Miks arstid ei tee uuendusi?

Anonüümne Kesk-Lääne Meditsiinikeskuse arst, teadlane, professor

“Minu hea sõber õpib Eestis ülikoolis meditsiiniõeks. Esimeste kolme kuu jooksul olen kuulnud kõrvalt tema loenguid interneti keskkonnas ja ka tema argumenteerimisi õpetajatega. Lisaks on meditsiiniõe tudengid sunnitud suuremas osas iseõppimisele ja infot hankima interneti inforuumist. Kogu see situatsioon kokku võttes tekibki küsimused: “Kuhu on jäänud Päris Tarkused loodusest ja põlvkondade ülekantud tarkused Õpetajatelt õpilastele? Kas meie tänapäeva meeditsiinitöötajad on AI õpetaja õpetatud? Kas inimesi ravitakse nagu roboteid – konveieril? Kas kõik see on põhjusteks, miks inimesi ei ravita terveks, sest maditsiinitöötajatel pole tegelikke Päris teadmisi ja oskusi?” – Veiko Huuse
0 Jagamist
0
0

Keeruliste haigustega patsiendid on sageli meditsiinisüsteemis äärmiselt pettunud, sest arstid ei suuda mõelda väljapoole, mida patsient vajab. Selle põhjuseks on suuresti: 1) Meditsiin on uutele tehnoloogilistele ideedele äärmiselt pühendunud. 2) Meditsiiniõpe, mis ei rõhuta kriitilise mõtlemise või loovuse kasutamist patsientide abistamiseks. 3) Olemasolevad majanduslikud stiimulid premeerivad arste, kes järgivad narratiivi ja karistavad neid, kes sellest eriarvamusel on. Alljärgnev lugu peaks olema meditsiiniõe ja arsti õppimise aluseks.

0 Jagamist
Seotud artiklid

Tervishoiutöötajate rahvusvaheline hoiatusteade kõigile inimestele ja valitsustele kogu maailmas

Kuulus rahvusvaheline loosung: «Püsi kodus, päästa elusid» oli puhas vale. Vastupidi, sulgemine tappis mitte ainult paljusid inimesi, vaid hävitas ka füüsilise ja vaimse tervise, majanduse, hariduse ja muud eluaspektid. Näiteks on lockdown USA-s tapnud tuhandeid Alzheimeri tõvega patsiente, kes lisaks surid eemal oma perekondadest. Ühendkuningriigis tappis lockdown 21 000 inimest. Lockdown’i mõjud «on olnud absoluutselt kahjulikud. See ei päästnud inimelusid, mille kohta algselt teatati, et suudetakse päästa ... See on massihävitusrelv ja me näeme selle tervislikke ... sotsiaalseid ... majanduslikke mõjusid ... mis moodustavad tõelise teise laine» (prof Jean-François Toussaint, 24. september 2020). Selline inimeste vangistamine on inimsusevastane kuritegu, mida isegi natsid ei sooritanud!

Avalik teave üldhariduskooliga seotud inimestele

Oleme nüüdseks jõudnud olukorda, kus juba koolilapsi peetakse ohtlikuks nii neile endile, eakaaslastele kui ka neile, kes nimetavad end „täiskasvanuteks“. Märkimisväärne on siinkohal fakt, et laste ohtlikkuse nn riskifaktor rajaneb üksnes eeldusel, et nad võivad olla ohtlikud ning lähtuvalt sellest rakendatakse nende peal erinevaid „ohtlikkust ennetavaid“ meetmeid, olgu selleks siis lõputu testimine või hingamisvabaduse piiramine. Muidugi pole ükski ennetav meede saanud teaduslikku heakskiitu, vaid pigem vastupidi – häid teadusuuringuid nende usaldusväärsuse kohta napib, mis ütleb selgelt: need meetmed EI OLE põhjendatud.

Nagu käod munesid sotsialistlikud massoonid oma valed meie teadvusse

Iga kuu teeme vestlussaate, kuhu kutsume rääkima inimesi erinevatest eluvaldkondadest. Meie järjekordne vestluspartner on Jüri Lina. Planeeritud videointervjuu jäi tegemata, sest Jüri Lina ei saanud Rootsist Eestisse sõita covidi piirangute tõttu. Kuid ta oli lahkelt nõus andma kirjaliku intervjuu. Intervjuu küsimused koostas Veiko Huuse, kes on Fonte.Newsi vastutav väljaandja.
Must Propaganda

Meedia – Kas tõesti inimelude hävitamise relv? Kes koolitab Meediasõdureid? Kuidas muuta meediaruum inimsõbralikuks?

Ausus ja lojaalsus on muutunud defitsiidiks. Samuti on muutunud defitsiidiks aus ja harmoonilise ühiskonna jaoks lojaalne ajakirjanik. Kui vaadata neid, kes koolitavad ajakirjanikke ja millises keskkonnas ajakirjanikud töötavad, siis kas koolitajad ja tööandjad ise on intelligentsed ja harmoonilise ühiskonna loojad?