Endine Pfizeri teadusdirektor: rikutud on mitmeid uuringute nõudeid ja vaktsiini toimeaine võib põhjustada võimalikku viljatust

Uuel Pfizeri koroonavaktsiini infolehel on kirjas, et vaktsiini mõju inimese viljakusele pole uuritud. Aga mida see tegelikult tähendab?
1K Jagamist
1K
0
2

Uuel Pfizeri koroonavaktsiini infolehel on kirjas, et vaktsiini mõju inimese viljakusele pole uuritud. Aga mida see tegelikult tähendab?

Endine Pfizeri asepresident ja teadusdirektor dr Michael Yeadon ja saksa kopsuarst ning parlamendiliige dr Wolfgang Wodarg esitasid Euroopa Meditsiiniagentuurile kiireloomulise avalduse, milles nõutakse kõigi SARS-CoV-2 vaktsiiniuuringute viivitamatut peatamist. Lingilt leiate antud kirja originaalkujul.

Autorid väidavad, et rikutud on mitmeid uuringute nõudeid ja protseduure, muu hulgas ka seda, et vaktsiini toimeaine võib põhjustada võimalikku viljatust.

Yeadon ja Wodarg ütlevad, et uuringud tuleks peatada seni, kuni on olemas spetsiaalselt disainitud uuringud käsitlemaks paljusid tõsiseid ohutusprobleeme, mida on välja toonud kasvav hulk tuntud teadlasi, kes on skeptilised vaktsiinide väljatöötamise kiiruse suhtes.

Samuti nõuavad avalduse esitajad, et teadaoleva PCR-testi täpsuse puudumise tõttu tuleb kasutada nn Sangeri sekveneerimist. See on ainus viis usaldusväärsete avalduste saamiseks Covid-19 vastase vaktsiini tõhususe kohta. Paljude erinevate ja väga erineva kvaliteediga PCR-testide põhjal ei saa vajaliku kindlusega tõendada ei haiguse riski ega vaktsiini võimalikku kasu, mistõttu on vaktsiini testimine inimestel iseenesest ebaeetiline.

Autorid osundavad ka varasemate teiste koronaviirustega seotud uuringute käigus tõstatatud probleemidele:

  • Nn „neutraliseerimata antikehade” moodustumine võib põhjustada liialdatud immuunreaktsiooni, eriti kui testitav isik puutub pärast vaktsineerimist kokku tõelise „metsiku” viirusega. See niinimetatud antikehadest sõltuv amplifikatsioon e ADE on juba ammu teada näiteks koroonavaktsiinidega tehtud katsetest kassidel. Nende uuringute käigus surid kõik vaktsineerimist hästi talunud kassid pärast metsiku viirusega kokkupuutumist.
  • Eeldatakse, et vaktsineerimised toodavad antikehi SARS-CoV-2 piikvalkude vastu. Kuid piikvalgud sisaldavad ka süntsütiin-homoloogseid valke, mis on hädavajalikud platsenta moodustamiseks imetajatel, näiteks inimestel. Tuleb absoluutselt välistada, et SARS-CoV-2 vastane vaktsiin võib vallandada immuunreaktsiooni süntsütiin-1 vastu, kuna vastasel juhul võib vaktsiin põhjustada vaktsineeritud naistel määramata kestusega viljatust.
  • BioNTech / Pfizer’i mRNA vaktsiinid sisaldavad polüetüleenglükooli (PEG). 70%-l inimestest tekivad selle aine vastu antikehad – see tähendab, et paljudel inimestel võivad vaktsineerimisel tekkida allergilised, potentsiaalselt surmavad reaktsioonid.
  • Uuringu liiga lühike kestus ei võimalda hilisemate mõjude realistlikku hindamist. Nagu seagripivastase vaktsineerimise järgsete narkolepsiajuhtumite puhul, puutuksid miljonid terved inimesed kokku vastuvõetamatu ohuga, kui antakse erakorraline luba ja järgitakse võimalust jälgida vaktsineerimise hilist mõju, kuid sellest hoolimata esitas BioNTech / Pfizer 1. detsembril 2020 ilmselt taotluse erakorraliseks heakskiitmiseks.

Tõlkinud Pille Ilves

Allikas: https://www.zerohedge.com/medical/ex-pfizer-exec-demands-eu-halt-covid-19-vaccine-studies-over-indefinite-infertility-and

Petitsioon: https://www.scribd.com/document/487135032/Wodarg-Yeadon-EMA-Petition-Pfizer-Trial-FINAL-01DEC2020-en-Unsigned-With-Exhibits

Kajastame ühiskonna huviorbiidis olevaid teemasid uurivale ajakirjandusele kohaselt, kus viitame teadusuuringutele, faktidele ja teadlaste seisukohtadele.
1K Jagamist
Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Kas TERVISEAMET hoolib inimesest?

Avaldame Tarvo Alevi saaga terviseametiga, ilmestamaks praeguse aja tüüpilist olukorda, kus inimeste teenistuses oleva info asemel saadetakse eetrisse müra või desinformatsiooni. Väljavõtted autori kirjavahetusest erinevate instantsidega leiate artiklis linkide alt.

Miks sa pole kuulnud, et arstid ei soovita vaktsineerimist?

Meediatööstusel ei olnud juba algusest peale mitte mingit šanssi teda allutanud farmaatsiatööstuse rahalaviini vastu. Ja üheks tulemuseks ongi see, et suur osa inimestest pole kuulnudki, et tegelikult on maailmas väga palju arste, kes vaktsineerimist kritiseerivad.

Korralduse fenomen

Tasub tähele panna, et mõisted „korraldus“ ja „seadus“ on täiesti erinevad asjad. Vabariigi Valitsuse ametiisikute poolt välja antud mistahes korraldused ei laiene neile, kes ei tööta selle asutusega seotud isikute alluvuses, olgu siis tegu juriidiliste isikute... või päris inimestega.