskandja läheduses, sulandub see sinusse nagu laine lainesse. Sama on kõigi muude haigustega, sa kas lased ta väliskeskkonnast endasse või samastud oma kehas oleva haiguse sagedusega. See kõik on tänapäeval juba tehniliste seadmetega mõõdetav. Sagedust viivad alla negatiivsed emotsioonid, stress ja tunded ning tõstavad positiivsed emotsioonid ja tunded.

• Ära võta valu või viirushaiguse korral ühtegi antibiootikumi, valuvaigistit ega palaviku alandajat. Palavik tuleb sind kaitsma, et põletada ära kehas see, mis on vajalik ja peab lahkuma. Selle asemel hõõru keha jahedaid osi intensiivselt taime- või seeneõlidega (kui ise ei jaksa, palu kaaslasel seda teha) ja ettevaatlikult ka kuumi piirkondi, et saaks energia ja vee liikuma. Selleks, et see siis vett, teed, õrna happesusega suhkruta marjamahla juues välja viia. Ära lükka seda edasi. Keha peab hakkama higistama – see on märk, et energia hakkas liikuma. Valu korral masseeri õrnalt organi piirkonda taimeõli, salvi või tinktuuriga (alustada võid tinktuuriga, jätkata salvide või õliga), niikaua kuni valu hajub.

• Ära võta mitte ühtegi sünteetilist antidepressanti ega antipsühhootikumi, rahustit, uinutit – need lihtsalt petavad sinu keha ja meeli. On olemas ravimtaimsed ja homöopaatilised ained, mis on kordi tõhusamad.

• Joo puhast vett, kuid mitte rohkem, kui keha küsib. Vee vajadus päevas on erinev. Kui ta hakkab küsima liiga vähe – alla poole liitri päevas, siis uuri, mis on põhjuseks.

• Jälgi oma emotsioone ja pikenda / taba aega emotsiooni ja reaktsiooni vahel. Organismis põhjustab tüsistusi mitte see, mis juhtus, vaid see, kuidas me juhtunule reageerime.

• Pea meeles, et iga tunne mõjutab meie füüsilist keha. Seda teadmist ei saa eirata. See mõjutab meie seedimist, vereringet, lihaseid, luid, endokriinsüsteemi, närvisüsteemi, hingamiselundeid. Keha ongi meile antud selleks, et me selle kaudu tajuksime oma tundeid, saaksime õppetunde ja õpiksime neid lahendama. Kui keha ei tunneks midagi, siis meel üksi ei saaks nende ülesannetega hakkama.

• Usalda oma sisetunnet, sa oled ise endale kõige parem arst. Ära loodagi, et keegi saab tunda sinu eest. Me kõik ajame siin materiaalses maailmas omi asju, õpime oma õppetunde ja igaüks peaks ise vastutama iseenda eest, mitte andma selle vastutuse kellegi võõra kätte.

• Ole uudishimulik, loe ja uuri oma probleemi kohta palju erinevaid materjale. Ära jää teadusesse kinni, see on sama arenev ja muutuv nagu väike laps. Teadusartikleid võib lugeda ja uurida, kuid need pole kaugeltki absoluutse tõe allikad. Mis täna on lubatud, on homme keelatud jne. Pisut kindlamad allikad on vanad äraproovitud rahvaravi võtted, mis toimivad. Paljud neistki on oma aja ära elanud. Absoluutse tõe allikas oled ainult sina ise.

• Hoia oma paarisuhteid, sest see on pidev looming ja energiavahetus. Kui elad üksi, hoia oma mees- ja naisenergia tasakaalus. Hoia oma lapsi, kui need on väiksed, kuid ära klammerdu neisse, kui nad on suuremaks saanud. Nad on sündinud siia mitte sinu, vaid iseenda jaoks. Nad ei pea käima sinu eluteed. Neil on oma.

• Anna oma kehale iga päev kõige paremat kütust – toitu. Tunneta, mida ta sinult tahab ja küsib, mõtesta see lahti. Aktsepteeri, et sinuga koos elavad inimesed ei pruugi tahta sama.  

• Televiisoris ja raadios ei ole sinu elu, ära keskendu sellele. Mõni huvitav film või intervjuu muidugi inspireerivad, kuid neid pole vaja sinu igasse päeva. Sellevõrra elad sa oma elu vähem. Praeguses ajas on telest ja raadiost saanud võimsad manipulatsioonivahendid. Ära ole manipuleeritav, nii müüd oma hinge ja mis sulle siis endale jääb?

• Käi iga päev looduses, nuusuta, maitse, kompa, kuulata, vaatle, imetle.

• Kogu endale loodusest apteek. Looduses on olemas rohtu igale probleemile – nii kehale kui ka vaimule. Kui sa veel ei tea, siis õpi seda kunsti teadjate juures.

• Ära ohverda ennast teistele, neil pole seda tegelikult vaja. Abista inimesi vajadusel, räägi, naera, tee midagi huvitavat nendega koos, kuid ära anna ennast jäägitult. Oska lahti öelda, kui aeg saab täis, ära klammerdu!

• Ela oma elu iga päev nii, nagu see oleks kõige tähtsam päev sinu elus!

Irje Karjus on taimetark, Herbaticumi õpetaja. Vaata tema tegevuse kohta veebilehtedelt: http://www.herbaatika.com/ ja https://tervisekodu.ee/  

Kui see artikkel Sind kõnetas, on Sul võimalik liituda uudiskirjaga ja toetada meie tegevust.

Toeta meie tegevust

Liitu uudiskirjaga

157 Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.
Swedish-scientists -successfully-swap -bodies

Miks vaikitakse tõhusatest ravimeetoditest?

Sajad ja tuhanded päästmata elud. Miks keeldutakse aktsepteerimast ravimeid, mis nii hästi toimivad? Pole tehtud uuringuid? On küll tehtud ja neid on palju. Pole andnud kliiniliselt häid tulemusi? On küll, ülipalju uskumatult häid tulemusi.
Janika Veski

Elupäästev mineraalne lahus

Janika Veski päästis oma väikese lapse elu lihtsa mineraalse lahusega siis, kui meditsiin ei olnud suutnud seda teha viie kuu jooksul. Janika avaldab intervjuu, mis salvestati eelmisel sügisel, ent ei saanud eetriluba. Janika Veski: "Avaldan nüüd saate lindistuse, et see elupäästev info jõuaks iga Eesti inimeseni ning igaüks saaks ise otsustada, mis on tõde ja mis mitte."

Miks sa pole kuulnud, et arstid ei soovita vaktsineerimist?

Meediatööstusel ei olnud juba algusest peale mitte mingit šanssi teda allutanud farmaatsiatööstuse rahalaviini vastu. Ja üheks tulemuseks ongi see, et suur osa inimestest pole kuulnudki, et tegelikult on maailmas väga palju arste, kes vaktsineerimist kritiseerivad.